Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ZNOVU K.O. PŘI SPARINGU? Hearn zvěsti vyvrátil, Joshua mluví o skvělých parťácích

Trénink Anthonyho Joshuy / zdroj foto: Boxingscene.comTrénink Anthonyho Joshuy / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Historie se opakuje? Některé deníky v pondělí přišly se zprávou, že Anthony Joshua (22-1, 21 KO) opět zažil pocit knockoutu během sparingů před zápasem s Andym Ruizem Jr. (33-1, 22 KO). On sám se k tomuto tématu vůbec nevyjádřil, promotér Eddie Hearn se mu vysmál.

Pamatujete? Po prvním souboji s Andym Ruizem, ve kterém Američan mexického původu senzačně zvítězil v 7. kole, se rozjelo kolečko spekulací, cože to bylo s Anthonym Joshuou. Jednou z verzí byla tak, že jej během sparingů před duelem poslal k zemi jeden z parťáků v kempu. Konkrétně Američan Joey Dawejko.

VÍCE K ZÁPASU RUIZ VS. JOSHUA 2:

Ten se dokonce měl vším chlubit před svými kamarády, následně on, Joshua i Hearn vše popřeli.

Nyní je zde odveta a situace se opakuje. Před pondělním setkání s novináři v Rijádu, zhruba 20 kilometrů od Dirijahu, kde se bude odveta konat, proběhlo některými médii, že byl Joshua při posledních sparinzích poslán k zemi. Opět.

Co na tom, že je AJ i Ruiz v Arábii už od minulého týdne, aby se včas oba aklimatizovali a aby si splnili všechny společenské a mediální povinnosti.

Ani jeden si země bohatých arabských šejků sparingpartnery nevzal. Navíc ona média se rozcházejí také v informacích, s kým že to Joshua v kempu spároval. WorldBoxingNews.net přišel s pěticí Albon Pervizaj, Tom Little, Dereck Chisora, Andrew Tabiti a Timothey Moten. Metro.co.uk, které se poté dopídilo informací od Hearna, pak přineslo tato jména: Tabiti, Tyrone Spong, Bryant Jenning. Jen Chisora a Moten se shodovali.

„Je to hloupost, je na tom mnohem lépe než posledně. Mimo jiné i díky tomu, že měl v kempu špičkové parťáky světové úrovně,“ pronesl Hearn před novináři, zatímco Joshua tyto spekulace tradičně nekomentoval.

Jen se vyjádřil ke slovům svého oblíbeného tréninkové partnera, Timotheyho Motena, který pro zámořská média pronesl, že to byl Joshua, který ničil všechny a že některé soupeře poslal v průběhu kempu domů. „A já myslel, že je to opačně?“ reagoval s úsměvem Joshua. „Ne, nikoho jsem domů předčasně neposlal, ve skutečnosti totiž mí sparingpartneři nejsou v kempu od toho, abych je poslal k zemi a demoloval, ale aby mne posouvali vpřed. Všechny ty kluky maximálně respektuji.“

Pravdou navíc je, že Joshua si připravil pro zápas s Ruizem také jedno překvapení. Devětadvacetiletého Elvise Garciu Munoze, Mexičana s podobným stylem a fyzickými dispozicemi jako má jeho krajan Andy Ruiz. A navíc podobnými zkušenostmi z amatérského ringu jako má Ruiz.

Joshua posílá Ruize do počítáníJoshua posílá Ruize do počítání

„Pro AJ to bylo nesmírně důležité, protože Mexičané jsou specifičtí. Mimo jiné tím, že dokáží vždy zaskočit soupeře nečekaným comebackem, kontrem. Ostatně, viděli jsme to na vlastní oči. A to samé předvedl také Garcia při sparingu. Byl zasažen tvrdým úderem, vypadalo to, že půjde k zemi, ale on místo toho skvěle zasáhl naopak AJ. Anthony má nejtvrdší úder, co jsem zatím zažil. Ale Garcia ho učil také trpělivosti, pohybu těla i hlavy,“ zaznělo od Motena.

Kde je pravda, se nejspíše opět nedozvíme, zda jde jen o šikovný plán, jak pozměnit kurzy na ob boxery. Až samotný duel ale ukáže, zda Joshua skutečně něco změnil a zda půjde do odvety ve větší pohodě, než byl při prvním setkání s Andym Ruizem Jr...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze