Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Kde není kvalita, nepomůže ani stalking. Briggs je za milion dolarů drahý

  • Napsal Antonín Vavrda

Shannon Briggs vs. Fres OquendoShannon Briggs vs. Fres OquendoPRAHA – Zajímavá zpráva přišla ze zámoří ohledně aukce na zápas o regulérní titul mistra světa WBA mezi Shannonem Briggsem (60-6-1, 53 KO) a Fresem Oquendem (37-8, 24 KO). Pro promotéry je totiž minimální aukční částka milion dolarů příliš vysoká...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU:

Kolem titulů federace WBA v těžké váze panuje neutuchající bordel. To už opakujeme nějaký ten pátek. Vše začala nepovedený pokus o pyramidový turnaj, který měl na konci určit jediného šampiona nejstarší boxerské organizace v nejsledovanější váhové kategorii.

Tak trochu spásou shůry bylo pro prezidenta Gilberta J. Mendozu, který je kritizovaný za svůj laxní přístup k řešení problémů i komunikaci s boxery, promotéry a médii, že si už na podzim domluvili „rande“ pánové Anthony Joshua a Vladimir Kličko.

Titul „Super-šampiona“, tedy status, který chce stejný Mendoza už více jak rok zrušit, dostane vítěz dá se říct coby dárek. Jenže zlatá deka nemůže přikrýt všechen ten hnus, špínu a neschopnost pod ní.

WBA na konci ledna informovala, že se na začátku následujícího měsíce uskuteční aukce k zápasu Shannon Briggs vs. Fres Oquendo. Vítěz tohoto duelu by se měl následně utkat s Rusem Alexandrem Ustinovem a ten, kdo vzejde coby šampion i z této bitvy, se následně postaví lepšímu z dvojice Joshua vs. Kličko, tak aby byl konečně jen jeden mistr světa těžké váhy WBA.

Myšlenka ctnostná, provedení ale horší.

Do aukce na duel Briggs vs. Oquendo se nechce totiž ani samotnému Mendozovi, který nakonec určil coby den rozhodnutí pondělí 13. února. V něm se ale nerozhodlo, Henry Rivalta (Briggsův promotér) nabídl jen 400 tisíc dolarů, a tak se bude dražit znovu 23. února.

Důvod? Minimální tabulková cena na pořádání zápasu o titul mistra světa je milion dolarů.

A při vší úctě k pětačtyřicetiletému Briggsovi i o dva roky mladšímu Oquendovi, za to oba dohromady v jednom ringu rozhodně nestojí (důkazem budiž pondělí). Přes to všechno hejtování a stalkování amerického veterána (i přes jeho velkou oblíbenost mezi fanoušky), je každému s trochou zdravého rozumu jasné, že pro promotéra půjde o silně prodělečný podnik.

Milion dolarů je totiž částka jen pro oba boxery. Další náklady v ní započítané už nejsou.

WBA, potažmo Mendozovi se tak nyní jako bumerang vrací jejich absolutní diletantství.

Briggs je na 4. příčce z leknutí, co dělá na pozici číslo 5 Oquendo, který neboxoval více jak dva roky a celou tuto dobu jen lpí na slibu, že si má zaboxovat o tento pás, toť otázka momentálně vlastně v hodnotě milion dolarů.

On ostatně celý rating WBA v těžké váze vypadá jako špatný vtip. Vedle této dvojice je na třetí pozici již zmíněný Ustinov, číslem 7 je Manuel Charr, devítkou Trevor Bryan, čtrnáctkou Guillermo Jones, patnáctkou Ťün Lung Čang. Prostě samé lepší a světové jméno, že?

5. března to bude přesně rok od posledního zápasu o pás mistra světa WBA v těžké váze, kterým byla šílená fraška Lucas Browne vs. Ruslan Čagajev.

Skoro to vypadá, že nejoblíbenější Mendozovou písničkou musí být skladba od legendárních Queen „The show must go on“...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze