Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR GGG za zenitem? Ať si Američané i Canelo myslí. Hlavně ať dojde na trilogii

  • Napsal Antonín Vavrda

GGG vs. Derev / zdroj foto: Boxingscene.comGGG vs. Derev / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – V noci na neděli si to v New Yorku rozdali v parádní bitvě Kazach Gennadij Golovkin (40-1-1, 35 KO) a Ukrajinec Sergej Derevjančenko (13-2, 10 KO). Co nám tento zápas ukázal?

Předně neskutečnou kvalitu. Bylo vidět, že na sebe narazili dva špičkoví boxeři, který se pěstmi ohánějí vlastně celý život. V případě sedmatřicetiletého Golovkina to znamená od šesti let, o čtyři roky mladší Derevjančenko zašel poprvé na boxerský trénink v osmi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Oba dohromady pak nasbírali těžko uvěřitelných 787 amatérských bitev. Jen pro srovnání – dosud nejvýraznějším v tomto ohledu byl střet Vasyla Lomačenka a Guillerma Rigondeauxe, kdy se proti sobě postavilo celkem 874 amatérských duelů.

Právě pro to si dovolím nesouhlasit s komentáři expertů ESPN v čele s Danem Rafaelem, dle kterých by si „GGG“ před pár lety, kdy byl dle nich na vrcholu sil a dovedností, poradil s Derevjančenkem snadno a rychle.

Ne, tenhle třiatřicetiletý ranař z Krymu nebyl v ukrajinském výběru spolu právě s Lomačenkem, Alexandrem Usykem či dalším Alexandrem Gvozdykem jen tak do počtu.

Derevjančenko ukázal své nesporné kvality už loni proti s Američanem Dannym Jacobsem, který jej porazil jen těsně 2-1 na body. Se stejným Jacobsem, se kterým svedl vyrovnanou bitvu letos v květnu i jistý Mexičan Canelo Alvarez.

Opět dle zámořských expertů „nadpozemský“ a neporazitelný Canelo Alvarez.

Ten samý Canelo Alvarez, který byl po obou zápasech s „GGG“ na pranýři, protože poprvé to neměla být dle většiny (i Rafaela) remíza a podruhé jeho triumf.

Trošku mne osobně mrzí, že na toto za velkou louží zapomínají. Že podlehli (nebo chtěli podlehnout) kouzlu dravého Mexičana a jeho promotéra Oscara de la Hoyi a dělají z Alvareze nepřemožitelnou mašinu.

Ano, dobře se na něj kouká, je skvělý, nyní si to chce rozdat v polotěžké váze s Rusem Sergejem Kovaljovem. Jenže právě tohoto Kovaljova před lety, ještě když měli stejného trenéra, pravidelně „GGG“ na sparinzích mlátil, opakovaně ho posílal na zadek.

Ano, možná už Kazach dosáhl svého bodu zlomu, byl kouzla zbaven, ovšem nikde není psáno, že je už nyní za tímto zlomem. Že už jde jeho křivka výkonnosti směrem dolů.

A paradoxně mu může toto podceňování pomoct. Pomoct k tomu, aby završil příští rok na jaře trilogii s Alvarezem. Pokud ano, bude i zajímavé, jak se oba popasují s novou situací, která bude de facto zrcadlově otočená proti jejich prvnímu setkání.

Tehdy to „GGG“, kdo byl vynášen do nebes, byl obávaný knockoutér, a pro Canela to měl být křest ohněm. Zvlášť poté, co si před lety společně zaspárovali. A já tak nějak věřím, že bude v takovém případě nastolena rovnováha a Kazach se přiblíží důchodu tolik vytouženou (a také zaslouženou) impozantní výhrou.

Protože dle mého má stále co nabídnout. Stále má obrovskou knockoutovou sílu. A stále má i techniku a betonovou hlavu na to, aby Canelovi oplatil dva kontroverzní výsledky...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze