Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Joyce nejlepší těžkou vahou? To fakt ne, Stiverne by neměl být měřítkem!

Joyce bije Stiverna / zdroj foto: Boxingscene.comJoyce bije Stiverna / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Brit Joe Joyce (8-0, 8 KO) v sobotní noci s přehledem přejel haitského rodáka s kanadským i americkým pasem Bermana Stiverneho (25-4-1, 21 KO). Co tento střet ukázal? Že potenciál má, ovšem do nejužší špičky ještě pořád tak úplně nepatří.

DALŠÍ KOMENTÁŘE:

Anthony Joshua, Deontay Wilder, Tyson Fury a – pokud skutečně přestoupí do těžké váhy – Alexander Usyk.

To jsou dle mého momentálně jasní vládci těžké váhy, které by měli ostatní pronásledovat, snažit se porazit, aby se prodrali na výslunní. A to jsou dle mého vládci, přes které se budou v nejbližších dvou letech jen stěží ostatní dostávat.

Platí to také pro Joa Joyceho. „Budu hodně odvážný a řeknu, že Joe Joyce je momentálně nejlepší těžkou vahou světa,“ zaznělo ještě před soubojem Brita se Stivernem z úst zkušeného promotéra Richarda Schäfera, který mimo jiné právě Joyceho zastupuje.

Se vším respektem k Schäferovi: Ano, bylo to hodně odvážné, skoro až drzé. A nemístní.

Joyce je skvělý. Díky své lásce ke capoeře je netradiční. Má obrovskou kadenci úderů. Ale i střet se Stivernem ukázal, že mu chybí ten skutečný a nezpochybnitelný „finisher“. Úder, který mají Joshua s Wilderem, který dokáže ve svém arzenálu případně najít i Fury. A přes všechny kritiky také Usyk.

Bijce přezdívaného „B.Ware“ jsem obrovsky respektoval a obdivoval. Jeho duely s Chrisem Arreolou byly úchvatné. Jenže také si stojím za tím, co jsem již několikrát napsal – první střet s Wilderem, kde nakoupil obrovské množství úderů, které ustál, se ale ve spojení s chybou v přípravě týkající se pitného režimu podepsaly na jeho odolnosti.

Ta je fuč. Definitivně. Repete s Wilderem to potvrdilo. Sobotní noc také. A je jen „chybou“ Joyceho, který prostě nemá knockoutový úder, že Stiverne došel až do šestého kola. Vyčichlý, tlustý, pomalý, unavený, zdemolovaný. Přesto stále stál na nohou.

Ne, pokud se chce Joyce zaměřovat na velké výzvy v podobě výše čtyř zmíněných (a on se na ně zaměřuje), neměl by se těšit z výhry na Stivernem dlouho. Dokonce by pro něj tento triumf neměl být ani nijak důležitým. Stejně jako případný střet s Manuelem Charrem o regulérní titul WBA.

Také ten už má svá nejlepší léta za sebou.

Určitě se nyní ptáte, s kým by se tedy měl před velkou titulovou šancí Joyce poměřovat.

Odpověď? Třeba s Dillianem Whytem, Alexanderem Povětkinem, Josephem Parkerem, Luise Ortizem, Kubratem Pulevem, prostě prověřenými a stále ještě kvalitními soupeři, kteří mají každý jinou zbraň, jak jej mohou ohrozit.

Stiverne ji neměl.

A Charr ji nemá také.

Jak by řekl klasik (a to při vší úctě k nim i Joycemu, tato slova píší opravdu proto, že se chce poměřovat už nyní s elitou a špičkou): „Easy win. Easy money.“

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze