Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Změna, Fury se vrátí až v roce 2021. Arum: A bude to s Wilderem, protože AJ bude out

Tyson FuryTyson FuryLAS VEGAS – Šampion WBC v těžké váze a její současný král, Brit Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) nakonec v prosinci boxovat na domácí půdě nebude. O víkendu skrze sociální sítě oznámil, že se vrátí až v roce 2021. A že jej mají lidé stoprocentně sledovat, protože to bude velké.

Měsíce plné zvratů zažívá neporažený král těžké váhy, který na konci února deklasoval dosavadního šampiona WBC, Američana Deontaye Wildera (42-1-1, 41 KO). Dominantním sedmikolovým představením napravil křivdu z prvního měření sil z prosince 2018, které skončilo kontroverzní remízou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následně se čekalo na završení trilogie, jenže tak dlouho se – chvíli i kvůli koronavirové pandemii – řešil termín souboje, až Fury svému rivalovi vzkázal, že na něj kašle. A promotéři přidali informace o tom, že šance na uspořádání souboje vlastně smluvně vypršela. Byť to nikdy nedoložili černé na bílém.

Mezitím se navíc opakovaně potvrdilo, že se Fury domluvil se svým britským rivalem Anthonym Joshuou na dvou duelech ve druhé polovině roku 2021. A přestože není nic na papíře a podepsáno, všichni zainteresovaní tento fakt berou jako daný.

„Gypsy King“ chtěl mít s AJ stejnou startovací čáru, a tak se mluvilo o tom, že si na začátku prosince zaboxuje na domácí půdě. Dokonce už byl vybrán soupeř, smlouva byla poslána nebezpečnému Němci Agitu Kabayelovi (20-0, 13 KO). Jenže nakonec z toho setkání nic nebude. Respektive ne letos.

„Vrátím se v roce 2021. Pro slávu se mnou budou jen ti, kteří mě stoprocentně podporovali od mého návratu (v roce 2018),“ napsal Fury o víkendu své sociální sítě. Jeho spolupromotér – Američan Bob Arum – posléze tuto informaci potvrdil. A přidal zajímavé myšlenky.

„Nemyslím si, že dojde na duel Furyho s AJ,“ začal brzo devětaosmdesátiletý boxerský bard své vyprávění během víkendového galavečera v Las Vegas, jehož vrcholem byl souboj mezi Terencem Crawfordem a Kellem Brookem.

„Buďme trpěliví s tím, co bude v roce 2021. S kým by měl Fury bojovat. Protože já vám říkám neustále a stojím si za tím: Kubrat Pulev (28-1, 14 KO) porazí 12. prosince Anthonyho Joshuu (23-1, 21 KO) a v tu chvíli zápas Furyho s AJ padá. Neříkám, že někoho podceňuji a někoho přeceňuji, prostě ti říkám, jak to je. A říkám to celou dobu – Pulev porazí AJ. A v tu chvíli bude Furyho existovat jediný top zápas – završení trilogie s Wilderem,“ přidal šéf stáje Top Rank Boxing.

Překvapivá slova? Nikoliv. Arum totiž stojí za Furym i Pulevem. Dle všeho čekal, že bude o víkendu jednat s Hearnem (promotér Joshuy a také Brooka), jenže ten zůstal doma v Anglii na svém galavečeru s Katie Taylorovou. Navíc vyšlo najevo, že ve chvíli, kdy britský ex-šampion velterové váhy kývl na nabídku boxovat s Crawfordem, dal šéf Matchroom Boxing od jednání ruce pryč. Obecně se přitom čekalo, že na pozadí této bitvy se budou ladit podmínky Fury vs. AJ.

Krom tohoto jde od zkušeného amerického promotéra o čistě taktickou záležitost. Chce dostat protistranu pod tlak. Hraje ve svém osobním zájmu. Jak v případě Puleva, tak v případě Furyho. I kdyby nakrásně neměl s Wilderem pravdu a jen blafoval, i jeho rozhodně láká sjednocující duel v těžké váze mezi vlastními boxery, byť evropskými.

Už jen pro to, že podobnou příležitost jeho velký rival Al Haymon nedokázal loni využít. Tehdy měl právě on dva šampiony – Wildera a Andyho Ruize Jr. (33-2, 22 KO). Jenže nejprve padl v odvetě s AJ druhý jmenovaný a poté ztratil i „Bronzový Bombardér“. Už za tři týdny budeme vědět více...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze