Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Whyte se dočkal a Rivas s ním! Duel v Londýně bude o prozatímní titul WBC

  • Napsal Antonín Vavrda

Whyte vs. RivasWhyte vs. RivasPRAHA – Sobotní noc v Londýně bude mít titulové završení. V zápase Dillian Whyte (25-1, 18 KO) vs. Oscar Rivas (26-0, 18 KO) půjde v O2 Arena o pás prozatímního šampiona WBC v těžké váze a tím i pozici oficiálního vyzývatele regulérního držitele, Američana Deontaye Wildera (41-0-1, 40 KO).

Skoro dva roky je jedničkou ratingu WBC v těžké váze. V roce 2018 porazil Lucase Browna, Josepha Parkera i Derecka Chisoru. Přesto se vlastně nikdy pořádně nepřiblížil souboji se šampionem Deontayem Wilderem. Ano, jednání mezi oběma stranami proběhla, ale že by to bylo něco velkého, to se říct nedá.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Že by situace nechávala Whyta v klidu, to se také říct nedá. „Bude to jednou světový šampion,“ říkával před lety jeho starší, a ještě urostlejší bratr Dean, který je stále jeho nejoblíbenějším a nejtvrdším sparingpartnerem.

„Před Rivasem jsem bojoval s hodně kluky. Velkými, silnými, všechny jsem je zničil. Až na jednoho,“ usmíval se na tiskovce rodák z Jamajky přezdívaný „Body Snatcher“, který poprvé navlékl boxerské rukavice ve dvanácti letech.

V té době ještě jen tušil, co se může stát skutečností. O pár hodin později bylo vše potvrzeno. Federace WBC oficiálně oznámila, že posvětila zápas Whyte vs. Rivas jako titulový a vítěz bude povinný vyzývatelem Deontaye Wildera.

„Jsem velmi rád, že jsme dosáhli s WBC dohody. Sobotní noc to dělá ještě důležitější. Dillian Whyte absolvoval mnoho duelů, aby se dostal do pozice jedničky WBC a aby tuto pozici následně obhájil. A stojí poslední krok od titulu mistra světa, to vše je v O2 Arena v sázce,“ řekl před novináři promotér večera Eddie Hearn.

Také on si uvědomuje, že „prozatímní“ a „regulérní“ šampion je přece jen něco jiného. A že stále ještě nemají s Whytem vyhráno. Ano, v cestě stojí Rivas, který je nebezpečnějším boxerem, než se může na první pohled zdát.

A hlavně. WBC nedávno ustanovila nový status „Franchise“ šampion. Jako první jím byl jmenován Canelo Alvarez, čímž se uvolnila ve střední váze pozice „obyčejného“ šampiona WBC. Že má Al Haymon, promotér Wildera, skvělé vztahy s Mauriciem Sulejmanem, prezidentem nejprestižnější boxerské federace, také není třeba dodávat.

Američan má před sebou už jistě druhý duel s Luisem Ortizem (31-1, 26 KO), který byl přesunut ze září na listopad. Zároveň má již podepsanou smlouvu na odvetu s Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO), ke které by mělo dojít na jaře příštího roku. A do toho touží i po šampionovi WBA, IBF a WBO Andym Ruizovi Jr. (33-1, 22 KO), který řeší rematch s Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO) a kterého s Wilderem pojí právě jméno společného promotéra.

Klidně se tak může stát, že se Whyte dočká prozatímního pásu. Že se ten se následně stane regulérním titulem. Ale že i tak bude stále tím druhým vzadu a čekat, protože Wilder povýší do pozice „Franchise“ šampion. Byť je pravda, že k tomu dle regulí potřebuje mimo jiné i duel s Ruizem. Bez sjednocujícího střetu by totiž WBC tuto změnu jen těžko obhájilo...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze