Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Životní šance pro mladého Němce. Furyho vyzve 15. června v Las Vegas Schwarz

  • Napsal Antonín Vavrda

Tom Schwarz ve svém posledním duelu / zdroj foto: SES BoxingTom Schwarz ve svém posledním duelu / zdroj foto: SES BoxingMAGDEBURG – Předvíkendová šuškanda potvrzena. V polovině června si to Brit Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) rozdá ve dvanáctikolovém souboji v Las Vegas s Němcem Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO). Pro ostrovního obra půjde o první souboj pod smlouvou s Top Rank a ESPN.

DALŠÍ NOVINKY K TYSONU FURYMU:

Fanoušci těžké váhy se mají nač těšit. Posuďte sami:

18. května se Američan Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) utká s krajanem Dominikem Breazealem (20-1, 18 KO). Ve hře bude pás mistra světa WBC.

1. června Brit Anthony Joshua (22-0, 21 KO) bude poprvé na americké půdě hájit své pásy WBA, IBF a WBO proti domácímu pořížkovi Jarrellu Millerovi (23-0-1, 20 KO).

A 15. června – tedy za další dva týdny – se opět v zámoří představí i třetí z králů těžké váhy současnosti, Brit Tyson Fury. Jeho soupeř? Teprve čtyřiadvacetiletý talent SES Boxing Tom Schwarz.

„Tohle je moje životní šance. Nebude to vítězství pro mne, ale pro celého Německo a moji rodinu,“ pronesl mladý sympaťák pro německý Bild krátce po nedělním popoledni.

„Tom nemá co ztratit. Také proto jsme s tímto soubojem souhlasili. Fury je momentálně nejlepší těžkou vahou, velmi pozoruhodný boxer,“ přidal jeho promotér Ulf Steinforth.

Ten půjde opět do zámoří se svým chráněncem za překvapením. Překvapením, které mu dosud ale nikdy nevyšlo. Slovinec Dejan Zaveck i Robert Stieglitz. Ti všichni na americkém kontinentu ve svých duelech neuspěli, byť především prvně dva jmenovaní tam zanechali kvalitní a sympatický dojem.

Nyní je řada na Schwarzovi. 197 centimetrů vysokém talentu, pro kterého je magdeburská stáj s ohledem na těžký životní příběh druhým domovem, kouč Dirk Dzemski vlastně druhým otcem.

Plakát k dalšímu duelu Tysona FuryhoPlakát k dalšímu duelu Tysona Furyho

Schwarz se postupně probil k juniorským světovým pásům organizací WBO i WBC, byl mistrem Německa, má několik mezinárodních titulů federace WBO. Dvakrát se představil také v Česku, před třemi lety v Plzni při prvním galavečeru Qwert Boxing okouzlil domácí fanoušky českými frázemi.

Za svým opaskem má tři české skalpy – Václava Pejsara, Tomáše Mrázka i Františka Kynkala, před pěti lety si poradil také s trenérem slovenské hvězdičky Roberta Rácze – Lukášem Filkou.

Nejcennějším triumfem pak by měl být ten nad neporaženým krajanem Senadem Gashim (17-2, 17 KO). Žádný z jeho dosavadních soupeřů ale nemá kvality britského chasníka, přemožitele ukrajinské legendy Vladimira Klička. Navíc momentálně se jeví být jedničkou německé formace jeho krajan a mistr Evropy Agit Kabayel.

Přesto i v průběhu nočního galavečera z Costa Mesy varoval Furyho před podceněním soupeře expert ESPN a bývalý šampion lehké velterové a velterové (dvakrát) Timothy Bradley Jr.

„Je vysoký, je neporažený, je dravý, tohle nebude pro Furyho nic snadného. A viděli jsme v zápase s Wilderem, že je zranitelný. A Tom Schwarz má ve své pravačku sílu na to, aby šokoval,“ řekl stále teprve pětatřicetiletý Bradley, který ukončil kariéru v roce 2016 po druhé porážce od Mannyho Pacquiaa, kterou oba završili svoji trilogii.

„Chtěli jsme neporaženého a velkého boxera, protože Tyson je obrovský chlap. Tom má silný úder, je mladý, bude to zajímavý zápas, uvidíte,“ přidal šéf Top Rank Bob Arum, který společně s ESPN investoval do další kariéry Furyho před 100 milionů dolarů.

Duel se Schwarzem v Las Vegas bude první zastávkou na společné cestě. Cestě, která by měla směřovat k odvetě s Deontayem Wilderem, nebo souboji s Anthonym Joshuou. „Duel s Wilderem nebude dříve než na jaře roku 2020. Pokud Fury porazí Schwarze, další střet ho čeká opět v zámoří na podzim a pak začneme řešit Wildera,“ dodal Arum pro World Boxing News.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze