Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Canelo překvapil a fanoušci mohou slavit. Duel s GGG bude parádní

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo a GolovkinCanelo a GolovkinPRAHA – Byť byl hlavní událostí víkendu mexický souboj v rámci oslav Cinco de Mayo, jednoznačnou záležitost mezi Saulem „Canelem“ Alvarezem a Juliem Cesarem Chavezem Jr. zastínilo dění následné.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU:

Více o pohledu na dohodu mezi mexickým talentem a kazašským knockoutérem, kteří se utkají 16. září v očekávaném souboji středních vah, na následujících řádcích.

V boxu jsem už něco málo zažil. Co ale na tomto sportu miluji, je mimo jiné i to, že se člověk neustále učí a že ho může i po takové době překvapit.

Nečekal jsem, že by Anthony Joshua a Vladimir Kličko mohli dotáhnout do finále své počáteční oťukávání ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že se Ukrajinec nedočká své odplaty za prohru od Tysona Furyho.

A vůbec, ale vůbec mne nenapadlo, že za návštěvou Kazacha Gennadije Golovkina na zápase Alvarez vs. Chavez je něco více než společenská slušnost a fakt, že se „GGG“ objevuje na galavečerech po celých státech celkem pravidelně. Ani mne netrklo, když měl vedle sebe sportovního ředitele stáje K2 Promotions Toma Löfflera.

Opět, jde o tradiční to dvojici. Málokdy je Golovkin v zámoří mimo gym viděn bez jeho doprovodu. Nebyl jsem jediný. Oznámení zářijového šlágru #CaneloGGG byla bombou i pro jindy skvěle informované zámořské novináře v čele s Danem Rafaelem.

Ten má například právě uvnitř Golden Boy Promotions (stojí za Alvarezem) dokonalého informátora v osobě přítele a společníka na letních dovolených Bernarda Hopkinse, toho času sportovního ředitele této stáje.

Souboj Joshua vs. Kličko v kontextu oznámení zářijového šlágru střední váhy mimochodem nezmiňuji náhodně. Také tehdy došlo k potvrzení mezi šestnácti provazy jen pár chvil po triumfu jednoho z této dvojice.

Musím říct, že má podobná záležitost své kouzlo. Asi by nešla praktikovat u všech boxerů, ale zrovna u tohoto čtyřlístku nic vážného a nečekaného nehrozilo.

Přesto byla v obou případech situace i atmosféra trochu jiná. Zatímco Joshua ke Kličkovi chovali extrémní respekt a prvně jmenovaný viděl v rivalovi především svůj vzor, Alvarez s Golovkinem se sice uznávají, daleko více je ale mezi nimi cítit napětí a chuť toho druhého v samotném zápase zničit.

Jasně a demonstrativně před celým světem ukázat, že právě já jsem ten lepší. Že to byl ten druhý, kdo se tomuto tolik vzývanému souboji vyhýbal. Kdo se bál.

A všechny tyto okolnosti dávají zároveň tušit, že pokud budou mít Joshua s Kličkem nějakého konkurenta při volbě „Zápas roku 2017“, pak právě v Alvarezovi s Golovkinem.

Jsem za to rád. Alvarez mě mile překvapil, dodržel slovo, že se spolu v září letošního roku utkají. Upřímně jsem spíše čekal jeho další výmluvy, kterými oplýval především jeho manažer Oscar de la Hoya loni, že se opět ve svém chování o kus přiblíží Floydu Mayweatherovi.

Nestalo se. Ukázal, že ony pověstné koule mu nakonec přece jen nechybí. A že platí jeho prohlášení o tom, že chce napravit škody napáchané právě Mayweatherem ohledně jeho souboje s Mannym Pacquiaem. Jejich očekávaný „Zápas století“ byl pro všechny zúčastněné velkým zklamáním, což se projevilo v posledních dvou letech na brutálním poklesu prodeje PPV (placené televizní přenosy).

Bitva titánů v těžké váze byla první vlaštovkou, mimo jiné otevřela Joshuovi i zámořský trh PPV. Canelo s Golovkinem na ně mohou navázat. Ostatně už svým oznámením napravili celkový dojem z očekávaného mexického šlágru.

Díky #CaneloGGG!

A pevně věřím, že to není poslední díky na vaši adresu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze