Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Yarde je blízko snu. Arum má jasno: O místu duelu s Kovaljovem rozhodnou peníze

  • Napsal Antonín Vavrda

Yarde a Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Sedmadvacetiletý Brit Anthony Yarde (18-0, 17 KO) se expresně během čtyřleté profesionální kariéry probil až do pozice povinného vyzývatele šampiona WBO v polotěžké váze, kterým je momentálně Rus Sergej Kovaljov (33-3-1, 28 KO). A ani v této fázi nehodlá setrvávat nějak dlouho. A dle všeho se opravdu brzo dočká velkého titulového souboje.

Do dnešního dne, 15. dubna se musí promotéři Kovaljova a Yardeho domluvit, jinak dojde na dražbu jejich střetu (minimální hodnota dražby je 300 tisíc dolarů). To je jasný fakt. Promotér Bob Arum, který má spolu s Main Events práva na ruského „Krushera“ ale má jasno.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

„Utkají se ve druhé polovině června, nebo v červenci, který ještě nemáme naplánovaný. Do poloviny června máme plno, poté ale bude prostor. Není otázka, zda se potkají, ale kde se potkají,“ řekl Boxingscene.com zkušený promotér před dvěma týdny.

Ten má navíc skvělé vztahy jak s Main Events a Kathy Duvaovou, která stojí za Kovaljovem, tak s Britem Frankem Warrenem. Ten pro změnu řídí kariéru sedmadvacetiletého talentu z Hackney. Talentu, který je profesionálem stále ještě ani ne čtyři roky.

Talentu, který s boxem začal seriózně až v devatenácti letech a za tu dobu stihl pouze dvanáct amatérských duelů s bilancí 11 výher – 1 porážky. Všechny triumfy pak zapsal před limitem.

„Amatérskou kariéru jsem bral jako zkušenost. Mohl jsem se učit, zdokonalovat, trénovat a spárovat. Ale spousta boxerů kolem mě se mnou nechtěla bojovat, hlídala si své bilance. A hodně lidí kolem je chránilo. Když na jedné akci ztratili funkcionáři moji registračku, řekl jsem si, že stačilo,“ vysvětluje svůj přechod k profíkům Yarde.

„Každý rok coby profesionál se zlepšuji, jdu stále vpřed. Teď jsem konečně nastaven tak, že si myslím, že dokážu porazit kohokoliv ze šampionů v polotěžké váze. Pokud se dostanu do jednoho ringu s Kovaljovem, nebudu z toho nějak zaskočen. Potřebuji takové zápasy, abych dál mohl růst. Není důvod dál čekat,“ přidal pak k blížící se výzvě svěřenec Babatundeho Ajayie.

S ním často na trénincích blbne, ostatně celý tým Yardeho je nastavený v hodně pohodovém a uvolněném módu. Ten on sám následně prodává v ringu, kde ukončil sedmnáct svých soupeřů z osmnácti před limitem.

A byť seznam jeho soupeřů není nikterak hvězdný, několik zajímavých skalpů si připsal, když dokázal před limitem ukončit tvrďáky Tonyho Averlanta či Nikolu Sjeklocu, se kterým strávili všechna vypsaná kola v ringu Arthur Abraham, Callum Smith i Tyron Zeuge, byť ještě v super střední váze.

Jak už řekl sám Arum, momentálně se v zákulisí tohoto střetu ani tak neřeší, zda na něj dojde, ale kde na něj dojde. Možnosti jsou dvě – USA, nebo Velká Británie. Obojí pod hlavičkou ESPN a všech promotérských organizací – Top Rank, Main Events a Warren Boxing.

„Promluvím si s Frankem a uvidíme. Tam, kde leží nejvíce peněz, tam ten zápas uděláme. Máme dost velký rozpočet na to, aby byl zápas na americké půdě a časně ráno v Anglii. Pokud ale Frank přijde s lepší nabídkou, pak to uděláme na ostrovech a zde se to bude vysílat odpoledne. Jsem si jistý, že se domluvíme, v tomto bodu nevidím žádného sporu,“ vysvětlil šéf Top Rank Boxing.

„Až si promluvím s Frankem, tak si sedneme všichni a projednáme to navzájem. Co se týče ESPN, tak té je jedno, zda bude akci vysílat v sobotu odpoledne, nebo klasicky večer. Ale je jasné, že finance, které zaplatí, budou v obou aspektech rozdílné,“ dodal.

I přes všechna pozitiva ale nakonec všechny strany společnou řeč hledaly hodně těžko a vše nechají nejspíše dojít do dnešní dražby.

Pokud by se boxovalo v Anglii, šlo by pro pětatřicetiletého Rusa o druhý profesionální výlet na půdu ostrovního království. Na ten první má pak rozhodně příjemné vzpomínky. Dne 17. srpna 2013 v Cardiffu zdemoloval ve čtyřech kolech tehdy neporaženého Nathana Cleverlyho, sebral mu pás WBO a poprvé v kariéře se stal mistrem světa.

Také Yarde už se jednou představil za velkou louží u svého potencionálního budoucího soupeře. Před necelými třemi lety, 17. září 2016 v Arlingtonu coby předskokan duelu Canelo Alvarez – Liam Smith knockoutoval po 130 sekundách domácího Rayforda Johnsona (11-25, 6 KO).

Kdo přidá další příjemnou vzpomínku?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze