Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zápas roku na DAZN?! Canelo si to rozdá o titul v polotěžké váze s Kovaljovem

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. KovaljovCanelo vs. KovaljovNEW YORK – Očekávané se stalo skutečností. Mexičan Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KO) se 2. listopadu postaví do jednoho ringu proti šampionovi WBO v polotěžké váze, Rusovi Sergeji Kovaljovovi (34-3-1, 29 KO). Fanoušci boxu se mají dle všeho nač těšit!

Ta sága se táhne už od konce července. Promotéři Kovaljova – Top Rank a Main Events – už byli domluveni na zápase s povinným vyzývatelem, Britem Anthonym Yardem, navíc v ruském Čeljabinsku, nedaleko jehož se „Krusher“ narodil.

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU:

Jenže tu zvedl telefon Oscar de la Hoya, vytočil číslo Kathy Duvaové a zeptal se jí: „Nechcete Kovaljova postavit v září raději do zápasu s Canelem Alvarezem?“

Začala rychlo-jednání. Všichni v tomto duelu viděli obrovskou příležitost. Pro mexickou kliku to byla jediná možnost, jak ustát tlak ze strany DAZN, které platí Alvarezovi za duelu královské peníze, a vyhnout se aktuálně trilogii s Kazachem Gennadijem Golovkinem.

Pro protistranu šance na životní výdělek a také případný senzační triumf, protože byť je Kovaljov extrémně zkušený a těžší než jeho mexický konkurent, je silně podceňován.

Jenže byl to nakonec stárnoucí Rus, který řekl, že duel nebude. Alespoň ne teď. Že nechce zklamat své fanoušky, když už se mimo jiné začaly prodávat na gala v Traktor Sport Palace lístky. Ale, že po případné úspěšné obhajobě se mohou k jednacímu stolu vrátit. S tím souhlasil i de la Hoya, ostatně Alvarez ještě před střetnutím Kovaljov vs. Yarde pronesl, že bude duel sledovat a že chce bojovat s vítězem.

Teď už ne v září, ale v novém, listopadovém termínu.

Kovaljovovi se loajalita ke krajanům vyplatila, přestože v osmém kole byl na pokraji porážky. Kritický moment ustál, ukázal obrovské srdce a zkušenosti a pátek 13. září 2019 pro něj není nešťastným dne, ale naopak. Dnem, kdy se potvrdil jeho životní zápas. V šestatřiceti letech po duelech s Američany Andrém Wardem a Bernardem Hopkinsem.

Ani za oba dohromady totiž nedostal zaplaceno tak, jako dostane nyní. Jenže on sám to nebere jen jako šanci definitivně zajistit rodinu i sebe. Jako odměnu za skvělou kariéru.

„Abyste byli nejlepší, musíte porážet nejlepší. Vždycky jsem chtěl bojovat s těmi nejlepšími protivníy ve své divizi. Canelo se mnou chtěl bojovat, přistoupil na to, že půjde o dvě váhy výše, tak jsem tady. Jsem připraven mu toto dopřát,“ pronesl po oznámení Kovaljov, který – stejně jako ostatní – potvrdil, že ve smlouvě není žádná klauzule o meziváze.

Co ale ve smlouvě existuje, to je klauzule o odvetě, pokud zvítězí. Opět pod hlavičkou DAZN. A záruka dvou zápasů pod streamingovým gigantem v případě porážky (Kovaljov dosud boxoval pod ESPN).

„Je třeba ocenit Canela, že nehledal žádné výmluvy, nic. Prostě chce vyhrát titul v polotěžké váze a Sergej je nesmírně potěšen, že dostane šanci boxovat proti dalšímu budoucímu členu síně slávy. Každý, kdo miluje tento sport, by si měl datum 2. listopadu zakroužkovat ve svém kalendáři,“ přidala Duvaová.

„My své sliby držíme. Řekli jsme, že pro tento duel uděláme maximum, a tak se i stalo,“ zaznělo od de la Hoyi, který měl připravenou pojistku v podobě ústní dohody se šampionem WBO ve střední váze, Američanem Demetriem Andradem. Kovaljov byl ale prioritou.

„Pro nás jsou ale podobné historické bitvy charakteristické. Jen málo boxerů má za sebou takovou stopu jako Canelo Alvarez. Teď má šanci stát se šampionem ve čtvrté váhové kategorii proti jednomu z nejnebezpečnějších bojovníků posledních let. A můžete si být jisti, že ho porazí,“ pokračoval bývalý špičkový boxer patřící taktéž mezi legendy tohoto sportu.

„Druhá fáze mé kariéry pokračuje tak, jak jsem si plánoval a tento duel budiž důkazem. Boxuji ve velkých zápasech, které se musí zapsat do historie. Proto chci bojovat s Kovaljovem, který má velmi nebezpečný úder a je to přirozeně větší muž. Ale já se toho neobávám,“ pronesl také Alvarez, jehož promotér a DAZN museli zaplatit mimo jiné také Top Rank Boxing a ESPN za to, aby souhlasily s tímto duelem.

Ačkoliv nás čeká v MGM Grand v Las Vegas parádní večer, o posledních slovech Alvareze lze přece jen pochybovat. Kovaljov je přirozená polotěžká váha (79,4 kg), který nemusí příliš shazovat (ostatně i v amatérech se pohyboval v polotěžké váze, neskákal nahoru, jak bývá často zvykem) a který v zápasech váží maximálně 84-85 kilogramů.

Naopak Alvarez platí za boxera, který dokáže mezi všemi bojovníky napříč vahami „vysušit“ nejvíce kilogramů. Často i do zápasů, které boxoval ještě v meziváze mezi lehkou střední a střední dokázal přibrat i deset kilogramů a v duelech tak měl i 81 kilogramů...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze