Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ZÁPAS PRAVDY POTVRZENÝ! Horvátha čeká Rus Kurbanov, startují zákulisní hry

  • Napsal Antonín Vavrda

Horváth vs. KurbanovHorváth vs. KurbanovPLZEŇ – Další duel české boxerské profesionální jedničky napříč vahami je odtajněn. Štěpán Horváth (18-5, 8 KO) absolvuje 9. září cestu do ruského Čeljabinsku, aby se zde utkal s domácím knockoutérem Magomedem Kurbanovem (11-0, 9 KO). Jednání ale ještě zdaleka nejsou u konce.

Oba se měli utkat už v květnu poté, co duel s Kurbanovem zrušila americká legenda Shane Mosley. Horváthův promotér Miloš Veselý z Qwert Boxing nabídku ale nakonec odmítl. Už v té době ale bylo téměř jisté, že si oba týmy sednou k jednacímu stolu znovu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak by řekl klasik z policejních odposlechů z velké fotbalové korupční aféry – „oba mají stejný zájem“. Ten zájem je titul mistra světa WBO v lehké střední váze, který na chvíli držel Mexičan Saul „Canelo“ Alvarez, aby o něj nakonec mohl boxovat jeho bývalý soupeř Miguel Cotto z Portorika. Ten se o něj utká 26. srpna s Japoncem Yošihirem Kamegaiem.

Jak Veselý se svým parťákem Markem Švajnerem, tak Kubranovův promotér German Titov už tři měsíce dělají všechno pro to, aby se s vítězem duelu Cotto vs. Kamegai jako první utkal lepší z dvojice Horváth vs. Kurbanov.

Titov sice ještě v květnu mluvil o tom, že v září dojde na setkání jeho hvězdičky s Mosleym, už tehdy ale mířila nabídka smlouvy také do Plzně. Ostatně čtyřiatřicetiletý rodák z Kařezu se vlastně celý poslední čtvrtrok systematicky připravuje na o dvanáct let mladšího Rusa.

Na přelomu června a července skutečně ruský promotér oznámil, že se mu Mosley omluvil, že zůstávají v kontaktu, ale že hledají soupeře jinde.

„Ten zápas řešíme opravdu hodně dlouho. Upřímně, smlouva od Rusů se nám stále moc nelíbí, je tam pár bodů, se kterými máme problém. Dlouho to vypadalo, že ji nepodepíšeme, nakonec jsme se rozhodli, že tak učiníme,“ řekl Profiboxing.cz Veselý. Jeho práce tímto ale ani zdaleka nekončí.

Ruská strana v pátek odpoledne na chvíli zveřejnila duel na serveru BoxRec.com dříve, než bylo domluveno. Důvod? Jednací pozice s federací WBO. Ta chtěla závazek, že právě do 4. srpna bude tento duel potvrzený. Titov tak učinil. A nyní bude muset s duem Veselý-Švajner na chvíli spojit síly.

Neoficiálně je totiž ve hře pro tento zápas „jen“ Inter-kontinentální pás WBO a pozice číslo 2 na ratingu WBO v této váze. Obě strany chtějí více. Mezinárodní titul WBO, a hlavně jistotu první, vyzývatelské pozice na ratingu této federace, která dává jasné záruky: světový šampion musí s tímto boxerem v předem oznámeném časovém horizontu boxovat, v opačném případě bude postupně sankcionován až ke konečnému trestu – odebrání pásu.

„Jasněji bude v následujících dvou týdnech. Pak budeme o všem veřejnost informovat,“ dodal Veselý. Je jasné, že jej nečeká nic snadného. Není třeba dodávat, že ruská strana nepochybuje o triumfu svého chráněnce. Na druhou stranu může ze snahy silné Titovovy stáje vytěžit. Tedy v případě, že Horváth domácího favorita zaskočí podobně, jako na začátku července překvapil Němce a Phillipa Nsingiho jeho týmový parťák a kamarád Josef Zahradník.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze