Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder: Byl jsem s Ortizem otřesen, ne ale zraněn. A v odvetě už mu to nedovolím

Wilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comWilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Mají za sebou konečně setkání k definitivnímu oznámení odvety. Američan Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) a Kubánec Luis Ortiz (31-1, 26 KO) se podruhé v kariéře utkají 23. listopadu v MGM Grand v Las Vegas. Osobní setkání ale prvně jmenovaný, šampion WBC, pojal tak nějak tradičně po svém.

Když se utkali loni v březnu, byla z toho hodně zajímavá bitva. Ortiz se ocitl na podlaze ringu v kole číslo pět, jenže vstal a v poslední minutě sedmého dějství otřásl Wilderem tak, že byl blízko ukončení duelu. To se nakonec nestalo a Američan rivala knockoutoval v desáté tříminutovce.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Hele, nikdy jsem v tom kole nebyl zraněn. Opravdu. Otřesený ano, ale zraněný nikoliv. Je to rozdíl, v prvním případě máte opravdu velký problém, v tom druhém vnímáte, dokážete se soustředit a dělat, co je třeba. Tak, jako jsem to dokázal já. Soustředil jsem se na sebe, na to, že nesmím jen inkasovat, trochu jsem blafoval a všichni víte, jak to dopadlo,“ usmíval se před novináři třiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy.

A poté přidal rázné ujištění: „V odvetě bude vše jinak. Vím, co dělat, aby se situace neopakovala. Uvidíte sami.“

Zároveň ale stihl svého rivala pochválit. „Je zajímavé, že ti, kteří poukazují na věk Ortize (v březnu mu bylo 40 let, mnozí si myslí, že je ještě starší), tak se mu sami vyhýbají. Nazývají ho starcem, ale boxovat s ním nechtějí. Důvod? Protože ví, čeho je schopný, protože se ho bojí. Jen já jsem se nebál se mu postavit,“ zaznělo od Wildera.

Wilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comWilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Wilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comWilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Následně už chválil především sebe. „Jsem nejlepší na světě. Řekl jsem to dříve a opakuji to. Jsem král, člen Síně slávy, nikdo nebyl tak hrozivou těžkou vahou jako já. Tak to je, tak tomu věřím. Dokázal jsem už několikrát, jak se ve mne lidé pletou. A udělám to znovu. A budu to dělat do konce života, nemám s tím problém. Nedůvěra je můj adrenalin, moje motivace,“ usmíval se muž, který vládne WBC od ledna 2015 a pro kterého bude odveta s Ortizem již jubilejní desátou obhajobou titulu.

Po ní by jej měl čekat další rematch, s Britem Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). A to 22. února 2020. K tomuto zápasu ale vlastně neřekl vůbec nic. To o druhém setkání mezi „kamarádem“ Andym Ruizem Jr. (33-1, 22 KO) a Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO) se rozpovídal celkem ochotně.

„Opravdu nevěřím, že je na ten zápas AJ připraven. Víte, jsem chytřejší, než si lidi myslí. Umím číst řeč těla, proto jsem i tak úspěšný. Proto nevěřím, že je AJ schopen se dostat skrze Ruizem. Nemá na to, aby prošel peklem tak, aby vystoupal opět na vrchol,“ pronesl.

Dojde na jeho slova? Nebo bude i on naopak motivací pro Joshuu, aby ukázal, že nebyl jen „papírovým“ šampionem?

Wilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comWilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Wilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comWilder a Ortiz na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze