Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Crawford psal historii. Nyní ale potřebuje k naplnění svého odkazu legendu

  • Napsal Antonín Vavrda

Terence Crawford slaví / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – V noci na neděli se stal Američan Terence Crawford (32-0, 23 KO) jedním ze tří boxerů historie, kteří měli po svém triumfu v ringu v držení všechny čtyři tituly mistra světa federací WBC, WBA, WBO a IBF v jedné váze. Bijec přezdívaný „Lovec“ potvrdil, že je právem považován za jednoho z nejlepších boxerů současnosti. Stejně tak se ale potvrdilo, že mu stále ještě něco ke statusu světové hvězdy chybí.

Bernard Hopkins, Jermaine Taylor a nyní také Terence Crawford.

To jsou jména absolutních šampionů některé z vah v profesionálním ringu od konce 80. let minulého století, kdy k federacím WBC a WBA postupně přibyly také ty IBF (založena 1983) a WBO (1988).

VÍCE K TERENCI CRAWFORDOVI:

Zatímco prvně jmenovaný je nezpochybnitelnou legendou tohoto sportu, jeho krajanům k tomuto statusu něco chybí. Co na tom, že Taylor právě Hopkinse dvakrát porazil.

Co na tom, že Crawford má dosud naprosto čistý rekord.

Svět prostě není spravedlivý. A život sportovce už vůbec ne. Ostatně lze to poznat i nyní, kdy „Lovci“ z Omahy se rozhodně nedostávalo tolik pozornosti jako dvojici #MayMac. Přitom naprosto upřímně, pokud někdo píše skutečnou historii tohoto sportu, je to on, nikoliv zmíněný dva cirkusáci, kterým jen těží ze současného nastavení lidského myšlení.

Jenže tato dvojice není tou hlavní Crawfordovou překážkou v cestě k nesmrtelnosti i dle vnímání širší veřejnosti.

Na jeho rukavicích v posledních čtyřech letech skončili mimo jiné Breidis Prescott, Ricky Burns, Yuriorkis Gamboa, Viktor Postol, Felix Diaz a naposledy Julius Indongo. Všichni špičkoví boxeři, jenže také všichni muži, na které se při vší úctě k nim za takových dvacet let vzpomenou jen experti a jejich největší příznivci.

Pokud nechce Crawford dopadnout stejně – ostatně, kdo si dneska vzpomene na to, že Taylor obral o zmíněné čtyři pásy Hopkinse častěji než na to, že jej v roce 2009 dvakrát v posledním kole uspali Carl Froch a Arthur Abraham, když přitom v prvním duelu vedl na body – potřebuje ve svém rekordu alespoň jedno opravdu top jméno.

A byť jsou momentálně výkonnostně na tom daleko lépe Mikey Garcia, Errol Spence Jr., Keith Thurman či třeba i Danny Garcia, tím skutečně nezapomenutelným zápasem je v tuto chvíli pro Crawforda jen a pouze Filipínec Manny Pacquiao.

Pokud se s ním utká a pokud jej dokáže porazit – a už je jedno v jaké váhové kategorii (či meziváze) – pak teprve dostane dosavadní kariéra Terence Crawforda lesk a punc jedné z největších hvězd tohoto desetiletí a definitivně se zapíše mezi ty, kteří neskončí i přes své velké úspěchy časem v zapomnění.

Kruté? Rozhodně.

Bohužel ale pravdivé. A pro porovnání není třeba chodit daleko, že #MayMac?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze