Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR OKTAGON ukázal svaly, teď jen dost kyslíku. I Ducár. A GGG si Canela zaslouží

  • Napsal Antonín Vavrda

Ľudovít Klein / zdroj foto: OKTAGON MMAĽudovít Klein / zdroj foto: OKTAGON MMAPRAHA – Tři vrcholy měl tento víkend ve světě bojových sportů. Dva z nich se týkaly boxu, jednou byl v hlavní roli český bijec. Pojďme si vše pěkně zhodnotit.

VASIL DUCÁR V TITULOVÉ BITVĚ OBSTÁL

Když se mne kamarádi či kolegové ptali na zápas Vasila Ducára s Kevinem Lerenou, říkal jsem, že v jeho triumf příliš nevěřím, jelikož Jihoafričan je na domácí půdě extrémně silný, že jde o zdaleka nejlepšího soupeře, na kterého Vasil dosud narazil, a že roli může hrát i vysoká nadmořská výška. Prostě a jednoduše jsem si říkal, že Lerena všech výhod využije a vyhraje buď jasně na body, nebo ve druhé polovině z vypsaných dvanácti kol před limitem.

Druhého scénáře se dle vlastních slov obával i Vasil a dle toho vypadala i taktika. Dlužno ale dodat, že na tom není nic špatného. Ano, většinu zápasu byl český bijec ve dvojitém krytu a soustředil se na pečlivou defenzivu, jen odskákat ale zápas nešel.

Od nějakého osmého kola bylo vidět, že šťáva lehce dochází i domácímu bojovníkovi a že to moc dobře český bojovník vidí. Možná v tom je trochu fanouškovství, ale Ducár v poslední třetině vypsaných kol působil v mých očích lépe než Lerena. Ne, že by jej přeboxoval, v tomto ohledu bych to viděl jen na poslední tříminutovku, ale Jihoafričan byl šampionem, byl doma, měl velké zkušenosti z dvanáctikolových zápasů, přesto to v ringu tak nevypadalo.

A za to je třeba Vasilovi zatleskat. Poprvé v akci jsem ho viděl na mistrovství republiky v boxu 2012 v Rakovníku a musím říct, že tenhle kluk udělal za tu dobu obrovský progres. Na rozdíl od některých jiných, kteří o tom jen mluví, on maká.

Nezbývá věřit, že mu toto odhodlání ještě nějaký ten pátek vydrží. Že bude dál sbírat zkušenosti při sparinzích s kvalitními zahraničními soupeři a že dostane ještě nějakou podobnou šanci. Za to, jak maká, že koná tak, jak mluví, si ji zaslouží. A jelikož prohrou s Lerenou vlastně neztratil žádné body na ratingu BoxRec.com, českému boxu udělal kvalitní reklamu, tak si myslím, že ještě přijde.

Jen si rozumně vybrat a následně ji využít. Za sebe si dovedu představit, že v tomhle klukovi by mohl mít český profesionální box v dalších pár letech svoji hlavní osobnost!

Jo a také gratuluji k dalšímu životnímu kroku, zásnubám!

GOLOVKIN SI TRILOGII S CANELEM ZASLOUŽÍ

Úspěšný návrat po první profesionální porážce má za sebou Kazach Gennadij Golovkin. A okamžitě se žene znovu do náruče svého kata, Mexičana Canela Alvareze.

Dle mého není kam pospíchat, na druhou stranu mu naprosto rozumím. Proč ztrácet čas dalšímu duely, když je tu něco, co chtějí všichni – oba boxeři (věřím tomu, že Alvarez chce ještě jeden duel s GGG, zvláště, když ve druhém souboji podal lepší výkon než v prvním), fanoušci a vlastně i jejich „zaměstnavatel“, tedy streamingová společnost DAZN.

A že si GGG duel nezaslouží, že by měl mít v držení pás, jak tvrdí protistrana, především nyní Oscar de la Hoya? Napadá mne snadná odpověď: Kolik titulů ve střední váze měl v držení Alvarez, když vstupoval v obou zápasech do ringu proti Golovkinovi? Jestli se nepletu, tak ani jeden.

Golovkin dal tomuto střetu, startu této rivality šanci. Ano, Alvarez je mediálně silnějším, ale to se v obou zápasech taktéž projevilo. Kromě strachu „mexické strany“ proto poté nevidím jediný důvod, proč neměl nyní Golovkin dostat svoji šanci srovnat účty. Tedy alespoň ty oficiální, viditelné, protože pro většinu je stále on tím, kdo ani jeden ze vzájemných duelů neprohrál.

OKTAGON MMA ŠLAPE DÁL JAK NAMAZANÝ STROJ

Jistě se najdou větší experti na svět MMA. A vůbec mi to nevadí. Přesto si troufám tvrdit, že bratislavský galavečer pod hlavičkou OKTAGON MMA byl opět o kousíček lepší než ten předchozí. Hlavně díky kvalitě soupeřů, které sem promotéři Pavol Neruda a Ondřej Novotný svým bojovníkům vozí.

Důkazem budiž dle mého skutečnost, že byť většina zápasů skončila před limitem, ne všechny ve prospěch domácích favoritů. A nebylo to dle mého pro to, že by byli přeceňovaní. Jen prostě a jednoduše narazili na kvalitní soupeře.

A byť je stále na čem pracovat, tak nezbývá doufat, že tato organizace bude v podobném tempu pokračovat. Že těm velkým svalům, co nyní má, nebude v této cestě chybět tolik potřebný kyslík. Ale jelikož vládne i pořádně silným srdcem, tak věřím, že nikoliv.

Takže za sebe říkám – už teď se moc těším na další akci, která se bude konat na konci července na pražské Štvanici.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze