Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zas tam je hlad. Po triumfu, ne jídle, tvrdí trenér Ruize, který shodil už přes 12 kilo

Capetillo a RuizCapetillo a RuizLOS ANGELES – Byl to velký příběh roku 2019. Mnohými podceňovaný Američan Andy Ruiz Jr. (33-2, 22 KO) dokázal v Madison Square Garden knockoutoval Brita Anthonyho Joshuu (24-1, 22 KO) a sebrat mu pozici krále těžké váhy. V odvetě ale selhal a od té chvíle hledal sám sebe. Dle trenéra Jorgeho Capetilla ztracenou cestu našel.

Právě on je tím mužem, který zachránil Tysonu Furymu neporazitelnost. Psalo se září roku 2019, kdy britský obr bojoval v Las Vegas s neporaženým švédským outsiderem Ottem Wallinem. Vyhrál. Ale právě i díky práci svého cutmana, Jorgeho Capetilla. Bez jeho práce by nejspíše lékař a hlavní rozhodčí Tony Weeks zápas kvůli tržné ráně nad pravým Furyho okem ukončili. A favorit by prohrál, protože ke zranění došlo po úderu nikoliv po srážce hlavami.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kromě toho, že patří mezi vyhledávané muže s touto praxí, je tento Američan s hispánskými kořeny také kvalitní lapař a trenér. Ostatně proto si jej vyhlédl pro zámořské kempy právě Fury, proto se k němu vrátil obloukem i jednatřicetiletý Andy Ruiz Jr., který má samozřejmě hlavního kouče v Eddym Reynosovi.

První hispánský mistr světa v těžké váze totálně překopal svůj život po prohře v odvetě s Anthonym Joshuou v prosinci roku 2019, do které nastoupil absolutně mimo formu. Mimo jiné proto, že neunesl slávu, kterou s sebou přinesl triumf na britskou hvězdou.

„Andy je jako velké dítě. Neuměl se soustředit, rozptyloval se. Bohatstvím, penězi, auty, kamarády. Ale našel sám sebe, zklidnil se, konečně je zase sám sebou, hlavně po psychické stránce,“ svěřil se nyní Capetillo Boxingscene.com.

Capetillo a FuryCapetillo a Fury

„Zase má hlad. Už okusil pocit světového šampiona, ale vidím na něm, že to chce zažít znovu. Víte, bojovník nikdy neprohrává, když padne na zem. Ne, prohrává ve chvíli, kdy se rozhodne z té země vstát. Andy toto pochopil. Pochopil, že je třeba přinést nějaké oběti,“ pokračoval zkušený kouč, který se s Ruizem zná patnáct let. Byl tak u jeho začátků, u kontroverzní prohry s Josephem Parkerem, sledoval i následnou předloňskou horskou dráhu.

Bijec s mexickými kořeny se po porážce rozloučil s trenérem Mannym Roblesem, na dva měsíce se úplně stáhl. Poté se rozhodl pro změnu. Zase se sblížil s Capetillem. Dle něj ale bylo klíčové, že kontaktoval Eddyho Reynosa a Canela Alvareze.

„V jeho kempu a týmu poznal, jak je důležitý být profíkem. Chovat se jako profík. Canelo má na jeho vzestup obrovský podíl. Andy zhubnul asi dvanáct kilo, zesílil, zároveň je výrazně štíhlejší. Chce ukázat Reynosovi a lidem kolem něj, co v něm skutečně,“ přidal muž, který zároveň tvrdí, že je hodně podobný právě Furymu.

„Oba jsou ve stejném věku, mají rodiny, které jsou pro ně nesmírně důležité, stejně jako víra v Boha. Víte, všichni děláme chyby. Je ale důležité, se z nich umět poučit a jít dál. O tom je život. Chybujeme, padáme na hubu, vstáváme a jdeme vpřed. O tom je,“ dodal Capetillo, který by byl rád, aby se v jeho tělocvičně jednou obě těžké váhy potkaly.

Přestože je možné, že by se někdy mohli oba utkat v oficiálním zápase, on sám tvrdí, že by jim společný trénink a předání zkušeností pomohl.

Zda na to dojde, uvidíme. Stejně jako je stále ve hvězdách Ruizův návrat. Loni v létě se spekulovalo, že by mohlo dojít na velký hispánský souboj s Chrisem Arreolou, z toho ale sešlo. Momentálně bývá spojován nejčastěji s Kubáncem Luisem Ortizem. Nic oficiálního ale zatím není.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze