Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Whyte: Fury prosil, abych ho už nemlátil. Gypsy King kontruje a Warren nabízí řešení

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois vs. Whyte vs. JoyceLONDÝN – Brit Dillian Whyte (27-1, 18 KO) sice tráví čas na kempu v zámoří, přesto se rozhodně nenudí. A když ano, tak častuje na sociálních sítích různými vzkazy krajana a šampiona WBC Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO).

Dá se říct, že ti dva se hledali, až se našli. Dvaatřicetiletý „The Body Snatcher“ i o pár měsíců mladší „Gypsy King“ umí být na sociálních sítích zábavní, navíc mají svá slova podpořena i činy v ringu. Fury v tom profesionálním dosud nezaváhal, zdolal mimo jiné i Ukrajince Vladimira Klička či Američana Deontaye Wildera, jeho krajan pak prohrál jen s Anthonym Joshuou. A to se psal prosince roku 2015.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Od té doby demoluje jednoho soupeře za druhým a rozhodně dokazuje, že patří maximálně mezi pět nejlepších těžkých vah současnosti. A že si zaslouží pozici povinného vyzývatele šampiona WBC, která mu náleží už skoro tři roky.

„Cikánský zbabělec neustále kecá na veřejnosti, ale zapomíná na to, že se před pár lety plazil přede mnou na podlaze ringu a prosil, abych už ho nechal být. A že se mi minulý rok vyhnul, i když tvrdil, že se se mnou utká kdykoliv a kdekoliv,“ rýpl si do rivala rodák z Jamajky, kterého čeká 22. srpna odložený souboj s ruským bohatýrem Alexandrem Povětkinem (35-2-1, 24 KO).

Jde celkově o zajímavou situaci, protože ještě před únorovou výhrou nad Wilderem svého krajana Fury velmi chválil a tvrdil, že si onen titulový zápas zaslouží. Stejně tak je pravdou, že loni vyhlašoval, že mu dá šanci, když se mu „Bronzový Bombardér“ dlouhodobě vyhýbá.

V posledních týdnech ale jeho slova od respektu přecházela k posměchu, aby nakonec prohlásil, že si Whyte bude muset na svoji šanci hezky počkat, protože není zajímavým soupeřem. Následně dodal: „Jsi sračka, ozvi se až dosáhneš něčeho pořádného. A až nebude tvým nejslavnějším zápasem ten, ve kterém tě spráskal AJ.“

O víkendu pak na sociálních sítích vyvěsil plakát, na kterém se Whyte dívá face to face dalšímu ostrovnímu ranaři, Danieli Duboisovi (14-0, 13 KO). Toho čeká 24. října další Brit, Joe Joyce (10-0, 9 KO) – stříbrný to medailista z olympiády 2016 v Riu de Janeiru.

A tahle myšlenka se zamlouvá i promotérovi této trojice, Franku Warrenovi. „Tohle je zápas dvou bijců, z nichž vítěz může být už příští rok mistrem světa. Dillian Whyte čeká už dlouho na svoji šanci. Co takhle je dát dohromady, ať se Whyte předvede proti lepšímu z této dvojice,“ pronesl zkušený Brit, který zároveň v duelu neporažených prospektů věří více svému elitnímu koni, tedy mladíkovi přezdívanému „DDD“.

„Globální pandemie naši cestu zpomalila, ale rozhodně nezastavila. Věřím tomu, že Daniel je budoucím králem těžké váhy. A že si na své cestě dovede poradit i s Whytem,“ dodal Warren. Dojde na jeho slova, nebo se prozatímní šampion WBC vydá jinou cestou? Jeho promotér Eddie Hearn několikrát zopakoval, že i přes dohodu mezi Furym a Joshuou je dost času na zrealizování souboje Fury vs. Whyte.

Tedy za předpokladu, že oba zvládnou své následující souboje. Manchesterského obra čeká nejspíše v listopadu potřetí Wilder, druhého jmenovaného už na konci léta zmíněný střet s Povětkinem.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze