Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder: Fury vs. Wallin? Hodně špatný vtip. Brit poslal rivalovi coby odpověď polibek

Deontay Wilder / zdroj foto: reproDeontay Wilder / zdroj foto: reproLAS VEGAS – Ten duel sice ještě stále není oficiálně podepsán, přesto budí hodně vášní a emocí. Povětšinou negativních. Dalším soupeřem Tysona Furyho (28-0-1, 20 KO) totiž nebude žádné známé a velké jméno, ale Švéd Otto Wallin (20-0, 13 KO). Termínem zápasu by mělo být 14. září, místem pak T-Mobile Arena v Las Vegas.

„Na papíře se vše ještě dolaďuje, dohodu ale už máme,“ řekl na začátku týdne ESPN Carl Moretti, vice-prezident Top Rank Boxing, tedy společnosti zastupující Tysona Furyho. Promotér Otto Wallina – Dmitrij Salita ze Salita Promotions pak informaci na sociálních sítích provařil jako první. Dá se tak očekávat, že z jeho strany žádný problém nebude.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Wallin byl ve výběru společně s Francouzem Johannem Duhaupasem (37-5, 24 KO) a Novozélanďanem Juniorem Fa (18-0, 10 KO). Jaké to překvapení s ohledem na skutečnost, že se původně nejvíce mluvilo o Američanovi Jarrellu Millerovi (23-0-1, 20 KO).

Nejspíše i proto se nesetkalo toto oznámení s velkým pochopením. „Ach bože, co to sakra je. Jeho poslední zápas byl vtip a teď tohle,“ kroutil hlavou už o víkendu během galavečera Kownacki vs. Arreola šampion WBC Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO), který si to v listopadu podruhé rozdá s Kubáncem Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) a poté by měla následovat odveta právě s Furym.

„Pořád ho nazývají lineálním šampionem, ale ukažte mi šampiona, který si vybírá podobné soupeře. Ale chápu, že se on i Top Rank bojí, že by mohl prohrát a odveta se mnou by byla out. Ví, že jsem jeho pokladnice. A také jeho prokletí,“ pokračoval vždy výřečný Wilder.

„Už v prvním zápase jsem mu způsobil otřes mozku. Věřte mi, poznám to. Stalo se mi to v zápasech i v trénincích, vím, jak boxeři reagují. V tom dvanáctém kole sice vstal, ale nevěděl o sobě, měl štěstí, vůbec neměl ponětí, kde se nachází. A ví, že ho to čeká se mnou znovu. Ukončil jsem kariéru hodně boxerům a on je další na řadě,“ dodal.

Reakce Furyho? Po pár dnech zveřejnil na Instagramu video, ve kterém posílá Wilderovi vzdušný polibek. „Velká pusa pro velkého bezďáka,“ zní v popisu tohoto statusu. „Myslím, že je to pro Furyho skvělá zkušenost. Je neuvěřitelné, že chce tak rychle opět boxovat. V dnešní době je to hodně neobvyklé,“ postavil se za Brita zmíněný Moretti.

V tom má sice pravdu, na druhou stranu většina fanoušků sdílí názor Wildera, dle kterého má navíc Fury v držení titul, který je o ničem a který vlastně nikdo nevidí. Faktem je, že než se představil Brit na americké půdě o jeho držení „Lineal heavyweight belt“ se nikde příliš nepsalo, stejně jako se příliš tento status nezmiňoval v dobách, kdy se jím pyšnil Ukrajinec Vladimir Kličko.

Na druhou stranu mezi boxerskými experty má velkou váhu, jelikož má dlouhou historii a v každé váze je dle jasně stanovených kritérií pouze jeden „Lineal champion“.

A Wallin? Ten je na osmadvacet let velmi vyzrálým boxerem, který má za sebou kvalitní amatérskou kariéru. Především na evropském kontinentu jde o známé jméno, jehož kariéru dlouho budovala německá stáj s rakouskou licencí Sauerland Event.

Největším triumfem relativně šikovného leváka je pak loňská dubnová bitva o Švédsko, ve které zdolal 3-0 na body Adriana Granata. Wallin proti krajanovi ukázal odolnost, techniku i kondici, pravdou ale je, že Fury patří do trochu jiné ligy. A přestože půjde do zápasu s britskou hvězdou coby velký outsider, může ji potrápit.

A v neposlední řadě: přestože neoplývá takovou knockoutovou silou jako Wilder, tak je podobně stavěnou těžkou vahou. A to jak výškou, tak pohybově a váhově...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze