Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Wilder ukázal srdce a schopnosti šampiona. Duel s Joshuou je nevyhnutelný

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder vs. Ortiz / zdroj foto: Boxingscene.comWilder vs. Ortiz / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Tahákem víkendového dění ve světě profesionálního boxu byl souboj mezi Američanem Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) a Kubáncem Luisem Ortizem (28-1, 24 KO). Prvně jmenovaný ve své dosud největší profesionální zkoušce obstál. Podobně jako Brit Anthony Joshua loni proti Vladimiru Kličkovi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Všechny těžké váhy jsou v nezáviděníhodné situaci. Fanoušci, experti a vlastně i promotéři se již rozhodli pro to, že největším duelem za možná posledních dvacet let bude ten mezi Deontayem Wilderem a Anthonym Joshuou.

Dvěma mladými, přesto relativně zkušenými bojovníky, neporaženými šampiony s granáty ve svých pažích. Na jedné straně americké sebevědomí, až arogance, úsměvy, pózy, prostě show. Na straně druhé britská kultura, gentleman, fešák, který ale v sobě často umí probudit své „zlé já“.

Jenže sebevědomí obou dělá vrásky i jejich promotérům. Joshua si loni vydupal duel s Vladimirem Kličkem, nyní s neméně nebezpečným Novozélanďanem Josephem Parkerem.

Wilder chtěl Luise Ortize. Byť za případný duel s Britem Dillianem Whytem by dostal dvakrát větší honorář. Jenže všichni, kdo boxu trochu rozumí, ví, že Whyte od prohry s Joshuou už není tím nebezpečným knockoutérem a ničitelem. Daleko více připomíná rozloženého tvrďáka a la Bermane Stiverne.

Američan podruhé do stejné řeky vstoupit nechtěl. Chtěl ukázat srdce, chtěl ukázat, že je pravým šampionem.

A povedlo se mu to! Vykašleme se na spekulace, že „čistý“ Ortiz není tak nebezpečný jako ten „nečistý“. Že byl pod obrovským tlakem ze všech stran. A že to dávalo jistou volnost Wilderovi. Nebo jste se někde dočetli, kolik antidopingových kontrol podstoupil šampion WBC?

Ne, řešil se pouze Ortiz.

Každopádně na tom nesejde. Wilder začal hodně opatrně, přesto se do problémů dostal. Kubánec ukázal, že se dá bránit i jeho pověstným „větrným mlýnům“. Stačí zůstat aktivní a nebát se.

A že Wilder není nezasažitelný. Jenže následně se ukázalo, že když nemáte kde brát, nedokáže na delší dobu sešlápnout pedál, tak je to málo.

„Bronzový Bombarďák“ se z problémů dostal. Podobně jako v případě Joshua vs. Kličko mu v tom pomohl i jeho soupeř. Jenže bez toho, aby ukázal sebevědomí, srdce bojovníka by mu to bylo stejně k ničemu.

Vždycky jsem o Wilderovi pochyboval. Pořád jsou tam různá „ale“ kvůli zákulisí a lidem kolem něj. V noci na neděli ale stál v ringu sám za sebe a proti soupeři, se kterým se hodně boxerům bojovat moc nechtělo.

Byl v potížích a dostal se z nich! Navrch přidal ukončení „King Konga“ před limitem. Za to mu patří respekt, poklona a poděkování, protože kvůli tomuto všemu šlo od pátého kola o velmi povedenou bitvu dvou elitních těžkých vah.

Deontay Wilder si svůj pás šampiona WBC zaslouží. Nezpochybnitelně. A pokud 31. března zdolá Anthony Joshua mistra světa WBO Josepha Parkera, těžko hledat pro oba další soupeře, kteří by dávali smysl.

Dominic Breazeale (s tím se Wilder porval loni po zápasech na společném gala), zmíněný Whyte pro Wildera? Alexander Povětkin, Jarrell Miller pro Joshuu? Možná, bude to ale jen oddalování nevyhnutelného. Nalajnovaného a připraveného.

Střet Deontay Wilder vs. Anthony Joshua o pozici absolutního, nezpochybnitelného krále boxerské těžké váhy. „Nejstrašnějšího muže“ planety. Sem s ním! Prosím.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze