Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder – Breazeale 18. května v New Yorku, se Showtime. 'Pás bude můj,' říká vyzývatel

Wilder vs. Breazeale na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Američané Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) a Dominic Breazeale (20-1, 18 KO) se nakonec přece jen střetnou 18. května v brooklynském Barclays Center o pás WBC prvně jmenovaného v těžké váze. Souboj bude vysílat stanice Showtime Boxing.

V úterý bylo definitivně jasno, dražba nebude potřeba. Třiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy si to rozdá se svým vrstevníkem z Glendale.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Chci ten titul. To, co přináším pro tento zápas, je vzrušení a nebezpečí. Chystám se být celou noc aktivní. Nebojím se před něj postavit a hledat knockoutový úder. Vím, že ten úder přijde. Chystám se mu urazit bradu,“ pronesl po oznámení střetu vyzývatel, který býval na střední skvělým fotbalistou, když hrál na pozici quarterbacka. Až poté se začal věnovat boxu, ve kterém se dokázal probít až na olympijské hry 2012.Breazeale na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comBreazeale na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Podobně na tom byl jeho příští soupeř. Ten se začal věnovat boxu až v necelých dvaceti letech po narození dcerky Naieyi, která má vrozenou vadu nazývanou spina bifida (rozštěp páteře). Wilder se zúčastnil Her 2008, kde vybojoval ještě v těžké váze do 91 kg bronzovou medaili.

V profesionálním ringu bude bijec přezdívaný „Bronzové Bombardér“ (na počet Joa Luise alias „Brown Bomber“) obhajovat pás WBC už podeváté. „Jsem velmi rád za tuto šanci, je to jen další z vyzývatelů, kteří mi létají kolem hlavy jako mouchy,“ začal své povídání k duelu Wilder.

„Chci ho dostat z cesty. Zničit. Pro mě je to osobní. Tohle je perfektní chvíle. Jsem nadšený, že budu poprvé bojovat pod svojí stájí BombZquad Promotions na místě, kde jsem zničil Bermana Stiverna. A stejně dopadne také Breazeale,“ přidal.

Wilder na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comWilder na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Breazeale čeká na tento střet z pozice povinného vyzývatele už téměř 18 měsíců od chvíle, co porazil krajana Erika Molinu.

Loni bojoval jen jednou, v prosinci knockoutoval v devátém kole nepříliš známého Carlose Negrona. Právě proto byla WBC pod palbou kritiky především od Brita Dilliana Whyta (25-1, 18 KO), který má za sebou fantastický rok 2018 – knockoutoval Lucase Browna i Derecka Chisoru, na body zdolal Josepha Parkera (i jeho poslal dvakrát do počítání, byť jednou sporně) –, přesto Breazealeho v ratingu přeskočit nedokázal.

Na jaře se spekulovalo o jejich vzájemném střetu, jenže jednání padla ve chvíli, kdy se nedomluvili na okamžité odvetě Wilder s Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) a Breazealemu se dostalo velké šance na střet se šampionem.

S tím má totiž navíc otevřený osobní účet, jak už zmínil šampion.

Wilder vs. Breazeale na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Psal se datum 25. února, kdy se uskutečnil galavečer v Legacy Arena v Birminghamu nedaleko Wilderovy rodné Tuscaloosy. Na akci boxovali oba – jak on, tak jeho příští rival přezdívaný „Trouble“.

Šampion s přehledem zdemoloval v pěti kolech krajana Geralda Washingtona, Breazeale předtím předvedl zápas večera proti do té doby neporaženému Izuagbemu Ugonohovi (17-0, 14 KO). Oba byli na podlaze ringu, oba se z ní dokázali postavit, aby nakonec skončil v pátém kole rozbitý v provazech Nigerijec s polským pasem (od té doby boxoval pouze jednou).

Vítězové těchto bitev se následně potkali i se svými doprovody s hale hotelu, kde probíhal večírek po galavečeru. A přátelské setkání to rozhodně nebylo. Ve chvíli, kdy by nezasáhly týmy obou kohoutů, došlo by na další střet.

Po více než dvou letech budou moct oba svoji rivalitu uzavřít v ringu. A fanoušci se mají nač těšit...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze