Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ+VIDEO Šour v Americe převedl kvalitní výkon. Měli bychom na něj být hrdí

  • Napsal Antonín Vavrda

Pavel Šour vs. Jermaine Franklin Jr. / zdroj foto: Showtime BoxingPavel Šour vs. Jermaine Franklin Jr. / zdroj foto: Showtime BoxingPRAHA – Před šesti dny se představil na kvalitním galavečeru Showtime Boxing a Salita Promotions český šampion těžké váhy Pavel Šour (11-2, 6 KO). Soupeřem mu byl domácí talent Jermaine Franklin Jr. (20-0, 13 KO). Ten sice dokráčel k triumfu, rozhodně to ale nebyla snadná cesta.

DALŠÍ KOMENTÁŘE NA DĚNÍ V RINGU:

„Pokud doboxuje do konce, bude to úspěch,“ tak jsem v týdnu před duelem hodnotil šance Pavla na úspěch v zámoří. A nebyl jsem sám. Málokdo čekal, že duel dojde až k bodovému rozuzlení.

Nakonec se tak ale stalo. Šour byl sice dvakrát počítán, přesto se vždy dokázal postavit zpět na nohy. Bojoval. Jeden z bodových mu dal tři kola, další dva pak po dvou. Já osobně jsem se dopočítal ke čtyřem, které mohl český bijec získat.

Navíc opanoval – nejen u mě – třetí dějství, které bylo o minutu (!) delší. Ano, i takové věci se dějí na tak velké scéně, jakou galavečer Showtime Boxing bezesporu je. Podle mého soudu byl pak Šour aktivnější i v kole šest, než jej ale Franklin trefil svojí tvrdou zadní a poslal do počítání.

Ostatně o jeho aktivitě svědčí také úderové statistiky. Český reprezentant byl aktivnější, nastřádal více zásahů, Franklin byl ale přesnější, a nakonec zasáhl 147krát, zatímco Šour 109krát z celkového počtu 500 úderů.

Sečteno a podtrženo, byť byl Franklin na domácí půdě, v pětadvaceti letech sám sebe považuje za největší současný talent těžké váhy a volá například po Adamu Kownackim, byť od dubna vyshazoval do svalové hmoty na sedm kilogramů, rozhodně Šoura vyloženě nepřeboxoval. Styl plzeňského bijce mu neseděl, nechutnal. Působil jakoby nezúčastněně, otráveně.

Z mého pohledu budiž pozitivní, že ač sám Šour přiznal, že ho ovládla nervozita skutečně velké scény (předchozí duel top duel s Filipem Hrgovičem byl sice v rámci World Boxing Super Series, ovšem mezi předzápasy, které nikdo nevysílal, tady šlo o jeden ze dvou duelů na hlavní kartě), tak dřel, tlačil, on to byl, kdo především ve druhé polovině chtěl něco vymyslet, kdo dle mého vyhrál 8. a 9. kolo.

Přesto se hned po duelu na sociálních sítích strhla diskuze, kde někteří rozumbradové jeho výkon shazovali.

A já si říkám „Proč“?

Proč jsme věčně nespokojení? Zapšklí? Nepřející? Neustále voláme po tom (pokud vezmu bojové sporty), abychom se vyrovnali zahraničí, abychom tady měli nějakou kvalitu. Aby si naši boxeři nejezdili ven jen vydělat.

Pavel Šour tu kvalitu předvedl. Když jsme spolu před zápasem komunikovali, měl jasno: „Nejedu si jen vydělat, chci předvést výkon, abych si mohl o podobnou šanci říct opakovaně.“

Dle mého se mu to povedlo. Ne, na nejužší špičku těžké váhy pochopitelně nemá, to ví moc dobře i on, a vlastně to ani netvrdí. Ale pod hlavičkou Showtime pár zajímavých těžkých vah boxuje, promotér Dmitrij Salita má ve své stáji například i Švéda Otto Wallina. Sám Šour pak touží po pásu mistra Evropy (některé z top federací).

Své tužbě se po víkendu rozhodně nevzdálil. Spíše naopak. A my – čeští fanoušci – bychom na něj měli být hrdí. Ne řešit blbosti...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze