Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Canelo nad GGG nevyhrál, remíza duelu sluší. Nenechme Byrdovou 'vyhrát'

GGG vs. CaneloGGG vs. CaneloPRAHA – Na ten souboj se těšil celý boxerský svět. Aby také ne, kdy proti sobě stanuli dva z pěti nejlepších mužů v rukavicích současnost. A duel Gennadije Golovkina (37-0-1, 33 KO) s Canelem Alvarezem (49-1-2, 34 KO) rozhodně nezklamal.

VÍCE K ZÁPASU GGG VS. CANELO:

Přes 1200 úderů. Téměř 400 trefených. Přes 30 procent úspěšnosti na obou stranách. Akce, přestřelky, skvělý pohyb u Alvareze, výborný tlak a práce směrem dopředu od Golovkina.

Neustále napětí, kdy jste si říkali, bude tohle ten úder, který jedním, nebo druhým otřese a zvrátí celý duel úplně jiným směrem?

Prostě podobně, jako v dubnu při duelu obrů Anthony Joshuy s Vladimirem Kličkem. Tehdy ten úder přišel a de facto zabránil tomu, co přišlo tentokrát. Joshua totiž u oficiálních bodových vedl, byť například autor těchto řádků si myslí, že bodově navrch měl po deseti kolech Ukrajinec.

Před půl rokem případně debaty o bodovém verdiktu přehlušil parádní knockout v podání mladého britského dravce.

Tentokrát nikoliv. Byť k němu měl tentokrát dle mého daleko blíže starší z dvojice. Canelo může po zápase mluvit co chce, pokud jej máte nastudovaného a následovaného, je vám jasné, že s ním údery Golovkina pořádně zatřásly a že v posledních dvou kolech měl velké problémy především s kondicí.

Stejně jako Jacobse jej od knockoutové porážky uchránila v první řadě brada, ve druhé váha, když vstupoval do ringu opět s dobrými 80 kilogramy.

A od bodové porážky pak neskutečný zásek jisté paní s velkými brýlemi, jejíž muž je za své rozhodování v Mezinárodní boxerské síni slávy. Adalaide Byrdová se opět pasovala do hlavní role, jako již několikrát v minulosti.

Jejích 118-110 pro Alvareze je hanebné, ostudné, nechutné a na vrácení licence. Jistě, každý může mít špatný den, na druhou stranu, pokud se tak stane během vaší pracovní činnosti, prostě a jednoduše byste za to měli zaplatit.

Jistě, je to přitažené za vlasy, ale pokud bude mít den blbec lékař, zemře mu pacient na stole, také bude primář nemocnice argumentovat těmito slovy jako zatím Byrdové nadřízení? Opravdu by s tímto přišel před pozůstalé a podíval se jim do očí.

Ano, tady nešlo o život, ale to ještě neznamená, že si může každý bodový rozhodčí dělat, co chce. A pak své selhání omlouvat „Dnem blbec“.

U Byrdové, byť jsou její celkové statistiky v rámci celosvětového sledovaného průměru dle POD Indexu, totiž nešlo o první selhání v takto významném a ostře sledovaném souboji.

Oprávněně je nyní pranýřovaná a měla by být potrestána.

Na druhou stranu by její slepota a neschopnost (nebo zkorumpovanost, jak si myslí například Teddy Atlas) zastínit popsané v úvodu celého článku:

Nabitá T-Mobile Arena (ano, nabitá, ne jako při duel #MayMac, kdy dorazilo do stejné arény o osm tisíc diváků méně) mohla v noci na neděli sledovat parádní boxerské představení. Představení dvou špičkových bijců své doby, kteří si jistě zajistili již nyní své místo také v boxerské historii.

Remíza duelu sluší, byť autor tohoto textu viděl vyhrát Golovkina 116-112 podobně jako například Harold Lederman, Dan Rafael a další zámořští elitní boxerští novináři.

Na druhou stranu, nerozhodný výsledek nakonec dává velkou šanci na odvetu. Odvetu, ve které už věřím, nenechá Kazach nikoho na pochybách, kdo je jednou z nejlepších středních vah všech dob.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze