Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Haye uspal půlku haly, pak vyzval Furyho. A fakt se Tyson bojí Holyfielda?

  • Napsal Antonín Vavrda

Evander HolyfieldEvander HolyfieldPRAHA – O víkendu se uskutečnil další podnik pod hlavičkou Trilleru, který se zjevil na scéně loni, když uspořádal galavečer s exhibicí Mika Tysona proti Royi Jonesovi Jr. Od té doby? Jedna fraška za druhou...

Ryan Kavanaugh přeplatil Top Rank, aby uspořádal duel mezi Téofimem Lopézem a Georgem Kambososem Jr., jenže ten už se asi čtyřikrát posunul. Dostal na boxerskou scénu Jaka Paula, kterého ale poté koupil za velké peníze Showtime Boxing (nepřekvapí, s ohledem na to, co dělali kolem Floyda Mayweathera).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Šéf Trilleru lákal na další a další návraty legend, jenže jejich velká liga se mu probrat k životu nepovedla. Ostatně to zatím ani Miku Tysonovi. A když už to vypadalo na zajímavý comeback legendy jménem Oscar de la Hoya, padl kvůli covidu (okej, za to Kavanaugh nemůže). Náhrada? Osmapadesátiletý Evander Holyfield.

„Mike Tyson se mě bojí, nechce se mnou boxovat,“ tvrdil před duelem. Jeho slova několikrát zopakoval i Kavanaugh.

Po sobotní noci jim musí pořádně rezonovat v uších.

Po další ostudě. Opět, stejně jako před soubojem Tyson vs. Jones Jr. mluvil o tom, jak to bude skutečné, jak to vlastně budou i rozhodčí bodovat. Výsledek? Jasně dopředu daná remíza, jelikož šlo o exhibiční duel.

Také trojice soubojů ze sobotní noci – David Haye vs. Joe Fournier, Anderson Silva vs. Tito Ortiz a Vítor Belfort vs. Evander Holyfield – postupně mizela z BoxRec.com, Floridská sportovní komise je totiž coby profesionální zápasy (na osm dvouminutových kol) neschválila. Tak, jak by to neučinila ani tak Kalifornská, kde se mělo bojovat původně, do oznámení nemoci De la Hoyi. „Neměli jsme dost času prozkoumat zdravotní stav Evandera, nešlo to,“ vzkázali z Los Angeles její zástupci.

Když viděli, co se děje ve floridském Hollywoodu, museli si gratulovat.

David Haye nejdříve v suchém sparingovém triku porazil svého „rivala“ a hlavně tedy kamaráda Joa Fourniera na body. Tak, jak se na exhibici dvou rozdílně kvalitních soupeřů sluší a patří. On i Kavanaugh tvrdili, že nebudou hned po duelu nic oznamovat, ale že je připraven další zajímavý souboj (oficiální).

Hayemaker si to vyložil po svém, a v pozápasovém rozhovoru s 50 Centem a komentátorem večera, kteří při jeho souboji popíjeli šampaňské, vyzval Tysona Furyho. Ano, toho Furyho, před kterým před osmi lety raději utekl do důchodu. A v době, kdy tvrdí, že skutečný comeback se nekoná. Nu...

Následné dva duely se ale už trochu zvrhly. Žádné exhibice...

Ok, v případě Silvy s Ortizem šlo o dva stejně staré bojovníky, dva bývalé zástupce MMA, dva muže, kteří byli zhruba na stejné startovací čáře. Prvně jmenovaný ale ukázal, že z ní vypálil po konci v UFC lépe, že to s láskou k boxu myslí vážně. A pokud z Trilleru vzejde jeho souboj s De la Hoyou, tak si člověk řekne, že alespoň k něčemu tenhle projekt byl.

Protože „ostrý fight“ mezi Belfortem a Holyfieldem byl vše, jen ne něco, na co by se mělo vzpomínat v dobrém. Ano, sám jsem viděl „The Real Deal“ během roku v celkem solidní formě, trénoval třeba i po boku Vladimira Klička. A nějak se mi nechce věřit, že slavný Ukrajinec a neméně slavný trenér John David Jackson by pustili Holyfielda „na smrt“.

Protože jako poprava dění v ringu vypadalo. O čtrnáct let mladší Belfort ukázal, že v kleci své soupeře nekácel k zemi pro nic za nic. Že se opravdu poctivě připravoval. Ne na Holyfielda, ale na De la Hoyu. Těžko říct, zda opravdu i on sám čekal, že bude mít proti sobě lépe připraveného protivníka. Že uvěřil jeho slovům a také tomu, že šampion křížové i těžké váhy boxoval aktivně až do svých 48. narozenin.

Za těch deset let ale stalo mnohé. V životě každého z nás. I v našich tělech. Měli by si to uvědomit Holyfield. Jeho tým. Kavanaugh. A přestat hrát ruskou ruletu se životem jednoho z nejlepších boxerů těžké váhy za posledních padesát let. Je to nedůstojné. A nebezpečné.

Schválně, proč asi o čtyři roky mladší Mike Tyson od loňského comebacku znovu v ringu nestál? Proč se na něj připravoval více než rok? Ne, ze strachu z Holyfielda to nebylo, fakt ne...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze