Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Beterbijev ukázal svaly. Dojde na ruské měření sil, nebo snad na Canela?

  • Napsal Antonín Vavrda

Beterbijev bije Gvozdyka / zdroj foto: Top RankBeterbijev bije Gvozdyka / zdroj foto: Top RankPRAHA – V noci na sobotu si to ve Philadelphii rozdali o pozici multi-šampiona polotěžké váhy Artur Beterbijev a Alexander Gvozdyk. Tituly WBC a IBF nyní říkají „Pane“ prvně jmenovanému. Co z toho plyne?

Byla to parádní bitva, která naštěstí nebyla výrazně ovlivněna politikou a situací kolem Krymu. Podobně předchozí rusko-ukrajinské duely – Povětkin vs. Kličko a Gassijev vs. Usyk – proběhl střet Beterbijeva s Gvozdykem hlavně na sportovním kolbišti.

DALŠÍ KOMENTÁŘE:

Jen s tím rozdílem, že tentokrát vítězství slavil zástupce ruského boxu. A naprosto zaslouženě.

Čtyřiatřicetiletý Beterbijev předvedl skvělý, soustředěný a postupem času více a více dominantní výkon. Nejprve zpomalil Gvozdyka údery na spodek. A poté ho zkušeně dorazil. Nehnal se za bezhlavým knockoutem. Trpělivě čekal na svoji šanci.

Ukázal, že si druhý mistrovský pás do sbírky zaslouží. Potvrdil tak ruskou dominanci nad touto divizí, šampionem WBA je Dmitrij Bivol, pás WBO pak drží Sergej Kovaljov.

Bivol má poslední duel pár dní za sebou, Kovaljova čeká už příští víkend Mexičan Canelo Alvarez. Okamžitě se objevily spekulace o tom, že pokud Mexičan zvítězí, pak by se měl duelu s Beterbijevem vyhnout. Že je to po silové stránce jiná liga.

Osobně si myslím, že jde o předčasná hodnocení, stejně jako ta, která nedávají proti němu Kovaljovovi šance.

Ano, „Krusher“ už není tak dominantní jako dříve, pořád bych ale nepodceňoval sílu jeho úderu, zkušenosti a touhu uspět. Možná to bude znít povýšeně, ale je rozdíl se chystat na borce typu Eleider Alvarez a je rozdíl chystat se na Canela Alvareze, nebo Artura Beterbijeva.

Alvarez je skvělý bijec, ale prostě nenabízí to, co tito dva:

Mexičan je obrovskou šancí na životní výdělek. A možností se ukázat. Pokud by zvítězil, ukázal by, že do starého železa ještě nepatří. A vysloužil by si odvetu.

V případě Beterbijeva to pak je naprosto osobní. Ti dva se nemusí, Kovaljov v sobě nosí křivdu z amatérských porážek, pocit, že soupeř byl protěžován. Oba jsou si věkově celkem blízcí, myslím, že tento duel by dával smysl.

A že na něj dojde. Dříve než na případný střet jednoho z této dvojice s Bivolem. Ten je totiž napevno pod smlouvou s DAZN, potažmo Matchroom Boxing. Beterbijev patří ESPN, respektive Top Ranku. A nemyslím si, že jedna, nebo druhá strana bude chtít couvnout.

Hodně tak bude záležet na výsledku duelu Kovaljov – Alvarez. Rus je totiž dle všeho u DAZN jen na skok, to ale tvrdí opak. Pravda se ukáže až po 2. listopadu. Až pak se ukáže, kam se polotěžké divize nasměřuje. Zda budou pokračovat pouze verbální ruské ataky, nebo dojde na měření sil v ringu.

A v konečném výsledku je vlastně i celkem jedno, kteří dva šampioni z této trojice se pobijí jako první. Hlavně, když se pobijí...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze