Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR KSI-Paul 2 coby profi zápas za velké prachy? Dává smysl více než #MayMac

  • Napsal Antonín Vavrda

Paul a KSI se dohadují v gymuPaul a KSI se dohadují v gymuPRAHA – Potvrzeno, rozhodnuto, youtubeři KSI a Logan Paul si to rozdají podruhé v jednom ringu, tentokrát již dle profesionálním boxerských pravidel na šest vypsaných kol. Kde, kdo se tomuto dueu vysmívá. Dle mého ale dává smysl.

Můžete si o obou myslet, co chcete. Američan Logan Paul se příliš nevyznamenal videem z japonského lesa sebevrahů, KSI je hodně velkohubý a že by zatím dvakrát prorazil ve světě hudby, to se říct nedá.

PŘEDCHOZÍ KOMENTÁŘE Z BOXERSKÉHO RINGU:

Na druhou stranu, jejich první střet ze srpna loňského roku nezklamal. Oba ukázali, že boxovat se naučili, oba pak ukázali také obrovskou kuráž. Nešlo o žádné pásy, nikoho nenutili se na jejich duel dívat, netvrdili o sobě, že jsou nejlepší boxeři na světě, jak to vlastně přesně rok před nimi prezentovali pánové Floyd Mayweather a Conor McGregor.

Přesto zde bylo naprosto jasné, že jde oběma čistě o finanční zisk, Ir neměl absolutně žádnou šanci na úspěch. A dodnes si nejen já myslím, že byl průběh duelu domluven a naplánován dopředu.

Ne Paul, ani KSI si na nic takové nehrají. Jen mají prostě rádi show, nemají se příliš v lásce navzájem, a tak si to chtěli vyřídit jako chlapi v ringu. Už za to si zaslouží respekt, protože především Paul dříve skutečně neboxoval.

Jak jsem napsal, jejich první duel nezklamal. Byl to boj, ukázali srdce. A celou dobu se vědělo, že bude odveta. Odveta, která dává absolutně smysl. Sportovně i finančně (pro oba), vždyť ve hře je balík blížící se 200 milionům dolarů.

A také na více než milion lidí (možná i dva) sledujících skrze PPV (placený televizní přenos). Lidí, kteří uvidí skvělý galavečer díky špičkovým profíkům okořeněný vrcholem v podobě zápasu dvou nesmiřitelných Youtuberů, kteří udělají vše pro to, aby si neudělali ostudu.

Dle mého totiž tihle kluci skutečně nemají v hlavě jen kalkulačku na výdělek jako pánové zmíněné frašky #MayMac, ale chtějí si lidově řečeno rozbít huby. Dle boxerských pravidel. Proč by nad nimi měl box ohrnovat nos, když na tom může vydělat také? Především novými fanoušky i z řad těch jejich, kteří si řeknou:

„Když mohou boxovat naši idolové, můžeme také.“

A klidně i z řad jejich odpůrců, kteří si při sledování jejich duelu třeba řeknou:

„Když mohou boxovat takoví pitomci a primadony, mohou ukázat srdce, můžeme také.“

Ono totiž stále platí: pokud máte odvahu do toho ringu vlézt a riskovat, že vám někdo dá ránu, zasloužíte si respekt.

A proč si ho u mne dosud nezasloužili za svůj střet Mayweather s McGregorem? Snadné, pro ně je výše popsané denním chlebem a do společného ringu vlezli čistě z jediné motivace – za málo námahy hodně peněz.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze