Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ZMĚNA! Šudu prověří v rozlučce v souboji o domácí titul poděbradský tvrďák Vencl

  • Napsal Antonín Vavrda

Luboš Šuda vs. Daniel VenclLuboš Šuda vs. Daniel VenclPRAHA – Necelých 24 hodin po oznámení, že se český šampion v křížové váze David Vicena (11-24-2, 7 KO) vzdává z osobních i zdravotních důvodů svého pásu, je zde nový duel o nyní již volný titul. O něj se na Box Live Karlovy Vary utkají 22. října původní Vicenův soupeř Luboš Šuda (34-11-1, 25 KO) a Daniel Vencl (4-1, 2 KO).

Promotéři třetího galavečera pod hlavičkou Box Live předvedli akci „Kulový blesk“. Během jednoho dne dokázali najít pro plánovanou boxerskou rozlučku čtyřicetileté legendy domácí scény bojových sportů zajímavou náhradu za původně plánovaného Davida Vicenu.

DALŠÍ NOVINKY K BOX LIVE KARLOVY VARY:

„Vicena se v tréninku zranil, navíc by ze závažných soukromých důvodů nebyl následně stejně schopen pás minimálně dva roky obhajovat,“ začal pro Profiboxing.cz vysvětlování změny Lukáš Konečný, který společně s Qwert Boxing a SES Boxing karlovarský galavečer organizuje a který je zároveň i prezidentem ČUBP (České unie boxerů profesionálů).

„První volbou pro nás byl Radek Linka, kterého Vicena v dubnu o titul v parádním zápase v Brně obral. Radek ale nyní v takové fázi přípravy, aby mohl do tohoto rozjetého vlaku v této chvíli naskočit. Naše druhá volba je stejně jako Vicena zraněná, tak padla volba na Vencla, který neváhal a souhlasil,“ pokračoval Konečný.

Zatímco Šuda stál v boxerském ringu naposledy v březnu, Vencl v červenci. Oba své poslední duely o mezinárodní pásy prohráli a tak mají velkou motivaci opět zvítězit. Prvně jmenovaný se rozhodně nechce loučit se svojí dlouhou kariérou porážkou, osmatřicetiletý rodák z Poděbrad pak určitě nechce začít nějakou sérii proher.

Oficiální plakát Box Live Karlovy VaryOficiální plakát Box Live Karlovy Vary

„Luboš bude jasným favoritem, Dan nemá, co ztratit. Myslíme ale, že může Luboše potrápit, je tvrdý a ač to boxerská profesionální kariéra nenapovídá, tak i hodně zkušená. Uvidíme, jak se s tím popasuje psychicky. Nikdy ještě neboxoval na takovémto galavečeru navíc před televizními kamerami. Ale výkonnost má, připravený je také, myslím, že se mají fanoušci nač těšit,“ dodal jediný český profesionální mistr světa.

Duel Šuda vs. Vencl je druhým potvrzeným pro karlovarský galavečer. Tím prvním je hlavní tahák – boj o pás evropského šampiona WBO v lehké střední váze mezi Štěpánem Horváthem (17-5, 7 KO) a Arturem Hermannem (17-2, 13 KO).

Ve finálních fázích jednání jsou již jména protivníků pro další titulové souboje – juniorskou světovou šampionku Fabianu Bytyqi (8-0, 3 KO) i evropskou mistryni WBO Lucii Sedláčkovou (7-0-1, 4 KO). Podobná je situace i kolem Josefa Zahradníka (5-0, 3 KO) a domácího Michala Ďuroviče.

Veškeré informace k Box Live Karlovy Vary se dočtete na našem webu, případně sledujte i oficiální facebookovou stránku akce ZDE!

Vstupenky pak jsou k zakoupení ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze