Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder: Nechci bojovat s Furym, raději vítěze Ruiz vs. Joshua. Hearn: Jen blafuje, příživník

  • Napsal Antonín Vavrda

Deontay Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comDeontay Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Zajímavou hru rozjel Američan Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO), který měl v příštím půlroce absolvovat odvety s Kubáncem Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) a Britem Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). Možná ale nebude nic ani z jedné.

„Mám podepsané smlouvy na odvety s Ortizem a Furym,“ hlaholil na jaře Wilder. „Utkáme se v únoru, smlouva je podepsaná,“ potvrdil opakovaně Brit.

DALŠÍ NOVINKY Z TĚŽKÉ VÁHY:

Následně se objevilo v zámořských médiích, že v září dojde na duel s Ortizem. Ten byl posléze přesunutý na listopad, jenže ani to nedopadlo, momentálně není uváděn ani na BoxRec.com, obě strany taktně mlčí, byť Američan se nechal slyšet, že „se s kubánským King Kongem určitě letos utká“.

Jenže před pár dny také pro 78SportsTV řekl: „Myslím, že Fury se mnou stejně bojovat nechce. Chce ve skutečnosti sjednocující duel, kouká na Joshuu s Ruizem, protože moc dobře ví, že nemá žádný pás, žádný titul. Post lineálního šampiona nic neznamená. Takže Tysone, ustup na stranu, počkej si na svoji šanci. Teď je řada na mne.“

Co tím myslel? Že se (což znovu zopakoval) nejprve střetne s Ortizem a poté vyzve lepšího z dvojice Andy Ruiz vs. Anthony Joshua, kteří si naplánovali odvetné dostaveníčko za červnovou bitvu s úspěšným koncem pro Mexičana s americkým pasem, na 7. července do Saudské Arábie.

Vedle tužby po pásech všech čtyř organizací (je otázkou, zda by duel ale všechny čtyři schválily, IBF začíná být opět nervózní), jde o čistě pragmatické vyjádření. Čtyřiatřicetiletý „Bronzový Bombardér“ jistě čeká, že také rematch ovládne Ruiz, který je jeho stájovým kolegou v projektu Premier Boxing Champions (PBC), což by jednání o sjednocujícím duelu zjednodušilo.

„Co bych vám řekl o Deontayi Wilderovi?“ pousmál se na tiskovce v Arábii promotér Eddie Hearn. „Hele, je to jednoduché. Svůj další duel oznámil v týdnu, kdy bojoval Joshua (s Ruizem), celé léto pak na téma AJ mlčel a najednou se o něm zmíní ve chvíli, kdy máme naplánovaný mediální týden k propagaci odvety Ruiz vs. Joshua. Vážně je třeba říkat více?“ pokračoval.

„Za poslední dva roky neustále řešíme Wilder vs. Joshua, Joshua vs. Wilder. On nyní cítí šanci, chce se opět přiživit, ale proč nebyl takto aktivní, když měl? Je nám ukradený, ať se stará o svého Ortize, pak Furyho, my jdeme svojí cestou, my se nyní soustředíme na souboj s Ruizem,“ dodal, což následně potvrdil i sám britský obr.

„Proč bych to dělal? Proč bych se ho snažil rozhodit, přiživit se na něm, když ho chci jen dostat do ringu, a tak ho zabít? Potřebuji, aby byl odteď do případného našeho souboje v co nejlepší kondici, nikoliv naopak,“ kontroval vzápětí Wilder.

Vypadá to, že se máme nač těšit. Tedy pokud skutečně Američana ještě letos v ringu uvidíme, zatím to totiž vypadá, že z jeho pompézních plánů nezbude nic...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze