Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder: Fury je podvodník, rozhodčí a Breland slaboši. Reakce světa? Jsi ubožák!

Fury vs. Wilder II.Fury vs. Wilder II.TUSCALOOSA – Pokud to mělo být od Američana Deontaye Wildera (42-1-1, 41 KO) jen halloweenské video, po kterém přijde doplnění a vysvětlení, dává smysl. V opačném případě dle mnohých šlápl v sobotu ve svém výstupu na sociálních sítích vedle. Hodně vedle.

Od konce února, konkrétně 22. února, kdy jej v sedmi kolech totálně rozebral Brit Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), jako by se po něm slehla zem. Jindy výbušný a výřečný Deontay Wilder ještě „nakrmil“ sítě svými připravenými videi z natáčení a rozhovoru podporujícímu hnutí Black Lives Matter.

VÍCE O DEONTAYI WILDEROVI:

Jinak potopa.

Informace o operaci ruky, rekonvalescenci, tréninku? Nula. Jen na začátku října zpráva z jeho týmu, že se definitivně rozchází s koučem Markem Brelandem, který v sedmém kole hodil do ringu ručník.

Informace ze soukromí? Minimální.

Až teď. A opět ve stylu „Bomb Squad“ sesazeného krále WBC v těžké váze.

„Bible nám říká, mlčeti zlato, ale moji oči stále vidí a uši stále slyší. Bible také říká, abychom naslouchali rychle a mluvili pomalu... V prvním souboji jsem viděl, jak ti Ricky Hatton stahuje rukavici, aby dostal tvoji pěst do nesprávné polohy. Stejnou metodu jste vyzkoušeli i při druhém souboji Jen tentokrát si my vyškrábal maso z uší a způsobil krvácení z uší,“ začal vyprávění směrem k Furymu.

„U zbrusu nových 10uncových rukavicí je zcela nemožné, aby se tak ohýbaly, byly různě deformované anebo by chyběla výplň. Pevně věřím, že jsi měl v rukavici nějaký předmět v rukavici o velikosti a tvaru vejce. To je také důvod, proč mi jedna strana obličeje natekla ve stejném tvaru a také proč jsem měl na stejném místě důlek. Stejně si ale nedokázal udržet krále na podlaze,“ pokračoval.

„Musel by si mě zabít. Nakonec neloajální trenér (Mark Breland), který mi nejspíše dal i něco do pití, protože bylo prostě jiné než jindy, vhodil ručník do ringu, aby mě zastavil. Zloděj se může vymlouvat na to, že je hladový, ale když ho chytí, musí zaplatit sedmkrát více. I když musí prodat vše, co má v domě, odplata se blíží,“ zakončil svoji výzvu s tím, že je připraven na trilogii a že by ji měl dostat.

On sám totiž prý nabídl Furymu druhý duel po remíze, přestože měl daleko větší nabídku na souboj s Joshuou...

Už tímto se u většiny fanoušků, boxerů i expertů shodil. „Tak alespoň konečně víme, kde je pravda. Furt tvrdil, že se mu AJ vyhýbá, a najednou je na světě nabídka větší než za odvetu s Furym, kterou odmítl? Nějak se nám zamotal do svých lží,“ vzkázal se mu ze sobotního londýnského galavečera Eddie Hearn, promotér právě Joshuy.

Následně reagoval také Bob Arum, který zastupuje Fury a který pořádal akci v MGM Grand v Las Vegas. „Říká nesmysl. V takovém zápase je kontrola všeho ještě větší než normálně. Před zápasem, během něho, u rohu obou boxerů jsou komisaři. Oni sami pak byli v šatně a sledovali tejpování a navlékání rukavic. Kecá nesmysl,“ reagoval očekávaně zkušený funkcionář.

Ke slovům o penězích a o tom, že by měl Wilder dostat třetí duel, přidal: „Za duel s AJ může Fury vydělat klidně třikrát více než za třetí s Wilderem, přesto čekáme na zápas AJ s Pulevem (taktéž jej zastupuje), který klidně může vše svojí výhrou zhatit. A on tady chce Furyho obviňovat, že se z něčeho vykrucuje, protože je to snadnější a jde o pár milionů dolarů? Neví, o čem mluví.“

Manchesterský obr zatím nereagoval, ovšem ani nemusel. Do „Bronzového bombardéra“ se totiž opřela řada expertů a novinářů. Ani ne tak za obvinění z podvádění s rukavicemi, jako za slova mířená na Brelanda a rozhodčího duelu, zkušeného Kennyho Baylesse.

Prvně jmenovaný, který je sám olympijským šampionem, mistrem světa mezi profesionály a jedním z nejvíce respektovaných trenérů současnosti, dle většiny totiž Wildera vhozeným ručníkem ochránil před vážnějšími zdravotními problémy. Dal mu šanci v kariéře pokračovat, byť ten se mu „odvděčil“ už po zápase, když jej nechal sedět a plakat před zamčenou šatnou, zatímco se obklopil „nejbližšími poklepávači na ramena“.

Od Wildera to navíc je další vystoupení ve stylu, že on vlastně v ringu ani nebyl a zápas s Furym neprohrál. Okamžitě po něm si postěžoval na špatné nohy, což dával za vinu svému nástupními brnění, které vážilo kolem dvaceti kilo, což jej údajně zaskočilo a unavilo. Už tehdy se dostal pod palbu kritiky a stal terčem posměchu.

Nyní si svůj obraz rozhodně nevylepšil...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze