Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Mimino by byl hrdý! Lucerna 2017 byla extrémně dlouhá, ale opravdu krásná!

Vladimír Říha chtěl vyhrát svůj duel pro Mimina / zdroj foto: Filip ŠkeříkVladimír Říha chtěl vyhrát svůj duel pro Mimina / zdroj foto: Filip ŠkeříkPRAHA – 30. prosince se uskutečnil už devátý Galavečer profesionálního boxu a K-1 v pražské Lucerně. Jaký byl? O tom následující řádky!

DALŠÍ KOMENTÁŘE:

„Nechceme z tohoto galavečera udělat pietu za Mirka,“ tvrdil před startem galavečer Pekův parťák a kamarád Matouš Rajmont. Když „Mimina“ uváděl ve společnosti jeho maminky a dcerky do Síně slávy Lucerny, chvěl se mu hlas a při dlouhé vzpomínce skrze fotky se mu oči lesky od slz.

„Snad jsme to moc neposrali,“ dodal následně poté, co naprosto našlapaná Lucerna tleskala téměř celý medailonek a také poté ve stoje.

Neposrali.

Lucerně 2017 se povedla. Ano, byla extrémně dlouhá, nepamatuji si, kdy se zde končilo hluboko po půlnoci. Ale byla nádherná!

Zápasy splnily všechna očekávání. Byly napínavé, fanoušci se dočkali také hodně zajímavého knockoutu, i těsných titulových bitev. V obou slavili hosté z Moravy. V obou zdolali v desetikolových boxerských duelech ty, o které se „Mimino“ staral.

Jak Jan Holec, tak Vladimír Říha sice jeho památku výhrou neuctili – podobně jako o dva týdny dříve v Plzni Václav Pejsar – Pek na ně musel být tam nahoře ale pyšný.

Nic nevypustili, v ringu nechali srdce i své umění. Jen tentokrát byli jejich soupeři lepší. Jistě, o zápase Vládi Říhy s Davidem Bauzou se bude ještě dlouho mluvit, já ale s čistým srdcem tvrdím, že druhý jmenovaný vyhrál sice těsně, leč zaslouženě.

Stejně tak mě neskutečně překvapil. Zatímco v bitvě Holec vs. Šerban byl moravský zástupce (druhý jmenovaný) v mých očích favoritem, tady to bylo obráceně.

Zároveň si myslím, že právě Míra Šerban by si zasloužil větší pozornost manažerů a médií. Už v amatérech byl skvělým boxerem s líbivým stylem. V Lucerně ale ukázal, že vyrostl také ve skvělého profesionála. Navíc mu je „teprve“ šestadvacet let. Na kontě má pouze jednu – těsnou a titulovou prohru – jinak vítězí.

Prostě materiál, se kterým se dá dosáhnout při dobré manažerské práci hodně zajímavých výsledků.

Tak jako v případě Lucerny.

Za devět let vyrostla ve velmi zajímavou slečnu, kde se dbá na skutečně zajímavé detaily. Takové, které jinde moc neřeší. Nejde jen o dress code 30. let minulého století, což je spíše příjemná tradice pro fanoušky bojových sportů.

Organizace galavečera je rok od roku lepší a důkladnější. Už jen taková maličkost, že o lidi na ploše se stará několik hostesek, musí návštěvníkům pořádně zpříjemnit zážitek. Když už si za něj celkem slušně zaplatí (pár těch, kteří si stěžují, že musí stát v páté řadě, protože zde nejspíše byli poprvé, nepočítám), tak si pohodlí zaslouží.

Snad jen pro příště méně papírově vyrovnaných zápasů, aby téměř šestihodinový galavečer, to je opravdu extrémní záležitost.

Na druhou stranu, když to stojí za to, člověk si to užije a na čas příliš nehledí.

Takže díky Lucerno a za necelý rok zase ahoj!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze