Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder zůstal i přes miliony se Showtime, jde cestou Floyda. Hearn: Bojí se Joshuy!

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder poslouchá prezidenta Showtime Boxing Espinozu / zdroj foto: Boxingscene.comWilder poslouchá prezidenta Showtime Boxing Espinozu / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Hodně divoké dny má za sebou šampion WBC v těžké váze Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO). Američan byl blízko podepsání smlouvy se streamingovým gigantem DAZN, čímž by se přiblížil střetu s Britem Anthonym Joshuou (22-0, 21 KO), který drží pásy federací WBA, IBF a WBO. Jenže nakonec zůstal věrný Showtime Boxing a 18. května se střetne s povinným vyzývatelem Dominikem Breazealem (20-1, 18 KO).

„Floyd Mayweather je malý bojovník. Bojovník, který boxoval často na dvanáct kol. Ale lidé chtějí vidět ostré bitvy, které končí před limitem. Platí si zápasy kvůli lásce a vášni pro box. On přišel v pravý čas, protože těžká váha byla mrtvý. Říká se, že když padá těžká váha, padá s ní i box. On dostal šanci box pozvednout. Vše pracovalo pro něj,“ zaznělo od Wildera v úterý při setkání s novináři k oznámení střetu s Breazealem.

DALŠÍ NOVINKY K DEONTAYI WILDEROVI:

„Vesmír měl na své straně. Chytil šanci za pačesy (zápas s de la Hoyou) a využil ji. Mimo jiné také pro to, že byl obklopen těmi správnými lidmi, kteří věděli, jak ho dostat tam, kde byl. A hádejte chlapi, co? Já mám kolem sebe ty samé lidi,“ přidal sebevědomě třiatřicetiletý „Bronzový Bomber“.

Právě těmito větami vysvětloval důvod, proč se nakonec rozhodl zůstat se Showtime Boxing, který v únoru 2013 podepsal s Mayweatherem tehdy rekordní smlouvu na více než 200 milionů dolarů na šest zápasů s garancí vždy minimálně 30 milionů dolarů za duel.

Wildera totiž v minulých dnech lanařilo ESPN, které předtím získalo jeho posledního soupeře Tysona Furyho, kterému za víceletou smlouvu vyplatí přes 100 milionů dolarů, a také DAZN. To nabízelo dvě varianty smlouvy – třízápasovou za 100 milionů dolarů, nebo čtyřzápasovou za 120 milionů dolarů včetně dvou střetů s Joshuou.

Rodák z Tuscaloosy ale prezidenta DAZN Johna Skippera s díky odmítl.

„Máme dohodu na 18. května a pokračujeme v diskuzích o tom, co bude poté,“ řekl prezident Showtime Boxing Stephen Espinoza. Muž, který stojí za dvěma nejdražšími zápasy boxerské historie – Mayweathera s Mannym Pacquiaem a Mayweathera s Conorem McGregorem.

Spolu-manažer amerického knockoutéra – zkušený manažer Shelly Finkell – pak přidal, že společně jednají o třízápasovém kontraktu. Jenže stejně tak mluví s ESPN o jednozápasové odbočce směrem k odvetě s Tysonem Furym, který se vrátí do ringu v červnu. „Deontay nepatří smluvně žádné televizi,“ pronesl rázně muž, který stojí za Wilderem společně s mocným poradcem Alem Haymonem.

Espinoza si to moc dobře uvědomuje. A proto také šampionovi WBC „pochlebuje“ a oceňuje jeho loajalitu. Ví, že bylo blízko, aby o něj přišel. „Rozhodl se pro nás, protože miluje box a my mu to oplatíme velmi lukrativním dlouhodobým kontraktem,“ naznačuje, když dochází řeč na skutečnost, že proti Breazealemu nebude boxovat na placeném kanále známé televize.

Důvod je nasnadě. Obě strany chtějí mít více času pro jednání. Jednání, na jehož konci bude zmíněná lukrativní smlouva. Ostatně i Wilder sám říká: „Víte, co je hlavní? Jsem těžká váha. Jsem Američan a jsem knockoutér. Je to snadné. Dovedete si představit, že Floyd má moji sílu. To by bylo něco. Pro mě to bude jednoduché jít v jeho stopách.“

Zároveň ale všichni zainteresovaní potřebují jeho triumf nad Breazealem, kterého dosud dokázal porazit pouze zmíněný Joshua. „Zničím ho, ten kluk je blázen, že proti mně chce bojovat. Ale když ho trefím do obličeje, bude to vypadat, jako když jste hráli Mortal Kombat, tomu věřte,“ usmívá se bronzový medailista z Her 2008.

„Je to jen velká huba a já mu ji zavřu. Pro mě je ideálním lístkem pro odvetu s Joshuou,“ kontruje jeho vrstevník, který reprezentoval USA na olympiádě v Londýně 2012. Oba mají stejný cíl – souboj s Joshuou – dosáhnout jej může jen jeden.

I když... „Wilder tím, že odmítl nabídku od DAZN ukázal, co si myslí. Ale k jeho smůle jsou dnes fanoušci dost chytří, aby to viděli. Bojí se Anthonyho Joshuy. Tím, že je opět u Showtime, dělá jednání o tomto souboji daleko těžší. Dostal obří nabídku, ale on čeká, že vydělá větší peníze se snadnějšími soupeři. A Fury je v tomto ohledu stejný,“ zaznělo od Barryho Hearna, zakladatele Matchroom Sports a otce promotéra Eddieho Hearna.

Zdá se, že máme zaděláno na hodně žhavé jaro, které včera kalendářně začalo, protože během čtyř týdnů uvidíme v ringu všechny tři zmíněné hvězdy a momentálně nejlepší boxery těžké váhy. Bude tomu tak i v polovině června, nebo jeden z vyzývatelů tento stav pozmění?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze