Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Kdo může zastavit neskutečného Lomačenka? Snad jen Neo z Matrixu

  • Napsal Antonín Vavrda

Lomačenko bije SosuPRAHA – V sobotu v noci se mezi šestnácti provazy představila trojice ukrajinských boxerských hvězd. Alexandrové Usyk (12-0, 10 KO) a Gvozdik předvedli (13-0, 11 KO) vyhráli a předvedli výborné výkony. Všechny ale uchvátil třetí do party – Vasil Lomačenko (8-1, 6 KO).

A po víkendu zní boxerským světem jediná otázka: Může někdo tohoto boxera vůbec zastavit?

VÍCE K VASILU LOMAČENKOVI:

Filmovou terminologií je Lomačenka „Těžké porazit“, respektive může jít tak trochu o „Mission Impossible“.

Tenhle ukrajinský sympaťák měřící pouhých 168 centimetrů se prostě vymyká všemu, co dosud fanoušci, soupeři i experti kdy viděli. Bez nadsázky se dá říct, že boxuje jako by byl vystřižený z počítačové hry.

„Lomačenko se nejvíce blíží boxerské dokonalosti,“ zaznělo před víkendem z úst Jasona Sosy.

Následně dal Ukrajinec svému americkému soupeři s portorickými kořeny pocítit správnost tohoto uvažování.

Sosa se snažil, nechal v ringu kus sebe, stejně to nestačilo. Stejně jeho kouč Raul „Chino“ Rivas souboj po devátém kole ukončil. Nebyl důvod nechat jeho svěřence, za kterého se modlila v první řadě pod ringem jeho matka, dál dělat Lomačenkovi pohyblivý boxovací pytel.

Nebo rozzuřeného býka, který pomalu, ale jistě krotne, když marně hledá způsob, jak alespoň „svého matadora“ zasáhnout.

Ona je totiž otázka, zda se Sosova matka v průběhu duelu modlila za vítězství syna, nebo za to, aby vše přežil ve zdraví.

Ve chvíli, kdy Lomačenko vstoupí do ringu, jako kdyby se zastavil čas, jako kdyby vše kolem vypadalo nemotorně a zpomaleně. Tenhle boxerský fenomén umí všechno a umí všechno lépe než i „specialisté“ na tu určitou činnost.

Žádný jiný boxer současnosti či nedávné minulosti nevypadá v zápasech tak dokonale. Pohyb, rychlost, výbušnost, povolování, změna úhlů útoků, obrana, síla, technika, přesnost – vše si zaslouží absolutní známku.

Hledat chyby? Neuctivé až drzé. Tak, jak už jsem ostatně psal ve srovnání k sobotnímu souboji.

Pokud se tak již neděje, pak se v dalších letech, dalších dekádách bude dle tohoto Ukrajince box vyučovat. Pokud má některý boxer šanci vstoupit do historie jako „Pan Dokonalý“, pak právě Lomačenko. A ani k tomu nepotřebuje čistý profesionální rekord jako jistý Floyd Mayweather.

Osobně totiž nevěřím, že se může aktuálně objevit někdo, kdo je schopen tohoto bijce přezdívaného „Hi-Tech“ ohrozit.

Snad jedině hrdina filmu Matrix, ságy o životě ve virtuálním světě, ztělesněný hercem Keanem Reevesem – Neo. Mám ale takové tušení, že i s ním by si Lomačenko poradil...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze