Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ženský zápas století bude! Shieldsová a Hammerová si to rozdají už 13. dubna

Hammerová vs. Shieldsová / zdroj foto: Boxingscene.comHammerová vs. Shieldsová / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Na druhý pokus by to mělo vyjít. Už v sobotu 13. dubna by se do sebe měly zaklesnout dvě z nejlepších boxerek současnosti – Američanka Claressa Shieldsová (8-0, 2 KO) a Christina Hammerová (24-0, 11 KO). Před kamerami televize Showtime půjde o hlavní tahák večera v legendární Boardwalk Hall v Atlantic City.

Obecně jsou za největší dosavadní duely ženského boxu, jehož historie není zas až tak dlouhá (v zámoří bylo ženám dovoleno boxovat před zhruba třiceti lety), brány dva.

VÍCE O ŽENSKÉM BOXU:

Ten první se uskutečnil mezi dcerami dvou nesmiřitelných – Lailou Aliovou a Jacqui Frazier-Lydeovou. Tehdy se psal datum 8. června 2001 a v Turning Stone Resort & Casino ve Veroně slavila bodovou výhru 2-0 prvně jmenovaná, která tak udržela svoji neporazitelnost.

Aliová se poté 23. srpna 2003 utkala ještě jako první a dosud jediná žena na placeném kanálu HBO PPV s Christy Martinovou, kterou ukončila ve čtvrtém kole.

Od té doby ušel ženský box obrovský kus cesty a momentálně se dostává stále více do světel ramp. Duel mezi Claressou Shieldsovou – dvojnásobnou olympijskou šampionkou –, a Christinou Hammerovou tomu může hodně napomoci.

Obě dámy k sobě míří už přes rok, kdy německá kráska s kazašskými kořeny ukončila smlouvu s SES Boxing a vydala se hledat štěstí za velkou louží. Loni v Detroitu zdolala přesvědčivě domácí Tori Nelsonovou, obhájila pásy WBC a WBO ve střední váze a následně zapózovala se Shieldsovou, která na stejném večeru vybojovala volné pásy IBF a WBA po výhře nad Kostaričankou Hannou Gabrielsovou.

Na sjednocující střet mělo dojít už v listopadu, jenže u Hammerové se projevily problémy, kvůli kterým musela začít s bezlepkovou dietou. Potřebovala čas, který od soupeřky také dostala.

Osmadvacetiletá bojovnice, která se v roce 2012 představila také na galavečeru v Brně, se rozboxovala o uplynulém víkendu doma v Německu, když ve dvou kolech zničila Gruzínku Jelenu Sikmašviliovou. A poté mohl být ohlášen střet se Shieldsovou.

„Na tuto chvíli jsem čekala dlouho. Jsem větší, silnější a zkušenější než Claressa. Jsem neporažený, jsem šampionkou přes osm let. Nemohu se dočkat, až ukážu světu, že jsem nejlepší boxerskou na světě,“ vzkázala přes oceán rodačka z Novodolinsku, které zůstal kvůli nečinnosti už pouze pás federace WBO.

Ten WBC má v držení Shieldsová. „Vždycky hledám největší možné výzvy. Budu připravená jako nikdy, abych 13. dubna zdolala Christinu. Nic mi nezabrání v tom, abych se stala nezpochybnitelnou šampionkou a pokračovala ve své cestě, kdy chci pozvednout ženský box na dosud nemyslitelnou pozici. Chci být největší boxerskou všech dob a navždy změnit historii,“ zaznělo z úst stále teprve třiadvacetileté Američanky.

Rodačka z Flintu dosud v kariéře prohrála jedinkrát, na svém prvním mistrovství světa před sedmi lety s Britkou Savannah Marshallovou. Jinak zná pouze výhry, celkem jich i s amatérskou kariérou nasbírala 85.

„Muži, nebo ženy, Showtime Boxing chce fanouškům ukazovat to nejlepší z boxu. Máme tu proti sobě dvě nejlepší bojovnice napříč vahami, ve hře budou všechny čtyři pásy. Nic většího není,“ přidal pochvalná slova Gordon Hall, výkonný ředitel Showtime Boxing.

Vítězka zápasu se připojí k Bernardu Hopkinsovi, Jermainu Taylorovi, Cecilii Braekhusové, Terenci Crawfordovi a Alexandru Usykovi, kteří jako jediní dokázali sjednotit pásy federací WBC, WBA, IBF a WBO.

Mimochodem, stále hlasitěji se mluví také o případném střetu vítězky právě s hvězdnou Norkou Braekhusovou, která vládne velterové váze. Ve hře jsou ale i další varianty – Braekhusová to má dvě váhy – tentokrát dolů za Irkou Katie Taylorovou, nabízí se také aktuální jednička napříč vahami dle BoxRec.com, Portoričanka Amanda Serranová (pro Taylorovou či Breaekhusovou).

A v neposlední řadě – Shieldsová touží po revanši za svoji dosud jedinou prohru s Marshallovou, která už je také nějaký ten pátek v profesionálním ringu...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze