Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder: Breazeale klidně v ringu zabiju! Bruno: Jsme sportovci, ne gladiátoři z Říma

  • Napsal Antonín Vavrda

Deontay Wilder takto poslal k zemi Tysona FuryhoNEW YORK – Další kontroverzní výrok má za sebou šampion WBC v těžké váze Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO). Ten před novináři po úterním otevřeném tréninku pronesl, že je připravený svého sobotního soupeře Dominika Breazealeho (20-1, 18 KO) zabít. S pochopením se ale příliš nesetkal...

Deontay Wilder je známý svým výstředním chováním před kamerami. Ostatně i jeho spolu-manažer Shelly Finkel, který v minulosti spolupracoval například s Mikem Tysonem, o něm prohlásil, že před kamerami je to úplně jiný člověk než mimo ně. Že miluje pozornost a světlo ramp.

VÍCE K DEONTAYI WILDEROVI:

Podobně mluví také jeho trenér a další z manažerů Jay Deas.

Ostatně třiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy je otcem čtyř dětí, nejstarší dcera Naieya pak se narodila v roce 2005 s vrozenou vadou, kdy dítě nemá zcela uzavřenou páteř a membránu kolem míchy, tzv. spina bifida. Ta byla dle jeho vlastních slov jeho hlavním motorem, proč začal boxovat.

Jenže při svých komentářích kolem zápasů na toto často zapomíná. Ustřelil se slovy o zabití u odvety s Bermanem Stivernem, navezl se do rodinných zázemí Luise Ortize i Tysona Furyho. A byť především v případě druhého jmenovaného šlo nejspíše o předem domluvenou show, ne každému se jeho slova líbila.

A nyní přišla slova na adresu Breazealeho, se kterým se málem porval v hotelu po duelu s Arturem Szpilkou v lednu 2016 na galavečeru, kde boxoval i jeho víkendový rival. I tam měly totiž padnou slovní ataky mířící na rodinu protivníka.

„Jeho život je ve hře. A myslím to tak, že mu půjde o život. Hodně stál o to, aby se mnou boxoval. Ne já, ale on to chtěl. Takže jestli to přijde, tak to přijde. Je to brutální sport, ne sport gentlemanů. Nikoho se neprosíme o to, aby nás trefoval do hlavy, každý lékař na světě vám řekne, že to není bezpečný sport. Nejsme kamarádi. A tohle je jediný sport, kdy můžete někoho legálně zabít. Tak proč tohoto práva nevyužít?“ pustil si pusu na špacír.

Následně ještě na výslovný dotaz reportéra BBC dodal, že svých slov nelituje, protože to, co říká, je on sám. „Jsem vášnivý, jsem reálný, nikdy jsem se nebál toho, co říkám. Nejsem politik,“ vysvětlil svůj postoj.

Na sociálních sítích se příliš s pochopením ale nesetkal. Nejen mezi fanoušky.

„Jaký skvělý příklad šampiona WBC v těžké váze. Už 560 dní přede mnou chráněného šampiona. Šampiona, který otevřeně říká, že chce zabít chlapa, se kterým bojuje,“ napsal na Instagram Brit Dillian Whyte (25-1, 18 KO), který má jím zmíněný časový úsek pozici vyzývatele Wildera, jenže je pravdou, že ten se do souboje s jamajským rodákem příliš nežene.

„Tenhle chlap řekne cokoliv, aby si zajistil popularitu. Jako bývalý šampion WBC jsem nikdy nevstoupil do ringu, abych zabil svého soupeře. Tohle dělá boxu špatné jméno. Box je sport, nejsme gladiátoři, nejsou římské časy, kdy vám vítězství a často jen smrt soupeře zajistilo přežití. Ne, po zápase si podáme ruce a jdeme domů za našimi rodinami,“ přidal se jeho krajan, Frank Bruno.

Mimo jiné muž, který dvakrát boxoval se zmíněným Tysonem, který taktéž nechodil pro ostrá slova daleko, ale po většině duelů vzdával svým soupeřům hold a ve své autobiografii přiznal, že se mu jeho chování hnusilo a že šlo jen o pózu vštěpovanou od kouče Cuse D'Amata a de facto zakrývání vlastního strachu.

A předně – velkou část kariéry se Tyson potýkal s alkoholem a drogami. Že by chování Wildera o něčem svědčilo?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze