Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Floydovou návštěvou Prahy vše začne. A Wilder? Mistr 'větrných mlýnů'

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd MayweatherPRAHA – Jasnými taháky posledních dní ve světě profesionálního boxu jsou příjezd americké legendy Floyda Mayweathera do Prahy, duely těžkých vah na galavečeru v zámořském Birminghamu a také dohoda mezi Filipíncem Mannym Pacquiaem a Amirem Khanem.

Pojďme se všem tématům podívat na zoubek trochu podrobněji.

FLOYD MAYWEATHER V PRAZE? PROSTĚ PECKA!

Když jsem se tuhle novinku před dvěma týdny dozvěděl, musel jsem se promotérů z Qwert Boxing třikrát zeptat, zda to myslí vážně a podívat se na kalendář, jestli není zrovna 1. dubna.

Američan Floyd Mayweather bude 11. března na galavečeru BOX LIVE v Praze. Na galavečeru, který budu komentovat v přímém přenosu pro televizi Nova Sport. Na gala, na kterém bude hlavním chodem duel Štěpána Horvátha s Arthurem Hermannem ve váze, ve které se legendární boxer v posledních letech kariéry ve velterové váhy pohyboval nejčastěji.

Jistě, zatím není známý jeho přesný program, jak stráví 24 hodin v české metropoli, takže fanoušci a případní návštěvníci mohou váhat, zda se jim vyplatí vstupenky na galavečer koupit.

Za sebe říkám, že vyplatí.

1. Do hlediště jsou na galavečer, kde budou k vidění čtyři titulové souboje, navíc v Praze, za totální hubičku.

2. Z tribun haly Královka je vidět na plochu i z nejvyšší řad, je skvěle koncipována tak, aby byl výborný výhled odevšad. Rozhodně to není londýnské Wembley, kde potřebujete už vlastně z tribun dalekohled, abyste viděli na dění mezi šestnácti provazy.

3. Floyd Mayweather může být jakýkoliv, může vypadat namyšleně, sebestředně, na druhou stranu, fanoušky a lidi miluje. Je to extrovert, je rád v centru pozornosti. Rozhodně nehrozí, že přijde, sedne si na místo a přes jeho obří bodyguardy jej už nikdo nezahlédne do chvíle, než vstoupí do ringu, pronese pár slov, dostane cenu a předá pás vítězi zmíněného souboje. Boxerská legenda prostě ví, co se sluší a patří, aby byla jeho návštěvy Praha nezapomenutelná, byť nyní mohou někteří třeba váhat.

4. Už jenom být v jedné relativně malé hale s někým, jako je Floyd Mayweather, je prostě událost a zážitek na celý život. Byť v Česku mají větší zvuk Muhammad Ali nebo Mike Tyson, v současném světě je jméno Floyda Mayweathera – při vší úctě k těmto legendám – více.

5. Úspěch této akce může posunout hodně vpřed celou scénu profesionálního boxu u nás. Mayweather je byznysmen. Je skvělý promotér, má obrovské oko na boxery i na výhodný obchod. Jeho odletem všechno skončit nemusí. A já pevně věřím, že neskončí.

K tomu jsou ale třeba i fanoušci v hledišti. Jestli totiž český sportovní příznivec umí lépe než v zámoří, tak je to vytvořit nezapomenutelnou atmosféru a kotel. Prostě umí fandit!

VSTUPENKY NA BOX LIVE PRAHA K ZAKOUPENÍ ZDE!

WILDER KRÁLEM TĚŽKÉ VÁHY? MAXIMÁLNĚ TAK ŠAMPIONÁTU „VĚTRNÝCH MLÝNŮ“

Také jste byli zvědavi na výkon Deontaye Wildera proti Geraldu Washingtonovi?

A také jste byli zklamaní?

Věřte, že nejste sami. V zámoří sledovalo tento duelu prostřednictvím televize FOX skoro 2 miliony diváků, což dělá ze zápasu o titul mistra světa WBC v těžké váze dosud nejsledovanější boxerskou událost ve státech pro rok 2017.

Dle mého ale rozhodně nešlo o pozitivní reklamu pro tento sport.

Wilder předvedl nudný, neslaný a nemastný výkon proti klukovi, který je výborně atleticky připravený, ale především v ofenzivě – jak bylo ostatně i na našem webu prezentováno v tradičním srovnání – byla jeho nezkušenost znát. Respektive hlavně téměř nijaký základ z amatérského ringu.

A teď si nelze nepoložit otázku: Jak by vypadal Wilder proti neméně atletickému a stejně stavěnému Anthonymu Joshuovi, který navíc boxerské základy má. A hodně slušné.

Moje odpověď je jasná: dopadl by stejně jako v sobotu Washington s ním. Pokud by předvedl podobný výkon.

Naprosto upřímně, tenhle Američan předvedl za svoji kariéru jediný výkon, který lze vyzdvihnout a který má také jedno „ale“ v podobě zdravotních trablů soupeře (ty si ale způsobil on sám): ano, ten proti Bermanu Stivernemu.

Jinak? Mlátit vyčichlé bijce nebo statické více jak stokilové pytle bez tvrdého úderu, to není zrovna hodno šampiona. A mnohých – oprávněně – vadí navíc fakt, že pokud cítí Wilder kořist a možnost ukončení duelu, jeho ofenziva připomíná všechno, jen ne tu v podání boxera. Mnozí jej tak už dávno překřtili na „šampiona větrných mlýnů“.

A opět se nabízí srovnání s Joshuou, Kličkem, nebo i Stivernem či Josephem Parkerem, po kterém sám Wilder zatoužil.

Dám ruku do ohně, že tři z těchto čtyř boxerů Wildera v devíti z deseti zápasů porazí. Naštěstí pro něj, si na podobné setkání budeme muset ještě chvíli počkat. Federace WBC mu totiž nařídila duel s tím čtvrtým – Stivernem. A obávám se, že po více jak roční pauze (v tuto chvíli už přes 16 měsíců) bude tenhle rodák z Haiti jen tím dalším velkým boxovacím pytlem pro „Wilderovo potěšení“.

Byť je pravda, že jestli mu něco neschází, tak je to knockoutový úder, a jeden dobře mířený „lucky punch“ mohl konečně udělat dle mého pohledu spravedlnosti za dost. Byť totiž není jen chyba šampiona, pokud se utká se Stivernem, bude to jeho první souboj s povinným vyzývatelem od chvíle, kdy v lednu 2015 pás získal.

PACQUIAO VS. KHAN? CHUDÁK BRIT

Dle všeho nakonec skutečně dojde na bitvu dvou bývalých tréninkových parťáku tentokrát již ve světle ramp. Možná ze mě mluví fanouškovské srdce, které patří filipínské legendě, ale podle mne si Amir Khan jde do ringu pro další tvrdé KO zaplacené tučným šekem.

Jestliže proti Canelu Alvarezovi mohl nabídnout alespoň svoji ďábelskou rychlost, proti Pacquiaovi vlastně nepřináší do ringu nic navíc. Zkušenosti jsou na straně Filipínce, dle mého je na jeho straně i úderová síla a jak půjde čas, tak i rychlost. Khan není Mayweather, byť on sám si myslí, že je dokonce ještě lepší.

Ne, ne. Až bude tento duel potvrzený minimálně první tiskovou konferencí a sázkové kanceláře na něj vypíší kurz, udělám výjimku a půjdu si vsadit. A sázka bude jasná: Manny Pacquiao, výhra před limitem!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze