Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Nová krev v profesionální boxu: Škvore, buď vítán! Hoppe? Díky a hop pryč…

Lucerna / zdroj foto: czechfighters.czLucerna / zdroj foto: czechfighters.czPRAHA – Jako již tradičně, se 30. prosince uskutečnil galavečer bojových sportů v Lucerně. A opět se bylo nač dívat. Po většinou pozitivně. V jednom případě také negativně...

DALŠÍ NOVINKY Z DOMÁCÍ SCÉNY:

Začněme tím příjemným. Již desátá Lucerna se povedla. Matouš Rajmont si zaslouží velké uznání, protože galavečer byl zorganizován myslím velmi dobře. Jistě, viditelnost pro některé byla téměř nulová, možná by to chtělo na velkoplošných obrazovkách nechat puštěný celý přenos zápasů, reklamy dát třeba do nástupů, ale co nebylo, klidně může být.

Co se týče výkonů, myslím, že si každý přišel na své. V předzápasech i na hlavní kartě. Musím říct, že pro mě osobně byl hodně zajímavý už první zápas.

V březnu spárovat s klukem, se kterým v dubnu bojujete na stejném galavečeru proti jiným soupeřům a v prosinci stejného kluka z pod ringu sledujete v našlapané Lucerně?!

A Michal Knápek ukázal obrovský progres, „Open fight“ si zaslouží a je jedno, že jde o svěřence právě Matouše.

Z mého pohledu je to obrovská motivace pro všechny ty, co se bojovým sportům věnují. Protože jak znám Matouše, pokud by nebyl o schopnostech Michala přesvědčený, šanci boxovat v Lucerně nedostane. Právě pro to, že kdyby zklamal, všichni by mu omlátili o hlavu tlačenku.

Fantastické byly souboje v K-1 i muay thai, nad všemi pak vyčníval z mého pohledu tem mezi Denisem Farkašem a Vladimírem „Rockym“ Říhou. Být dvakrát „nahulený“ po úderech na hlavu v prvním kole, a nakonec duel téměř otočit ve svůj prospěch? „Rocky“, smekám. Stejně jako před jeho soupeřem.

Hodně zvědavý jsem byl na profesionální boxerský debut Daniela Škvora. I proto, že bylo těžké mu sehnat soupeře. Alespoň trochu důstojného soupeře.

Protože domácí elita se do střetu s ním příliš nehnala. Je ale třeba být ke klukům v čele s Pavlem Šourem spravedliví. Takový Dom Musil dostal nabídku boxovat s Danem deset dní předem ve chvíli, kdy se chystal na jiný zápas. A nakonec se stejně bohužel zranil.

Bijci, kteří už mají nějaké body v ratingu, pak pochopitelně čekají za riskování své pozice alespoň jistou adekvátní finanční kompenzaci, protože a jelikož profesionální box je v první řadě byznys. Tak to je. A body v žebříčku BoxRec.com jsou často důležité pro to, jaké peníze vám případně nabídne manažer za duel s neporaženým, kvalitním borcem.

Na druhou stranu, nic není ztraceno. Dan sám mluvil, že chce českou scénou zahýbat. A je dle mého otázkou dvou, tří zápasů, aby se mu to povedlo. A kdo ví, klidně může právě on být s jedním ze zmíněných kluků součástí hlavního zápasu právě v Lucerně. Zápasu, o kterém budou oba vědět dostatečně dopředu a za který budou adekvátně ohodnoceni.

Adekvátně ohodnocen byl také jistý Robert Hopp. Muž, který jako jediný dokonce dostal zaplaceno předem. Který dostal zaplaceno navíc i za to, že jeho soupeř „nenavážil“, byť byl stanovený limit dvou kilogramů nad ten super střední váhy. A Róbert Rácz se do něj oficiálně vešel úplně s klidem.

Super střední váha má limit 76,2 kg, Rácz měl 76,7. A Hopp 75,5. Tedy žádný rozdíl více než dvou kilo, o kterém on sám ve svém prohlášení na Facebooku píše. Stejně tak jsou mimo jeho řeči o tom, že byl nucený do zápasu jít, že se mu nechtělo, že není boxer a podobně.

Ok, nemusel boxovat. Nemyslím si, že by mu kdokoliv z Qwert Boxing, nebo Lukáš Konečný, který v té době měl navíc trochu jiné starosti, drželi pistoli u hlavy a nutili ho zápas vzít.

Ne, psaní Roberta Hoppa je „moc hezké“, ale upřímné asi tak, jako celé jeho chování kolem Lucerny a poté v samotném zápase. Klidně bych se vsadil, že do ringu už přišel s tím, že tam stráví jen první kolo a odejde. Ostatně, jeho pozápasová prohlášení v zákulisí, kdy mimo jiné zaznělo „XX tisíc za tři minuty, to nemají ani děvky v bordelu“, tomu nasvědčují.

A ukazují, že zloba všech na jeho osobu je oprávněná. Stejně jako trest, který pro změnu ve svém prohlášení stihl oznámit Konečný coby představitel České unie boxerů profesionálů.

Za sebe říkám, že Robert Hopp by se v boxerském ringu v regulérním zápase už objevit neměl. Označení boxer či bojovník udělal ostudu. A před vyprodanou arénou v Mekce tohoto sportu u nás udělal ostudu i svému soupeři. Promotérovi. A svým trenérům. Mimochodem, jedním z nich je i Vojta Končitík, který se pohybuje také v této váhové kategorii. A troufám si říct, že by předvedl důstojnější představení než Hopp.

Stejně jako ho na XFN předvedl debutující raper Rytmus. Stejně jako ho v Lucerně předvedl debutující herec Jakub Štáfek, který svůj vyhraný zápas doboxoval i se zlomenou rukou.

Pevně věřím, že výkon jeho, Škvora, Říhy a všech dalších nakonec zůstane všem zúčastněným z řad fanoušků v hlavách déle než ten Hoppa.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze