Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

WBSS zažehl tužby po boxu na konzolích. Dle zaručených zpráv nové Fight Night bude!

Virtuální box baví / zdroj foto: YTVirtuální box baví / zdroj foto: YTPRAHA – Právě skončený turnaj World Boxing Super Series (WBSS) legend těžkých vah skrze oblíbenou hru Fight Night Champion znovu zažehl v mnoha fanoušcích plamen po pokračování oblíbené série, která už vlastně jednu dekádu mlčí.

Mike Tyson zvedá ruce nad hlavu, virtuální boj o #AliTrophy pod hlavičkou WBSS má nakonec poněkud překvapivého vítěze, i když...

Od začátku spuštění tohoto projektu začali fanoušci celého světa spekulovat: na jaké hře se turnaj hraje? A kdy bude novější verze?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ti více zainteresovaní poznali hru od EA Sports – Fight Night Champion, poslední díl série Fight Night. Poslední, a i dle grafiky a dalších aspektů přece jen postarší. Ano, je to až k neuvěření, ale pátý kousek do této skládačky spatřil světlo světa už v roce 2011! Navazoval na předchozí díly, které odstartovaly v roce 2004 Fight Night 2004 (rok na to vyšlo Fight Night Round 2, v roce 2006 Fight Night Round 3 a v roce 2009 Fight Night Round 4).

Je až k nevíře, že ačkoliv právě „čtvrté kolo“ mělo výborné hodnocení, stejně jako FN Champion, které nabídlo i možnost hraní příběhu, vývojáři od dalšího pokračování upustili. Místo toho se pustili do UFC, ovšem i to naposledy v nové verzi vyšlo 2. února 2018.

Dle dostupných informací je třeba za vším hledat náročnost vytvoření těchto her, aby co nejvíce simulovaly realitu boje v ringu, nebo kleci.

Ovšem u EA Sports dle všeho nakonec přece jen „povolí“, přece jen popularita obou sportů je příliš velká na to, aby ji přehlíželi.

Už loni na podzim zaznělo od známého promotéra Eddieho Hearna: „Všichni po tom toužíme. Napsal jsem EA Sports, že zájem je obrovský, zda si to uvědomují. A zda ji nechtějí oživit. Reagovali, že ano, že to zkoumají a hledají možnosti.“

Pár týdnů na to se prořekla americká boxerka Claressa Shieldsová, která v jednom z rozhovorů přiznala vývoj nové boxerské hry od EA Sports. Další týdny bylo ticho, na začátku února ale přišla slova Lennoxe Lewise: „Právě jsem slyšel, že EA Sports zvažuje, že vrátí #FightNight zpět na konzole pro Xbox a PS5. Co si o tom myslíš? Pokud to tak bude, doufám, že mi udělají lepší hodnocení.“

Dá se očekávat, že po posledním týdnu bude své prosby opakovat, v rámci zmíněné eWBSS totiž dostal už ve čtvrtfinále řádnou nakládačku od americké legendy Joa Fraziera. Krátce po ní žádal veřejně „Smokin Joa“ o odvetu. Samozřejmě v nadsázce, legendární bijec z Philadelphie už totiž bohužel není mezi smrtelníky.

Kdo ví, třeba si bude moct odvetu „ošéfovat“ sám. Každopádně jeho věty o Xboxu, a hlavně PS5 dávají tušit, že pokračování série Fight Night se nedočkáme dříve než na podzim, nebo na začátku roku 2021. Nová konzole od PlayStationu totiž ještě není oficiálně v prodeji a současná situace kolem pandemie nového koronaviru může její uvedení na trh klidně i o několik týdnů či měsíců odložit.

A jedna zpráva na závěr pro milovníky MMA – ruku v ruce s vývojem nového boxu pro konzole pracuje EA Sports na pokračování série UFC. Také ta by měla být připravena už přímo i pro PS5.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze