Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Miller je vážná hrozba. Velmi vážná hrozba. Joshua se musí mít na pozoru

Jarrell Miller v akciJarrell Miller v akciPRAHA – Fanoušci se dočkali, současný král těžké váhy Anthony Joshua (22-0, 21 KO) ve středu oznámil světu, proti komu se ve svém dalším souboji postaví do ringu. V Američanovi Jarrellu Millerovi (23-0-1, 20 KO) má více než schopného oponenta.

Britský pořízek sice nebude stát v ringu už 13. dubna na fotbalovém Wembley, přesto si myslím, že do 1. června se čekat vyplatí. Zvláště, když nám s největší pravděpodobností zkrátí čekání odveta mezi Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) a Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO).

DALŠÍ KOMENTÁŘE NA NAŠEM WEBU:

Jarrell Miller si řekl o souboj s Joshuou už loni v létě, když narušil newyorské turné pro souboj AJ s Povětkinem. Od té chvíle bylo mezi oběma cítit napětí, přesto si „Big Baby“ musel počkat. Nebyl první volbou.

Eddie Hearn, promotér obou, měl pro svého oblíbence jiný plán. Dvě rezervace Wembley měly jasný cíl – dostat AJ do jednoho ringu s Wilderem, případně Furym.

Poté by se spokojil i s odvetou s Dillianem Whytem, který má dle mého za sebou nejlepší rok mezi všemi těžkými vahami. Jeho posledních dvanáct měsíců je jedním slovem impozantních.

Jenže odveta (a i s amatérským duelem završení trilogie) s Whytem se nakonec dotáhnout nepovedla. Je jedno z jakých důvodů. Podle mne hrála hlavní roli skutečnost, že Hearn si už během podzimu uvědomil, že Joshua v Americe je více než Joshua před 100 tisíci fanoušky ve Wembley.

Jen nevěděl jak s tím naložit. Zrušit rezervaci slavné adresy? Velká troufalost. Jenže když vybouchla jednání Joshuy s výše jmenovanými i britský duel Amir Khan vs. Kell Brook, nebylo jiné cesty.

A myslím, že britský promotér zvolil skvěle.

Miller je nesmírně náročný protivník. Poprvé nebude Joshua tím těžším z dvojice, vždyť Američan vážil naposledy 143 kilogramů (o 30 více než AJ). Je zkušený z amatérského ringu a to jak v boxu, tak kickboxu.

Nikdy nebyl na podlaze ringu. V klasickém boxu neprohrál (kombinovaný rekord má 41-0-1), v kickboxu ze 23 zápasů jen dvakrát.

Je tvrdý, je silný, na druhou stranu, rozhodně není nepřekonatelný. A pokud by se Joshuovi povedlo dostat na zem 140 kilo brooklynského rodáka, povedlo by se mu přesně to, co potřebuje: zapůsobit na americké publikum.

Dostat pod tlak Wildera.

Pokud tedy v té době bude stále ještě šampionem WBC. Což by určitě jak Joshua, tak Hearn potřebovali. Nic osobního proti Furymu zatím nehledejte, jde čistě o byznys. Když už vyšlete svoji hvězdu za moře, plánujete pro něj zámořské soupeře.

Každopádně, nejde jen o tyto dva střety. Hearn má v rukávu ještě jeden trumf, jak se dostat na Wildera.

Jmenuje se Dillian Whyte. Ten by se měl dle nařízení WBC utkat s dalším Američanem Dominikem Breazealem o prozatímní pás této federace. A tím dostat „Bronzového Bombardéra“ pod tlak. Ten by totiž poté (v případě Whyteho výhry) neměl moc na výběr – buď AJ, nebo Whyte. Jinak by o pás přišel.

Nalajnované a připravené to má Hearn a potažmo Britové lákavě. Jenže to samé se dá říct i o Američanech.

Ono se totiž nakrásně může stát, že před létem budou všechny pásy v zámořských rukou. I z tohoto důvodu je lákavý nejen střet AJ s Miller, ale vlastně celá tato britsko-americká trilogie. Jak nakonec dopadne?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze