Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Nepoučitelný Broner. A Pacquiao? Dejte mu Thurmana a spol. Jen ne Floyda!

Manny Pacquiao slaví / zdroj foto: Boxingscene.comManny Pacquiao slaví / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Byl to první opravdu velký galavečer letošního roku. Galavečer, který vzbudil velký zájem. Coby velký poražený z něj odešel Adrien Broner, naopak velkým vítězem byl veterán Manny Pacquiao. Pokolikáté už?

Devětadvacetiletý Adrien Broner je bezesporu kvalitním boxerem. Boxerem s obrovským potenciálem. Ostatně ne nadarmo jej i sám Floyd Mayweather považoval za svého nástupce. Jenže „AB“ je dokonalým příkladem toho, jak to vypadá, když neunesete tíhu okamžiku. Tíhu slávy a toho, co z ní můžete vytěžit.

DALŠÍ KOMENTÁŘE:

Začalo to už zápasem s Marcosem Maidanou, který ho v roce 2013 dokonale zesměšnil a zajistil si vstupenku ke dvěma lukrativním soubojům právě s „mstitelem“ Mayweatherem.

Broner se ale nepoučil. Jeho další prohry se Shawnem Porterem i Mickeym Garciou nesly stejný podpis – málo aktivity, čekání na pár přesných úderů, kopírování stylu svého vzoru, jenže s nedostatečnou obranou a malou snahou směrem vpřed.

Proti Pacquiaovi, byť sám tvrdil, že se poučil, předvedl totéž. A ještě následně v rozhovoru se Stevem Grayem ukázal nedostatek pokory, když si myslel, že zápas vyhrál. A dal to najevo hodně vulgárním a nevhodným chováním. „Jestli si někdo myslí, že Broner vyhrál, tak je hlupák,“ vzkázala krajanovi a jeho obdivovatelům mimo jiné i Claressa Shieldsová.

Redaktor Boxingscene.com Trix Dixon pak ve svém hodnocení napsal moc hezkou větu: „Skuteční šampioni zůstávají v ringu. Jejich život je o boxu s mnoha dalšími, vedlejšími příběhy. Bronerův život je spoustou příběhů s trochou boxu.“

Ostatně i jeho sobotní přemožitel je tohoto dokonalým důkazem. Komu vlastně došlo, že Pacquiao tímto zápasem otevřel osmou desítku profesionálních duelů své kariéry? Že patří mezi pár vyvolených, kteří mají pás mistra světa také po 40. narozeninách?

Filipínský hrdina opět nezklamal. Odboxoval to, co musel. Dostal Bronera do problémů, k zemi ale nikoliv, ani v jednom případě neměl dostatek času. Přesto na sebe opět upoutal pozornost. V ringu, i poté mimo něj, když děkoval na všechny strany, dvakrát i spolu-promotérovi a svému rivalovi Floydu Mayweatherovi.

Toho zároveň i vyzval. Hvězdný Američan, ač byl vyzván, nereagoval. Díval se jinam.

Není třeba pochybovat o tom, že se oba během víkendu potkali a poseděli. Už to není ta ostrá rivalita zpřed deseti let. Ne, nyní jsou oba (především tedy Mayweather) už rozumnější, klidnější. Přestože bych si moc – coby velký fanoušek „Pacmana“ – přál jejich odvetu, příliš v ní nevěřím. Američan ví, že stárne rychleji než jeho rival. A že by to měl tentokrát sakra těžké. Prostě už je hlavou jinde. A jeho čistý rekord pro něj znamená až příliš mnoho.

Nelze se mu divit, ano, opět by vydělali obrovský ranec peněz, ale proč riskovat něco, co budujete dvacet let? Navíc jejich první souboj byl pro mnohé zklamáním, pokud by do toho měli jít znovu, musel by si být „Money“ opravdu jistý tím, že si ten velký balík peněz opravdu odnese. Květnový termín je dle mého nereálný. Nejdříve v září. Jenže to se zase příliš nehodí filipínskému senátorovi.

Co s tím? Jednoduchá volba. Nechme Mayweathera v zaslouženém důchodu. A pojďme si Pacquiaa užít minimálně v jednom top zápase s elitní velterovou vahou. Obrovskou výhodou v jeho přechodu od Top Ranku pod křídla Premier Boxing Champioship budiž skutečnost, že zde má solidní výběr.

Posuďte sami: Keith Thurman, vracející se super-šampiona WBA (Pacquiao je šampionem WBA, tedy jeho povinným vyzývatelem), Errol Spence Jr. (či Mikey Garcia, kteří si to spolu brzo rozdají), Shawn Porter či Danny Garcia.

Tak úplně vzdálený není ani lepší z dvojice Terence Crawford – Amir Khan, byť prvně jmenovaný spadá pod Top Rank Boxing Boba Aruma. Ale filipínská žijící legenda (nejen boxu) už v minulosti několikrát ukázala, že se dokáže domluvil s kýmkoliv.

A kterékoliv z těchto jmen by přilákalo pozornost všech. Pozornost, kterou si Manny Pacquiao zaslouží.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze