Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Cotto ukázal, že na velké duely pořád má. Na rozdíl od fracka Davise

  • Napsal Antonín Vavrda

Miguel Cotto vs. Jošihiro Kamegai / zdroj foto: Boxingscene.comMiguel Cotto vs. Jošihiro Kamegai / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Hned několik velkých boxerských duelů si mohli vychutnat fanoušci o tomto víkendu. Pojďme se na ně podívat v našem tradičním komentáři.

DALŠÍ KOMENTÁŘE:

Zhruba ve stejnou dobu vstupovali na různých místech Spojených států do ringu portorická legenda Miguel Cotto a americký talent Gervonta Davis.

A rozdíl v jejich „statusech“ byl více než znatelný.

Šestatřicetiletý Cotto boxoval naposledy v listopadu roku 2011, přesto předvedl parádní výkon. Pověstná „zápasová rez“ na něm byla vidět možná v prvních dvou kolech, poté už nad neskutečně odolným Japoncem Jošihirem Kamegaiem dominoval.

O čtrnáct let mladší Davis vstupoval do souboje s Kostaričanem Franceskem Fonsekou coby jasný favorit. Svoji pozici ale ani zdaleka nezvládl. Nejenže v pátek neudělal váhu, takže přišel o svůj mistrovský pás, v samotném souboji se choval jako pán světa, přitom jeho boxerský výkon tomu ani zdaleka neodpovídal.

Nejen v zámoří se stále více mluví o jeho případném souboji s ukrajinskou hvězdou Vasilem Lomačenkem. Sám Davis se před médii prezentuje coby skromný kluk z tvrdé ulice Baltimoru.

Ani jedno v neděli nad ránem nepotvrdil. Proti Fonsekovi se trápil, do skromnosti, pokory a slušnosti měl daleko. Spíše připomínal „plyšový uzlíček nervů“, který pochytil v posledních měsících hodně z hvězdných manýrů svého učitele, gurua a promotéra Flyoda Mayweathera.

Jen čas ukáže, zda šlo o náhodu a „Den blbec“, který může potkat každého, nebo se z Davise vyklube druhý Adrien Broner.

Jaký to rozdíl proti vyzrálému výkonu i chování Cotta, který nepotřeboval svého rivala k jasné demonstraci své převahy nikterak ponižovat. Vystačil si tím, co umí nejlépe. Svým boxerským uměním.

A hodně zajímavé bude nyní sledovat, jak se popasuje s avizovanou rozlučkou na konci letošního roku. Důvod?

Právě fakt, že do souboje – a jedno proti komu – půjde s vědomím, že tak činí naposledy. Není třeba totiž chodit moc do minulosti, abychom našli příklady toho, že tyto myšlenky se na bojovníkovi projeví hodně negativně.

Posledním takovým případem byl vlastně duel před Davisem s Fonsekou – Badou Jack vs. Nathan Cleverly. Po něm druhý jmenovaný potvrdil konec kariéry, který měl v hlavě už dlouho před vstupem do ringu. Že prohrál a že rozhodně zaboxoval pod své možnosti, není třeba dodávat.

A na rovinu, pokud bych nějakému boxerovi přál velkou, pompézní rozlučku s kariérou, alespoň takovou, jaká se povedla Ukrajinci Vladimiru Kličkovi, tak právě Miguelovi Cottovi. Ten je pro mě jednou z největších osobností tohoto sportu poslední dekády a to ve všech ohledech.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze