Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Až moc hodný obr David Price. A až příliš ukecaný 'Eubank-gang'

  • Napsal Antonín Vavrda

Zničený David PriceZničený David PricePRAHA – Co se dělo o víkendu ve světě profesionálního boxu? O tom již tradičně následují redakční komentář.

David Price je hodný. Až příliš hodný

O liverpoolského boxerovi toho bylo i na našem webu už napsáno spoustu. Sobotní noc definitivně potvrdila, že David Price na špičku a duel o titul mistra světa jednoduše nemá. Ne, že by nebyl kvalitní boxer, to ne. Světovými šampiony byly myslím větší „dřeváci“, než je tenhle 203 centimetrů vysoký kolos.

Jenže mu chybí tolik zmiňovaný FAKTOR X.

U každého jde o něco jiného, v případě Priceho o jeho křehkou psychiku. Nakrásně můžeme kritizovat Vladimira Klička, že mu chybí agresitiva, vůle a schopnost riskovat. Prostě tyhle nedostatky dokázal potlačit tím, že vytříbil své přednosti.

Brit se o to také pokusil. Ovšem práce přední ruky prostě stále není na světové úrovni a úmyslné nabrání hmoty také na všechno nestačí. Pokud chybí hlava, ani tělu poručit nelze.

Duel s Christianem Hammerem budiž tohoto důkazem. Nechci se rumunského bijce jakkoliv dotknout, ale už jen fakt, že nedokázal totálně vyčerpaného Priceho v sedmém kole poslat k zemi, o něčem svědčí.

Jenže co nemá Hammer v technice a síle, má v odolnosti a své hlavě. Dokázal přestát úvodní tlak Priceho. Naopak sám lehce zvyšoval obrátky, dával soupeři pocítit svoji fyzickou připravenost. Především díky ní zvládl těžký knockdown v pátém kole.

Není ostatně bez povšimnutí, jak oba právě po tomto okamžiku ze závěru tříminutovky vypadali. Při pohledu do obou rohů to spíše vypadalo, že byl počítaný Price, nikoliv Hammer.

A to se projevilo v dalších desítkách vteřin, aby následně vyústilo v „senzační“ vítězství Rumuna s německým pasem. Zatímco jméno David Price pomalu odejde v zapomnění, Christian Hammer má naopak velmi reálnou šanci na to, že se dostane až k vytouženému souboji o titul mistra světa. Co na tom, že ho před dvěma lety na britských ostrovech doslova rozebral na součástky jiný dvoumetrový habán jménem Tyson Fury.

Davida Priceho je každopádně trochu líto. Osobně jsem ho sice nikdy nepotkal ani neviděl v akci, snad kdokoliv, kdo tu čest měl, ale o něm mluví jako hodném, férovém a slušném chlapovi, který žije normální a spořádaný rodinný život.

Ušlechtilé vlastnosti. Ovšem bohužel nikoliv pro dění mezi šestnácti provazy...

Eubank Jr. opět mluví o Golovkinovi. Skončí to opět jen řečmi?

Jestliže David Price občas působí jako student večerní školy, kterému snad už jen chybí brýle s tlustými obroučkami, Chris Eubank Jr. je jeho přesným protipólem. Co na tom, že dosud neporazil žádného boxera světové úrovně. Už má v držení druhý mistrovský pás ve druhé váhové divizi. A sebevědomí na rozdávání.

To prokázal vlastně okamžitě po triumfu nad dalším průměrným, leč snaživým boxerem jménem Renald Quinlan. Mladší z klanu Eubanků dle všeho věří verzi svého otce o tom, že loňská letní jednání o případném souboji britského bijce s Kazachem Gennadijem Golovkinem skončila neúspěchem kvůli dnes již bývalému promotérovi šampiona IBO v super střední váze – Eddiemu Hearnovi.

Budiž, věřme těmto slovům také. Stejně jako těm, že nyní začnou pomalu jednat znovu znovu a díky podpoře nové televize ITV a milionů diváků, jak zaznělo z úst hrdého otce Eubank Sr se tohoto rozhodně zajímavého souboje třeba už v létě dočkáme.

A jsem zvědavý, kdo za případné (dle mého téměř jisté) selhání při těchto jednání bude moct tentokrát...

Zahradník dál vítězně, Hošek se zasekl

Na evropské úrovni se o víkendu boxovalo také v německém Magdeburgu. A s rozdílnými výsledky co se týče zastoupené české stáje Qwert Boxing, tuzemského partnera pořádající SES Boxing.

Zatímco Josef Zahradník opět slavil triumf, byť expresní kvůli zranění soupeře (z toho, co bylo za první kolo k vidění bych ale dal ruku do ohně, že by český boxer vyhrál tak jako tak), jeho parťák David Hošek okusil první porážku v profesionální kariéře.

A s ním vlastně i poprvé od svého loňského jarního razantního nástupu na scénu jeho plzeňská formace. Bude hodně zajímavé, jak se z nové situace, která prostě dříve, nebo později nastat musela (ani ti nejlepší z nejlepších pořád jen nevyhrávají), dokáží na západě Čech oklepat.

Na smutek, zkroušenost, či dokonce snad k panice totiž není vůbec důvod. Zatímco populární „Pepe“ musí s ohledem na věk de facto v každém dalším duelem vyhrávat, aby se posouval na žebříčku vzhůru (nyní už jen na přelomu druhé a třetí stovky z více jak 1800 boxerů nabité lehké velterové divize), Hošek má ve třiadvaceti letech všechno velké ještě před sebou.

A kdo ví, možná se mu bude nyní i lépe „dýchat“, když už není zatížený nulou na kontě porážek. Potenciál v něm rozhodně dříme, teď ho jen potvrdit a prodat. Vždyť i jistý Bernard Hopkins odstartoval svoji bohatou profesionální kariéru hned při svém debutu triumfem.

Tak, či onak získává pražský BOX LIVE plánovaný na 11. března do haly Královky další zajímavé rozměry a důvody, proč si ho nenechat ujít.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze