Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Bellew šokoval, triumf nad Hayem je působivý. Ale Wilder?! Auvajs

Tony Bellew vs. David HayeTony Bellew vs. David HayePRAHA – Takové duely boxerský svět potřebuje. Duely, o kterých se mluví i mezi lidmi, kteří normálně tento sport nesledují. Vítězství „prcka“ a „tlouštíka“ Tonyho Bellewa nad „kulturistou“ Davidem Hayem obletělo bez přehánění celý svět...

DALŠÍ ČLÁNKY K ZÁPASU BELLEW VS. HAYE:

Téhle show prostě nechybělo nic. Ostatně od neděle mi to potvrzuje spousta rozhovorů s lidmi nejen z boxerského světa. Každý si prostě na souboji dvou britských rivalů našel.

A pochopitelně také já sám. Co přesně?

Hodně z toho už jsem vlastně nastiňoval ve svých článcích a názorech před úvodním gongem. Tony Bellew byl extrémně podceňovaný a neprávem. Tenhle kluk má v sobě něco, co nezískáte zvedáním činek a trénováním boxerských dovedností do úmoru.

Něco, čím si mě během své kariéry získal i jeho krajan Tyson Fury. Je to bojovník. Rozený bojovník, který se nezalekne ničeho a nikoho.

Vždyť tohoto Bellewa postupně v šesti kolech před více jak třemi lety rozebral jistý Kanaďan Adonis Stevenson. Tehdy se oba utkali v polotěžké váze. „Jak může Bellew vydržet tvrdost úderů od o 20 kilogramů těžšího Hayeho?“ ptali se mnozí.

Odpověď dostali v sobotu v noci. Díky bojovnosti a své šikovnosti rozeného „fightera“. Co je ale třeba nezapomenout, svého úspěchu dosáhl také díky soupeři.

David Haye jej hrubě podcenil.

Až příliš spoléhal na svoji fyzickou převahu. Jenže zapomněl na výše popsané i skutečnost, že nikdo z nás nemládne. „Hayemaker“ pořádný duel boxoval naposledy před téměř pěti lety s Dereckem Chisorou.

Od té doby trénoval, užíval si a loni pak spráskal dva soupeře, které by si dříve nepozval ani do tréninkového kempu. Tyto triumfy mu dodaly falešný pocit dokonalosti. Až takový, že do duelu šel i přes zjevné potíže s achillovkou (holt 4,2 milionu liber je 4,2 milionu liber).

A když mu nevyšla snaha knockoutovat Bellewa v úvodním kole a pak ani ve třetím, bylo jen otázkou času, kdy se začnou misky vah přiklánět na druhou stranu. Podklouznutí v šestém kole už bylo jen dokreslení celého příběhu.

Příběhu, který udělal z Bellewa hrdinu. A který jej odrazil do výšin. Až takových, že už mu plánuje promotér Eddie Hearn duel mezi šampiony WBC křížové a těžké váhy s Deontayem Wilderem. Pochopitelně v těžké váze.

Ano, Wilder, potažmo Parker jsou logickými volbami v úvahách Hearna v případě setrvání Bellewa v těžké váze. Ze současných obrů totiž patří váhově k těm nejmenší.

Za všechny ale doufám, že k němu nedojde. Wilder není Haye. Navíc Bellew v tomto přijde už o moment překvapení. Američan jej určitě nepodcení jako bývalý šampion křížové i těžké váhy. O „granátu“ v jeho zadní ruce není třeba pochybovat, je mladší, lepší na nohou (než Haye) a má proti Bellewovi obrovskou výhodu v rozpětí paží.

Ne, Bellew by neměl pod vlivem současné euforie a při vidině dalšího obřího výdělku podlehnout – stejně jako Haye před setkáním s ním – falešnému pocitu dokonalosti. Mohl by na něj totiž zbytečně hodně krutě a bolestivě doplatit!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze