Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR O německém podrazu, nevěřícné Pudilové a také poníženém Eubankovi

  • Napsal Antonín Vavrda

George Groves vs Chris EubankGeorge Groves vs Chris EubankPRAHA – Víkendové dění ve světě bojových sportů bylo hodně pestré. Pojďme si ho nyní shrnout v několika řádcích tradičním glosováním mimo zpravodajský rámec.

FEIGENBUTZ OPĚT OCHRÁNĚN

Jako kdyby německá stáj Sauerland Event doufala, že galavečer z Ludwisburgu nebude kvůli semifinále World Boxing Super Series tolik na očích, tak se nějaký ten podraz či pochybeníčko snáze zakryje.

Jenže on zápas Vincenta Feigenbutze s Rynem Liebenbergem sledovalo nakonec docela hodně lidí s dost evropských zemí. A všichni tak viděli naprosto nesmyslné ukončení zápasu od ringového sudího.

Jistě, zranění Liebenberga nevypadalo moc hezky, ale všimli jste si, že by jeho tržné zranění zkontroloval před ukončením lékař? Nebo v přestávce mezi pátým a šestým kolem?

Já ne. A kromě mě i všichni ti, kteří nefandili domácí naději, nebo nepracují pro Sauerland.

Ještě nesmyslnější pak byl verdikt zmíněného ringového – TKO. Proč? Protože cut prostě a jednoduše nepřišel po úderu, ale po srážce hlavami, na kterou navíc pan rozhodčí oba bojovníky upozornil. A každý, kdo neviděl bojové sporty z rychlíku si toto dokáže navíc domyslet – s ohledem na ráz a umístění zranění na hlavě Liebenberga.

Sečteno, podtrženo, pořadatelé jednoduše potřebovali, aby Feigenbutz vyhrál za každou cenu, a jihoafrický soupeř byl jen loutkou v této hře.

V posledních letech to vypadalo, že se podrazy na německé scéně přece jen trochu omezily, tento galavečer a také ten z loňského července (zápas Leona Bauera s Abdallahem Paziwapazim) ale ukazují něco trochu jiného...

PUDILOVÁ A LA LEDECKÁ

Nejen Ester Ledecká ukázala o víkendu čistou a nefalšovanou radost z vítězství. A také notnou dávku překvapení.

Jediná česká zástupkyně v UFC – Lucie Pudilová – s v noci na pondělí poradila v texaské Austinu s Kanaďankou Sarah Morasovou, toho času třináctou dámou ratingu bantamové váhy.

Šlo o hodně napínavý a tvrdý boj a Pudilová o své výhře rozhodně přesvědčená nebyla. A to před vyhlášením, během něj ani při pozápasovém rozhovoru, kdy do mikrofonu moderátora mluvila česky a překlad poté nechávala na členovi svého týmu.

Roztomilá, bezprostřední, čistá radost. To předvedly o víkendu Pudilová i Ledecká. Druhá jmenovaná už má místenku do desítky českého Sportovce roku jistou. Ta první v ní chybět také nemusí. Pokud na toto vítězství letos ještě jednou, dvakrát naváže.

Mimochodem, obě dívky v sobě skrývají obrovský sportovní potenciál také s ohledem na věk – Ledecké je 22 let, Pudilové 23.

KDYŽ NENÍ EUBANK JAKO EUBANK

Největším zápasem víkendu měl být ten mezi Georgem Grovesem a Chrisem Eubankem (ten, který měl zastínit podvod Sauerlandu).

Očekávaní naplnil, bitva to skutečně byla. Jen dopadl jinak, než nejspíše většina očekávala. Většina, která se nechala oblbnout prohlášeními Chrise Eubanka Jr. i jeho otce. A právě také jejich jménem.

Při vší úctě k synu slavného, legendárního otce: jeho kvalit ani zdaleka nedosahuje. A dosud se jim ani nepřiblížil. A kdo jeho duely sledoval pozorně i v minulosti, musel to vidět. To, co se mu nyní vyčítá – promáchnuté údery, vlastně žádná příprava či taktika – tam bylo i v minulosti. Jenže to vždy přebila jeho síla, kondice.

A jméno.

Jenže Groves je jiná liga. U hodně fanoušků si to rozházel výkonem i chováním ve dvou duelech s Carlem Frochem. Jenže pro něj to byly boxerské maturity. Neobstál. Ale poučil se.

Důkazem budiž jeho následné souboje. Co musel, to rozbil, tam, kde stanul tváří v tvář obdobné kvalitě (Badou Jack), tam obstál. Byť těsně na body prohrál.

Eubank měl v podstatě ve stejné době podobnou zkoušku. Jmenovala se Billy Joe Saunders. Schválně, pusťte si tento zápas dvou neporažených Britů. Pusťte si poslední duely Grovese i Saunderse a objektivně si řekněte: Opravdu se Eubank Jr. za ty tři roky výkonnostně posunul vpřed?

Já tvrdím, že ne. Tvrdil jsem to i před víkendem, za což jsem byl kritizován. A duel obou rivalů toto potvrdil. Groves není jedničkou své váhy, tu vidím v Callumu Smithovi, nebo Gilbertu Ramirezovi. Ale je lepší a vyzrálejší než syn slavného otce. Důvod? Ze svých porážek se poučil.

Eubank Jr. nikoliv. A dokud to neučiní, nikdy nic velkého nevyhraje. A ještě jeden krok potřebuje. Odpoutat se od svého otce. Jestli měl v něčem pravdu, tohle měl být duel, který je od sebe oddělí co se sportu týče. On to myslel pochopitelně s ohledem na vítězství. Platit by to mělo ale nyní. Při porážce...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze