Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Kovaljov blízko bodu zlomu. Duel s Canelem je jediným správným krokem

  • Napsal Antonín Vavrda

Kovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC BoxingKovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC BoxingPRAHA – Vrcholem posledního víkendu byl ve světě profesionálního boxu souboj o titul WBO v polotěžké váze mezi vítězným Rusem Sergejem Kovaljovem (34-3-1, 29 KO) a Britem Anthonym Yardem (18-1, 17 KO).

Za sebe říkám, že od šestého kola jsem sledoval zápas ve stoje. Kovaljov měl navrch, opět úřadovala jeho přední ruka, kterou má dle mého tvrdší než kde, kdo zadní cross, nebo hák. Jenže opět se také ukázalo, že nikdo nemládneme a že prostě vlastní medicína – tedy údery na spodek – mu prostě a jednoduše nevoní.

PŘEDCHOZÍ KOMENTÁŘE:

A že jeho brada není úplně betonová. Zvláště ve chvíli, kdy se kumuluje únava.

Možná budu za kacíře, ale mne duel vývojem i okolnostmi připomínal ten červencový mezi Mannym Pacquiaem a Keithem Thurmanem.

Veterán (legenda) zvítězil. Ukázal, že ještě nepatří do starého železa (Kovaljovovi je 36 let).

Ale také ukázal, že je zranitelný a že stárnutí s sebou nese dva aspekty:

1. Nabírání zkušeností, které lze využít ve svůj prospěch.
2. Opotřebení materiálu, vždy jak Kovaljov, tak Pacquiao boxují téměř tři desítky let, mají za sebou stovky zápasů.

Dříve, nebo později druhý aspekt převáží ten první. Je na každém, aby našel svůj bod zlomu.

Pacquiao, ani Kovaljov jej ještě nedosáhli, byť jsou myslím už sakra blízko. Proto si myslím, že není čas ztrácet čas.

Pokud sám „Krusher“ mluví o tom, že má před sebou ještě čtyři duely, a pokud má opravdu na stole nabídku od Canela Alvareze a jeho týmu, neměl by váhat ani vteřinu.

Tento „money fight“ si za celou svoji kariéru, za to, že se nebál sbalit ranec a vyrazit za štěstím za velkou louži, za to, že ho nezlomila smrt soupeře v ringu, za krádež v prvním duelu s Wardem a kontroverzi ve druhém, jednoznačně zaslouží.

Už nyní je nejúspěšnějším a nejspíše i nejlepším ruským boxerem v profesionálním ringu.

Do souboje s Alvarezem nepůjde v roli favorita, ale má zbraně na to, aby „drzého“ Mexičana, který chce přeskočit dvě váhy a vybral si Kovaljova i pro to, že je ze šampionů polotěžké váze nejzranitelnější, potrápil a třeba i šokoval svět.

A pokud prohraje nic výrazného neztratí.

Canelo případný pás zase uvolní, Rus dostane jistě šanci ho vybojovat znovu a počtvrté se stát mistrem světa a pak by mohlo dojít na sjednocující střet s jedním z rivalů z bývalého východního bloku.

A ať už to bude proti Alexandru Gvozdikovi, Arturu Beterbijevovi či Dmitriji Bivolovi, favoritem nebude tak jako tak ani v jednom případě. I když mají v profesionálním ringu na kontě vlastně ještě méně zápasů než Yarde, jsou daleko zkušenější a kvalitnější. Nebezpečnější. A také daleko méně finančně lukrativní.

Logika mluví jasnou řečí...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze