Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Vykoupení Kovaljova, super box pro pár lidí v Hiltonu a šílený bodový

Evropa vs. AsieEvropa vs. AsiePRAHA – První únorový víkend nabídl zajímavé dění ve světě šestnácti provazů. Pojďme se k němu ještě krátce vrátit v redakčním komentáři.

SERGEJ KOVALJOV ODVETU ZVLÁDL

V noci na neděli si to v americkém Friscu rozdali Eleider Alvarez a Sergej Kovaljov. Už první střet ukázal, že ruský „Krusher“ je lepším boxerem z této dvojice. Což ostatně před víkendem pronesl i muž na slovo vzatý, Američan André Ward.

Jenže i on věděl, že pro Kovaljova bude klíčové především to, jak se na střet se svým přemožitelem z loňského srpna připraví a vyspí.

Odpověď? Obojí zvládl skvěle. Kolumbijec, možná nejlepší kontra-puncher v polotěžké váze tentokrát nenašel nic, čím by soupeře zaskočil. A Kovaljov si zapsal do svého rekordu nesmírně důležitou výhru.

Ukázal, že může zvládnout i výzvu, před kterou nemá vyšlapanou cestičku. Kdy nejde vše tak, jak potřebuje. Že má po této stránce blíže třeba s Vasilu Lomačenkovi (dva své duely v profiringu doboxoval se zraněními), než s dalšímu Ukrajinci Vladimiru Kličkovi, kterému kritici právě tuto skutečnost – ušlapanou cestu k triumfu předem – vždy ochotně připomínali.

Ukrajinský obr si svůj odkaz zajistil epickou bitvou s Anthonym Joshuou. Byť ji prohrál.

Kovaljov právě víkendovým triumfem nad Alvarezem. A bude zajímavé sledovat, co nabídne dál. Zda jej ještě vyšperkuje.

ODRAZ SOUČASNÉHO ČESKÉHO BOXU V HILTONU?

Ne, nejde o narážku na prohry českých reprezentantů v ringu, když nad asijským soupeřem dokázal vyhrát „jen“ Zdeněk Chládek. Všichni Češi podali v Hiltonu výkony proti špičkovým soupeřům, za které se nemusí stydět.

Které je mohou posunout. Pokud se z nich poučí.

A podobné by to mělo být u pořadatelů (věřím, že i bude, protože ti si to dle vlastních reakcí moc dobře uvědomují). Ti přivedli do české metropole špičkový mezinárodní box. Jenže místo toho, aby sál v Hiltonu praskal ve švech a fronty na lístky se táhly až k metru na Florenci, byly ochozy poloprázdné. A věřím, že za rok, až přijedou zámořští boxeři, tak tomu tak bude.

V sobotu se bohužel potvrdilo se, že i kvalitní sportovní zážitek je třeba naservírovat lidem s dostatečným časovým předstihem a kvalitně ho na něj naladit. Zvláště v dnešní hektické době, kdy je společnost hodně pohodlná a zlenivělá.

Do zákulisí příprav sice tolik nevidím, přesto si myslím, že výraznější roli měl sehrát i svaz. Jenže, ono když se člověk podívá momentálně třeba na stránky boxerské asociace, nemůže se moc divit, že tomu tak nebylo...

DALŠÍ HNUS V PŘÍMÉM PŘENOSU

Galavečer z londýnské O2 Arena vysílaly v sobotu na kontinentu v přímém přenosu mimo jiné Sport 2 a Eurosport 2.

A tak mohly masy diváků od Bordeaux po Petrohrad vidět mimo jiné i šílenost v podání bodového Massimiliana Bianca v souboji o evropský titul v lehké střední váze mezi Sergiem Garciou a Tedem Cheesemanem.

Zatímco všichni viděli jasnou výhru prvně jmenovaného a to včetně domácího talentu, který před vyhlášením věděl, že prohraje, Bianco nabodoval souboj 115-114 pro vítěze. Tedy nejtěsnějším možným poměrem, navíc ještě na svém lístku musel mít jedno remízové kolo.

Jak se mu to povedlo, ví nejspíše on sám. Stejně jako skutečnost, na jaký zápas se vlastně díval. Na druhou stranu, co čekat od muže, který za posledních 15 let bodoval všeho všudy 34 zápasů. A od přestárlého vedení EBU (Evropská boxerská unie), když takto „zkušeného“ rozhodčího na podobný duel vůbec nominuje.

Kdo ví, třeba si jen Bianco řekl, že trošku osvěží akci, na které viděli fanoušci v osmi zápasech všehovšudy 27 odboxovaných kol.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze