Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOPUNEC: Miocic a Ngannou směr Fury?! Spíše by se měli držet svého řemesla

  • Napsal Martin Kopunec

Fury vs. Miocic/NgannouFury vs. Miocic/NgannouPRAHA – Zájemců o souboj s Britem Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) je po víkendu více než dost. Kromě těch boxerských se přidali tak nějak tradičně také zástupci MMA. Mají jejich tužby ale alespoň trochu reálný základ tak, jako v případě Conora McGregora, který si to v roce 2017 „rozdal“ s Floydem Mayweatherem?

Tyson Fury = nejlepší těžká váha současnosti, bez debat. Své postavení upevnil v noci ze sobotu na neděli, kdy v sedmi kolech zdemoloval do té doby neporaženého Američana Deontaye Wildera a sebral mu pás šampiona WBC v těžké váze.

VÍCE K ZÁPASU #WILDERFURY2:

Špatná to zpráva pro Anthonyho Joshuu. V případném to vzájemném to střetu bude nejspíše poprvé v kariéře outsiderem. Pokud na tento duel ale vůbec dojde, Wilder má ve smlouvě klauzuli, díky které může dojít k okamžitému třetímu souboji.

Na rozhodnutí má 30 dní, do té doby budou veškeré debaty o ostrovní bitvě a nepopiratelném šampionovi jen spekulacemi.

Má na završení trilogie Wilder ještě srdce? Uvidíme.

Má Joshua na potenciální ostrovní bitvu šampionů odvahu? Možná.

Wilder a Joshua ale nejsou jediní, kteří se mohou s Furym střetnout. Nebo po tom případně touží. O vzájemný souboj projevil zájem i šampion nejvyšší váhové kategorie UFC Stipe Miocic a jeho bývalý neúspěšný vyzývatel Francis Ngannou.

Oba se dle zlých jazyků snaží jen upoutat pozornost, popřípadě rychle zbohatnout. Je tomu tak? Nebo mají proti šikovnému Furymu šanci?

Francis Ngannou je bezesporu nejobávanější těžká váha v UFC. Není nejlepší, ale pokud vás tento kolos trefí, usnete a proberete se zítra. Jistě, v souboji s Miocic ukázal mnoho mezer, zvláště pak v boji na zemi. Kamerunec ale věří, že je skvělým boxerem a rád by své schopnosti změřil právě s Furym.

Ostatně Ngannou coby velký obdivovatel Tysona Furyho plánoval být původně boxerem, a ne MMA zápasníkem, ale v Paříži tehdy před lety vkročil do špatné tělocvičny a už v ní zůstal. Sílu úderu rozhodně má, ale to měl i Wilder. Navíc, pokud si chce odskočit do ringu, měl by tak učinit až coby šampion svého sportu...

Tuto podmínku Miocic – Američan s chorvatskými kořeny – splňuje. Stejně tak je tento civilním zaměstnáním hasič celkem obstojným postojářem, ale ruku na srdce: Má čtyřiatřicetiletý šampion UFC kromě svého statusu v potenciálním boxerském souboji s Furym co nabídnout? Má možnost přinést něco navíc, čím by dal tomuto střetu atraktivitu?

Při vší úctě k němu, odpověď zní momentálně: NE!

Jistě, bizarní propojení světů klasického boxu a MMA lákají, hlavně pro zástupce druhého jmenovaného sportu je to šance vydělat životní peníze, k tomu ale potřebují alespoň nějaký mediální základ tak, jako měl Conor McGregor. Jinak by se měli raději držet svého kopyta. Teda sportu...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze