Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Whyte: Když AJ sundal Ruiz, dovedu to také. A chci pás WBC. Warren: Pulev sestřelí AJ

  • Napsal Antonín Vavrda

Whyte vs. JoshuaWhyte vs. JoshuaPRAHA – Boxerské ringy celého světa jsou sice uzavřeny, sami bojovníci ale alespoň mají daleko více času na rozhovory a další činnosti. Brit Dillian Whyte (27-1, 18 KO) v tomto ohledu rozhodně nezahálí.

Dvě aktuální témata se dotýkají jednatřicetiletého bijce narozeného v Port Antonio na Jamajce žijícího ale od dětství na britských ostrovech.

1. Tyson Fury a jeho problémy s dopingovými úřady kvůli lhaní jeho předchozího klíčového svědka.

2. Šampion těžké váhy Anthony Joshua (23-1, 21 KO), který je zároveň jeho jediným přemožitelem v profesionálním ringu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Whyte, který má stále ještě naplánovaný duel s Rusem Alexandrem Povětkinem (35-2-1, 24 KO) na 2. května je totiž prozatímním šampionem WBC. A pokud uznala UKAD (Britská antidopingová agentura) vinným z braní zakázaných látek v roce 2015, mohl by si nárokovat pozici regulérního mistra světa této federace.

Zvláště, když byl dlouhé týdny v pozici povinného vyzývatele, ovšem k souboji s Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) se nikdy nedostal. A „Bronzový Bombardér“ v únoru padl právě s Furym.

„UKAD vše řeší. Věřím, že pravda vyjde brzo najevo. Pochopili jsme, že klíčový svědek nyní prohlásil, že vědomě lhal, aby se obohatil. Když loni UKAD vyšetřovala Whyta, pak byl jeho status prozatímního šampiona od federace WBC pozastaven. Jsem zvědav, co bude nyní,“ řekl pro Sky Sports promotér Eddie Hearn. Ten zastupuje Whyta.

Mauricio Sulejman, prezident „zelené federace“ ale pronesl, že nic takového není v plánu: „Tyson Fury během dvou let, co je pod naší organizací, prošel nespočtem testů a vždy úspěšně. Toto je staré téma, my svá rozhodnutí nezakládáme na báchorkách a nějakých vyprávění. Dle nás je nyní důležité, zjistit, jak to skutečně bylo. Ale jak říkám, Fury se v posledních dvou letech žádného porušení antidopingových pravidel nedopustil, je náš šampion, za kterým plně stojíme!“

Podobný názor sdílí také Furyho ostrovní promotér Frank Warren. „Ten chlap (Carefoot, onem klíčový svědek) mi volal, že nedostal peníze a že kvůli tomu křivě vypovídal. Fury se s ním nikdy nesetkal, nezná ho. Ten člověk sám sebe usvědčil ze lži, ztratil důvěryhodnost. Nechápu, proč bychom ho měli brát vážně,“ pronesl očividně hodně naštvaný funkcionář. Ve stejném duchu mluvili také zástupci UKAD, které nyní nečeká nic snadného.

Mezitím se Whyte zároveň otřel také do Joshuy, šampiona WBA, IBF a WBO, se kterým prohrál v prosinci 2015 hodně vyhecovanou bitvu v sedmi kolech. Oba si srovnali účty s amatérským ringem na 1-1 a oba – včetně Hearna – mluvili o tom, že se nepotkali v ringu naposledy.

„Moc rád bych bojoval s AJ znovu. Zvláště, pokud bychom byli oba šampiony. Protože si myslím, že tohle je jeden z největších duelů, co současná těžká váha nabízí. Také historicky by to bylo nesmírně zajímavé. Po tom všem, co se za ty roky stalo, by to bylo skvělé. A upřímně, nepochybuji o tom, že bych vyhrál. Když ho poslal na zem Ruiz, zvládnu to také. Jsem větší knockoutér než on,“ pronesl sebevědomě „The Body Snatcher“.

„Znám Andyho Ruize, před Joshuou jsem dělal všechny jeho zápasy vyjma toho posledního s Dimitrenkem. Takže vím, jaký je. A vím, že není knockoutér. Je velký, má rychlé ruce, docela dobrou bradu, ale měl potíže sundat slabší soupeře. A Joshuu poslal k zemi čtyřikrát. Joshuova brada není nic extra pevného. A Pulev je lepší boxer než Ruiz. Takže dle mého má ještě lepší šanci ho knockoutovat než měl Ruiz,“ zpochybnil odolnost současného krále těžké váhy (dle pásů) Bob Arum z Top Ranku.

Ten dříve zastupoval Ruize a momentálně stojí jak za Tysonem Furym, tak za Kubratem Pulevem, který je stále nejbližším naplánovaným protivníkem rodáka z Watfordu. Ať už na tento duel dojde v plánovaném červnovém termínu, nebo později v létě.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze