Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Hearn má malé koule? Spíše soupeři Joshuy zapomínají, že nejsou AJ

  • Napsal Antonín Vavrda

Eddie Hearn / zdroj foto: ReproPRAHA – Ten příběh se začíná opakovat jako ohraná gramofonová deska. Promotér Eddie Hearn hledá protivníka pro svoji hvězdu Anthonyho Joshuy a průběžně čteme slova o tom, že na jeho soupeřích šetří, kde se dá. Aby se následně objevily tak trochu jiné informace.

DALŠÍ NOVINKY KOLEM JOSHUY:

Je to pár let zpět, co ostrovnímu boxu vládla dvojice Frank Maloney (nyní Kellie Maloneyová) – Frank Warren. Kolem domácí olympiády v Londýně (2012) se ale do jejich impéria pomalu, ale jistě rozhodl vstoupit další hráč – Eddie Hearn.

Pomalu, ale jistě dostal oba muže na druhou kolej. Což o to, Maloneyové to už je celkem jedno, Warrena tím ale řádně štve. To je ale trochu jiný příběh.

Rozhodně nevím, jak se Hearn dostal k lukrativní smlouvě se Sky Sports, která mu výrazně pomohla k boomu na britské půdě. Ale platí, že tohoto televizního giganta momentálně v zádech má. Stejně jako, že vzájemnou spolupráci neustále obě strany rozvíjí.

Navíc se Hearnovi povedla expanze i na americký trh. Daleko více než Warrenovi či dříve Maloneymu. Oba své boxery za velkou louži posílají, ne, že ne, ale sami tam rozhodně galavečery nestaví.

Prostě Matchroom Boxing je momentálně boxerské impérium. Ať se to někomu líbí, nebo ne. A stále více si to začínají uvědomovat i sami boxeři. A dle toho se chovají.

Posledním důkazem budiž chování Kubánce Luise Ortize a jeho manažera Jaye Jimeneze. „King Kong“ měl být první volbou coby náhrada za dopingového hříšníka Jarrella Millera, který se měl utkat 1. června v Madison Square Garden s Joshuou.

Pominu-li skutečnost, že si sám Jimenez protiřečil v tom, že zápas nechtějí, že je moc krátký čas na přípravu a že žádnou smlouvu na stole nemají (chápu, snaží se šponovat svoji cenu), pak je tu jiný fakt. Před pár dny oznámil, že „Eddie Hearn nemá koule a že jeho nabídka byla směšná“.

V pátek ale z více zdrojů vyšlo najevo, že Ortizovi bylo nabídnuto 5 milionů dolarů plus zhruba 2 miliony z prodeje práv. On ale chtěl milionů deset. Řeknete si, vždy AJ přece bere ještě větší peníze.

Proti tomu ale stojí několik argumentů:

1. Joshua je globální hvězda. Také i díky němu je Matchroom Boxing tam, kde je. Může se vám to líbit, můžete mít pocit, že je Hearnovým zlatým prasátkem, pravdou ale je, že i když to tak nejspíše je, právě díky němu můžeme sledovat tolik akcí této stáje. A na takové úrovni. Díky němu si mohou říkat boxeři o takové peníze jako nyní Ortiz.

2. Ten dosud dostal nejvíce za loňský střet s Deontayem Wilderem. Kolik to bylo? 1,5 milionů dolarů plus podíl na televizních právech. Sám Miller, který dosud vydělal ve své kariéře nejvíce 500 tisíc, měl za střet s Joshuou slíbených 4,5 milionů + 2 miliony za televizní práva. Ortiz tak chtěl nejen rekordní výdělek své kariéry, ale i více peněz než Miller.

3. Při vší úctě k němu. Je špičkový a nebezpečný boxer. Jenže jeho výkony po prohře od Wildera – především proti Travisi Kauffmanovi a Christianu Hammerovi – rozhodně přesvědčivé nebyly. Proč by měl dostat takový balík peněz? Mimochodem, v daleko větší pohodě boxující Dillian Whyte (a s přesvědčivějším rokem 2018) dostal nabídku za Joshuu ještě pro Wembley, které bylo naplánované na 13. dubna, v konečné hodnotě 7 milionů dolarů.

Nechci dělat z Hearna svatouška. Je to byznysman a „svatý“ ani být nemůže. Jenže opakovaně se ukazuje, že chyba s požadavky soupeřů Joshuy nejsou tak úplně na jeho straně, ale na té druhé. Že ti (a jejich manažeři) často vidí obrovský výdělek, a tak trochu zapomínají na svoji hodnotu a kde by byli bez Hearna.

Ten totiž, s ohledem na informace z české kotliny od těch, kteří na jeho akcích boxovali, rozhodně špatně neplatí. Naopak.

Jen holt Ortiz, Whyte, Wilder i další tak nějak zapomínají, že nejsou Anthony Joshua. Že jeho marketingového potenciálu nedosahují. Prostě ne. A také zapomínají na skutečnost, že kdyby si o podobné částky říkali před lety za vlády bratří Kličků, ti by je hodně rychle vypoklonkovali. Vždyť rekordní peníze si za duely s nimi vydělali vlastně jen Rus Alexander Povětkin (ten díky vyhrané dražbě svého promotéra kolem 6 milionů dolarů) a Tyson Fury (přes 10 milionů dolarů).

Jinak byly částky maximálně třetinové (v porovnání s Povětkinem).

Sečteno podrženo: Hearn není žebrák a podvodník, to spíše druhá strana často mívá velké a chamtivé oči...

Ps.: Jimenez nakonec status o „malých koulích“ Hearna smazal a vše hodil na Ortizova promotéra, který údajně nabídku na 5 milionů dolarů odmítl s tím, že dokáže získat více.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze