Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Našla česká scéna svého lídra? Ducár by jím mohl být, když bude chtít

  • Napsal Antonín Vavrda

Vasil Ducár v akci / zdroj foto: Jakub NováčekVasil Ducár v akci / zdroj foto: Jakub NováčekPRAHA – Vasil Ducár (8-2-1, 7 KO) má za sebou další parádní duel na půdě soupeře. Prohrál. Ale rozhodně ostudu neudělal. Naopak. Řekl si o další super zápasy...

DALŠÍ NOVINKY Z DOMÁCÍ SCÉNY:

Když jsem se začal věnovat tuzemské boxerské scéně, měla ta své jasné lídry – Lukáše Konečného, Rudu Kraje, Luboše Šudu a Láďu Kutila.

Na tyhle kluky se chodilo do hal i do arén, o nich se psalo i mluvilo. Už tehdy jsem ale nejen já říkal, že za nimi zeje díra a že bude těžké udržet nějakou laťku i po jejich konci kariér.

Bohužel se potvrdilo. I když je často kritizován, že mu jde jen o peníze a vlastní záměry, je tu stále pouze Konečný, který se nějakým způsobem snaží držet zájem o domácí box. Nyní, pět let po konci kariéry touží posunout svoji snahu zase o level dál a vytvořit domácí boxerskou stáj.

Ta ale zároveň bude potřebovat svého lídra. Stejně jako domácí boxerská scéna.

Stále více si získává v tomto ohledu moji důvěru Vasil Ducár. Od chvíle, co přešel z amatérského boxu k profíkům, obrovsky sportovně vyrostl. Jistě, někdo ho může mít za frajírka, ale myslím, že i v tomto dospěl. A hlavně – nikdy neodmítne žádost o rozhovor, jakoukoliv aktivitu navíc. Navíc umí být vtipný, nenudí, dobře vypadá.

Což je obrovské plus, které zatím není naplno využito. Možná i kvůli jisté prozíravosti domácí scény. Pokud se mezi bojovníky chvíli pohybujete, zjistíte, že kamufláže nehrají jen manažeři a promotéři, ale i sami zápasníci.

Je těžké, sakra těžké, odlišit ty, kterým jde jen o výdělek a zviditelnění se kvůli pár minutám slávy. A kdo to myslí se svojí kariérou vážně. Tím nikoho z ničeho neosočuji, neobviňuji, chápu důvody mlžení (i když ne vždy), jen tím chci říct, že málokterý boxer vám řekne průběžně to jak, se ve skutečnosti cítí, jak vše bylo a je.

A pak se vám stane, že někomu uvěříte, dojde na zápas, a vy byste se při sledování duelu hanbou propadli.

Stejně jako si v minulosti získali důvěru (věřím, že nejen moji) Ondra Pála, Venca Pejsar, Pavel Šour, Josef Zahradník a slovenské duo Robert Rácz – Martin Parlagi (najdou se i další, toto jen namátkou, Fabiana Bytyqi či Tomáš Šálek ji mají dávno, jinak by nemohli boxovat pod stájí SES Boxing), získává si ji i Ducár.

Zápas s Kadjem byl o „šťastném“ vítězném úderu, protože jinak by na body prohrál. Jenže tenhle „znojemský pásek“ chytil šanci za pačesy. Na premiéru na velké scéně skvěle odboxoval následný duel s Kevinem Lerenou, nyní svoji pozici mezi širší elitou křížové váhy potvrdil také proti Hervému Lofidimu.

Ano, oba duely prohrál. To ale Konečný v úvodu profesionální kariéry také, nejdříve s Rubenem Varonem a poté s Michelem Piccirillem. Nesrovnávám, zda měl neměl prohrát atd., mluvím tu o získávání zkušeností s podobnými bitvami. Stejně jako s tréninky v zahraničí s hvězdnými bijci, vždyť Ducár má za sebou sparingy s Jurim Kajembrem Kalengou si Ilungou Makabuem. A to jsou sakra super borci.

Neříkám, že na spojení Konečný – Ducár dojde, každopádně si myslím, že zkusit budovat jeho kariéru směr skvělým zítřkům stojí za zamyšlení. Na obou stranách. Každopádně si myslím, že v takovém případě by měl už přece jen definitivně upřednostnit klasický box před ostatními bojovými sporty. Byť je skvělý, už i můj dědeček říkával, že „sedět jedním zadkem na dvou židlích“ nejde. A Ducár sedí ještě na více židliček.

A kdo ví, třeba k tomuto pomůže i možná oslava jeho 30. narozenin přímo v ringu. Ty se datují na 20. prosince, a právě v tomto termínu se na starém kontinentu plánuje galavečer, na kterém by se nejen on, ale třeba i Pejsar mohli objevit. Proti skvělým, leč „hratelným“ soupeřům.

Ještě předtím uvidíme příští víkend v Monte Carlu v akci Šoura s Hughiem Furym a na Kladně galavečer s Bytyqi, Šálkem, Ráczem či Karlem Hořejškem.

Takže Šťastné a Veselé, pojďme si tyto týdny užít a pomalu se začít těšit na ty další...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze