Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder: Fury na mě vytáhnul cikánskou magii. Ví, že v odvetě bych ho zničil

  • Napsal Antonín Vavrda

Deontay Wilder slaví předčasně / zdroj foto: Boxingscene.comDeontay Wilder slaví předčasně / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Přestože se nyní tři hlavní postavy těžké váhy chystají na své vlastní soupeře, se kterými se utkají během čtyř týdnů, sem tam někdo rozvíří vody a vzájemnou rivalitu. Naposledy tak učinil Američan Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO), toho času šampion WBC v těžké váze.

Třiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy se rozpovídal na téma své vlastní budoucnosti pro britský plátek Daily Mail. Také z tohoto důvodu se nejdříve vrátil trochu do minulosti.

VÍCE O DĚNÍ V TĚŽKÉ VÁZE:

„Odveta s Furym by pro mě byla hračkou. V současnosti jsem na světovém kolbišti. Jsem na vzestupu. Nevím o tom, že někdo jiný v těžké váze by na tom byl podobně. Vypadá to, že všichni ostatní furt jen přešlapují na místě, zatímco já jdu vpřed. Je úžasné, jak se všechno otočilo,“ začal své povídání bijec, kterého čeká 18. května obhajoba titulu proti povinného vyzývateli Dominiku Breazealovi (20-1, 18 KO).

„Co se týče Furyho, chtěl jsem ten zápas ukončit impozantním knockoutem. Tak, jako vždycky. Věděl jsem, že to dokážu, protože proti mně byl hodně pomalý. Za tím, co se mu povedlo v posledním kole, hledejte nějakou cikánskou magii. To je jisté. Je to tak snadné, opravdu si to myslím. Vím, že podruhé bych ho zničil. Vědí to i jeho lidé, proto vycouvali z odvety,“ pokračoval.

A k Furymu ještě dodal: „Měl toho večera otřes mozku. Když jsem ho podruhé poslal na zem, nevěděl, odkud to přilétlo. Šokoval jsem ho. A pokud se ocitnete na podlaze ringu a nevíte, jak se to stalo, jste v tu danou chvíli na špatném místě. A on to moc dobře ví. Rozhodčí mu dvakrát pomohl. Tak to je.“

Jak už naznačil, bronzový medailista z Her v Pekingu 2008 věří, že on je tváří těžké váhy a tím i současného boxu. Také proto věří, že se brzo stane nejlépe placeným sportovcem planety. Jak jinak, než skrze výhry nad dvojicí Tyson Fury – Anthony Joshua, který momentálně drží pásy federací WBA, IBF a WBO.

„Nebude těžké je porazit. Sázím na sebe. Pohybuji, že oni si tak věří. Jak jsem řekl, karta se obrací, teď jsou to oni, kdo se musí řídit tím, co chci já. Já určuji pravidla hry. To je rozdíl. Jsem nezkrotný, divoký, mohu si dělat to, co chci,“ naznačil, že má na rozdíl od britského dua větší volnost díky tomu, že spolupracuje s Premier Boxing Champions (PBC) a Showtime Boxing.

Fury odešel na jaře za 100 milionů dolarů k ESPN a Top Rank Boxing, Joshua má v zámoří kontrakt se streamingovým gigantem DAZN. V Británii za ním pak stojí Sky Sports a Matchroom Boxing.

Právě DAZN lanařilo také Wildera, ten ale nabídku nakonec odmítl. „Víte, nejsem z těch, kteří sledují jen peníze, kteří vidí bankovky a vypne jim mozek. Sleduje větší možnosti, hledám za nabídkami něco více, dalšího. Oni se mnou nejednali férově, korektně. My mysleli naše požadavky naprosto vážně, oni si jen hráli. Proto jsem je (DAZN) nakonec odmítl,“ vrátil se ještě k nedávným jednáním.

Kvůli tomu je nyní většina fanoušků i expertů k souboji alespoň dvojice z těchto tří titánů dost skeptická. Wilder to ale tak černě nevidí.

„Box je jako počasí. Okamžitě se může vše změnit. I když jsme každý někde jinde, nejdůležitější je, že dveře máme navzájem stále otevřené. Jednání pokračují, dění za oponou pokračuje. Víte, tyhle souboje se jednou musí stát. My tři je chceme. Chceme jednoho šampiona, jednu tvář, jedno jméno. Budu tím vším já. Jen k tomu chci dospět správně, spravedlivě,“ dodal „Bronzový bombardér“.

Jak vše dopadne? To nejspíše začne být více a více jasné od poloviny června, kdy svůj duel absolvuje poslední z trojice králů – Tyson Fury (27-0-1, 19 KO), kterého čeká Němec Tom Schwarz (24-0, 16 KO). Ještě před nimi se 1. června postaví do ringu Joshua (22-0, 21 KO) proti Jarrellu Millerovi (23-0-1, 20 KO).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze