Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ T-Rex by se měl obávat. Místo ataků by mohla být Shieldsová lovena

  • Napsal Antonín Vavrda

Marshallová a Shieldsová na MS / zdroj foto: reproMarshallová a Shieldsová na MS / zdroj foto: reproPRAHA – V sobotu večer se v Newcastlu ve svém osmém profesionálním zápase předvedla Britka Savannah Marshallová (8-0, 6 KO). A předvedla se v opravdu skvělém světle. Co dál se „Silent Assassin“? Jedna cesta se doslova nabízí.

DALŠÍ KOMENTÁŘE:

Psal se datum 14. května 2012. V čínském Čchin-chuang-tao právě probíhají vyřazovací boje ve váze do 75 kg na světovém šampionátu žen. Byť je Američanka Claressa Shieldsová stále ještě věkem juniorka, je už pasovaná na favoritku turnaje. Jenže hned ve druhém duelu jejího prvního mistrovství světa ji vystavuje stopku o tři roky starší Britka Savannah Marshallová.

Ta následně celý turnaj opanuje. A byť se ji nepovedou poté domácí olympijské hry v Londýně, ani ty následné v Riu 2016, přesto může být alespoň částečně spokojená. Do dnešního dne je totiž jedinou boxerkou, která dokázala hvězdnou Američanku porazit.

O sobotní noci ukázala poprvé před kamerami Sky Sports proč. Ano, další Američanka Ashleigh Curryová není to nejlepší, co ženský box nabízí, přesto.

Dnes osmadvacetiletá Marshallová předvedla naprostou dominanci. Dominanci – a to i silovou – která například právě Shieldsové v profesionálním ringu stále tak trochu chybí. Jistě, ta už má na kontě tituly mistryně světa ve dvou vahách, a nebýt svého šíleného bratra, nejspíše by měla pás světové šampionky už také ve třetí divizi, jenže zrovna mezi ženami tyto ukazatele až tak moc neznamenají.

Ani postavení v žebříčku.

Je třeba se dívat na dovednosti jednotlivých dívek, žen, dam. A ty Marshallové budí obrovský respekt. Má nesmírně silný a tvrdý úder, krásnou techniku, je uvolněná, vše dokresluje i krásný a účelný pohyb.

Promotér Eddie Hearn by ji rád nyní viděl v boji o titul mistryně světa v super střední váze. Pokud Marshallové věří, pak je soupeřka téměř jistá – zkušená Američanka Franchon Crews Dezurnová, která se při profesionálním debutu postavila taktéž profesionální kariéru startující Shieldsové. S reprezentační parťačkou prohrála, ale předvedla kvalitní výkon.

A posléze převzala její žezlo královny super střední váhy.

Moc jistot v životě neexistuje, ovšem pokud by si šlo vsadit na to, že si to Marshallová a Shieldsová v brzké době rozdají v profesionálním ringu, rozhodně byste na této sázce neprohloupili. V tomto případě není otázkou, zda na něj dojde, ale kdy.

A pokud si to Britka rozdá s Crews Dezurnovou, potažmo Alicii Napoleon Espinosovou, a vyhraje, může se klidně stát, že „T-Rex“ – jak je Shieldsové přezdíváno – nebude tím predátorem, ale naopak lovenou potravou. Potravou „Klidného vraha“, což je pro změnu boxerské alias Marshallové.

Hodně výstižné alias...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze