Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Fury trénuje, má nového manažera. Jenže není to příliš povyku pro nic?

Tyson Fury a Ricky HattonTyson Fury a Ricky HattonPRAHA – V posledních dnech to vypadá, jako kdyby měl britský obr Tyson Fury v blízké budoucnosti vstoupit boxerského ringu a postavit se hvězdám těžké váhy. Jenže, je tomu opravdu tak?

VÍCE K TYSONU FURYMU:

Tyson Fury. Muž, o kterém se v posledních dnech a týdnech píše možná více než o šampionech těžké váhy Deontayi Wilderovi (WBC) a Josephu Parkerovi (WBO).

Devětadvacetiletý rodák z Manchesteru si pozornost jistě zaslouží. Pořád je lineárním mistrem světa a posledním držitelem pásu prestižního The Ring Magazine.

Dokonce podepsal smlouvu s manažerskou skupinou MTK Global, se kterou se před dvěma měsíci spojil také Carl Frampton, a kterou založil bývalý dvojnásobný mistr Evropy a neúspěšný vyzývatel o pás světového šampiona ve střední váze Matthew Macklin.

Zkušeného „tlouštíka“ Micka Hennessyho vyměnil za dravé mládí čímž se definitivně oddělil od zbytku svého rodinného klanu. A dal také najevo, že jeho případný návrat nebude po boku trenéra a strýce Petera.

Proč případný, když to dle zpráv ze světa a z některých tuzemských webů vypadá, jako kdyby byl v Tyson Fury pomalu v přípravném kempu na velký zápas?

Protože dle příspěvků samotného manchesterského obra je poznat, že jeho hlava nefunguje vždy stoprocentně. Že prostě bipolární porucha stále zasahuje do jeho života. Ostatně Furyho chování po zápase bratrance Hughieho s Josephem Parkerem budiž toho důkazem – nejdříve se málem sápal na rozhodčí, za dvě hodiny již tančil na pokoji s „kamarádem“ z Nového Zélandu.

Místo přísné ruky strýčka Petera je Tyson stále častěji vídán s problémovým otcem Johnem, několikrát souzeným za ublížení na zdraví a další přestupky, a také Rickym Hattonem, který se nejspíše stane jeho novým koučem.

Ano, Tyson Fury už opět předvádí své umění na videích z ringu, do alespoň průměrné formy má stále daleko. Některá média psala o tom, že váží 120 kilogramů, což je naprostý nesmysl. Stačí porovnat jeho aktuální fotky s těmi z vážení před soubojem s Vladimirem Kličkem, kterého téměř na den přesně před dvěma lety senzačně porazil.

Jen pro informaci, tehdy navážil přesně 112 kilogramů.

Navíc přemožitel legendárního Ukrajince ještě musí absolvovat slyšení před britskou antidopingovou asociací (UKADA) a před britskou boxerskou federací (BBBofC), aby mohl zpět do ringu s aktivní licencí.

A je klidně možné, že tu nejen potížím s kokainem, ale právě kvůli své nemoci, prostě a jednoduše nedostane.

Ne, do návratu Tysona Furyho je mnohem dál, než se může momentálně dle dění na sociálních sítích i boxerských a zpravodajských webech zdát.

A je tak trochu smutné a k zamyšlení, že se mu nyní dostává téměř větší pozornosti a popularity než po jeho triumfu nad Kličkem...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze